Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Artek1008

Ten typ tak ma, usiłowałem z nim rozmawiać, ale się nie da :).

Wracając do meritum- ja chciałbym, żeby zostało jak jest. Mam wszystkie najważniejsze mecze piłkarskie+nba- dla mnie super :). Cały czas nie chce mi się wierzyć, że Canal+ mógłby sobie pozwolić na stratę polskiej Ekstraklasy, ligi hiszpańskiej czy angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale straci.

stare czasy już nie wrócą. Teraz się źle dzieje, bo jeszcze jak była C+ Canal+ był na plusie, potem nc+ i Canal+ dawali za pół darmo.

Więc za co mają utrzymać te wszystkie ligi?

 

Kiedyś dla mnie Canal+ to był kanał Premium, bardzo pożądany, kojarzył się naprawdę z czymś wielkim, czymś Premium, nawet nie dawali go tak jak teraz, był płatny dodatkowo i jak nie miałeś kasy trudno, nie oglądałeś.

A teraz Canal+ kojarzy mi się z po[beep]ółką, takim kanałem bez imienia, kanałem bez natchnienia.

 

Zrozumcie, że Canal+ już nie wróci ten sprzed C+ i analogu. Canal+ obecnie nie jest aż takim Premium jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na posty @Bober1 nie ma sensu odpowiadać. Zwykły trolling. @browar piszesz takie bzdury, że czytać się nie da. Jakie "stare czasy"? Chcesz czasów gdzie były tylko 3 mecze ligi polskiej, nie było LM, nie było 5-6 meczów w kolejce ligi angielskiej i nie było ekstraligi? :roll: Canal+ pod względem sportowym bardzo się wzmocnił w porównaniu tego co było kiedyś. Masz wszystkie mecze polskiej ligi, więcej meczów ligi angielskiej, doszła LM i LE, a na dodatek ekstraliga żużla. Gdzie ty tu widzisz mniej "premium"? A teksty typu, że Canal+ straci jakieś prawa są na prawdę kiepskie. A kto niby miałby przejąc te prawa, pytam się? solorz? :lol2: On płacze, bo wydał 15 mln € na MŚ w siatkówce i się mu nie zwróci. Nie rozśmieszaj mnie. Śnijcie dalej o wejściu Arabów na polski rynek :lol2: . Albo, że niby FOX nagle zacznie kupować wszystko dookoła. Na rynku piłkarskim istnieje monopol Canal+. Zresztą.... i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o prawa.

Tu chodzi o wizerunek Canal+. Kiedyś kojarzył się z czymś magicznym, fenomenalnym, Premium, a teraz Canal+ jest takie nijakie, wyblakłe pomimo posiadania tylu praw.

 

Canal+ ten z kiedyś naprawdę kojarzył się z czymś fajnym, teraz już ludzie tego nie odczuwają, co odczuwali kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego obawy nie biorą się z nikąd...

skoro wszedłby jakiś pośrednik i wykupił załóżmy ekstraklasę to myślicie że sprzeda bez zysku NC + ? dobre sobie. a tę różnicę kto pokryje ? zarząd czy może jednak abonenci ?

przypominam tylko, że kończą się WSZYSTKIE ligi (poza angielską) wraz z końcem obecnego sezonu...do tego tylko LM mają na kolejne 3 lata, ale liga europejska też się kończy...

oby wszystko było pomyślnie i oby przedłużyli resztę lig.

ps. nc+ to takie premium, że nie potrafią meczu w przyzwoitej jakości HD puścić... obraz się rozmywa i jest znacznie gorszy niż rok czy dwa lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś przykłady dlaczego nie jest już taki "magiczny i fenomenalny". Rzucasz hasła nie popierając je żadnymi przykładami.

 

Np. dlatego, że kiedyś Canal+ był wyznacznikiem Premium, miał go ten kto płacił i nie było zmiłuj.

A teraz Canal+ jest pomydłem, Canal+ dają za pół darmo i stracił na wizerunku dużo.

 

To nie jest ten Canal+ co kiedyś. i wolałem tamten dawniejszy Canal+, ten obecny to jakiś twór nieogarnięty wizerunkowo, taki niewypał.

 

Dawanie Canal+ pół darmo każdemu nie świadczy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marvel -> Tylko Canal+ jest w stanie w Polsce wyłożyć duże pieniądze na ekstraklasę. Jak pośrednik przesadzi to po prostu Canal+ się na nich wypnie i koniec końców ekstraklasy nikt nie kupi. Co wtedy zrobi pośrednik? Będzie w kropce, bo wyłożył sporo kasy i kupił prawa, których nikt nie chcę za tyle pieniędzy. Rzuci mecze do PPV? Kto to będzie kupował, ludzie! :lol2: Stworzy własny kanał i sprzeda wszystkim platformom? Wątpliwe, bo takiego czegoś nie robi się w 1-2 miesiące. Kolejną i najważniejszą rzeczą jest sama spółka "ekstraklasa". Oni nie są głupi. Nie mogą sobie pozwolić, aby ekstraklasa nie była dostępna normalnie w tv, bo wszyscy sponsorzy ( np. T-Mobile ) z miejsca by im podziękowali. Cała ta machina jest bardzo skomplikowana. Myślę, że koniec końców i tak polska liga wyląduje w Canal+. Dopóki w Polsce nie pojawi się jakiś nowy, POWAŻNY gracz na rynku sportowo-piłkarskim ( niech już wam będzie z tymi Arabami :lol2: ), dopóty Canal+ będzie hegemonem.

 

@browar

Czyli dla Ciebie, to że Canal+ jest tańszy niż kiedyś ( A NIE JEST! ) oznacza, że jest gorszy od tego sprzed 10 lat? :lol2: Teraz, aby mieć dostęp do pełnej paczki Canal+ jako nowy abonament muszę wyłożyć ok. 70-80 zł. Kiedyś wystarczyło, że wydam 40zł za multipakiet+. Widzisz różnice? :roll: Kończę dyskusję, bo twoje posty mówią mi, że jesteś dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś przykłady dlaczego nie jest już taki "magiczny i fenomenalny". Rzucasz hasła nie popierając je żadnymi przykładami.

 

Np. dlatego, że kiedyś Canal+ był wyznacznikiem Premium, miał go ten kto płacił i nie było zmiłuj.

A teraz Canal+ jest pomydłem, Canal+ dają za pół darmo i stracił na wizerunku dużo.

 

To nie jest ten Canal+ co kiedyś. i wolałem tamten dawniejszy Canal+, ten obecny to jakiś twór nieogarnięty wizerunkowo, taki niewypał.

 

Dawanie Canal+ pół darmo każdemu nie świadczy dobrze.

 

Taa, jak się ma najpopularniejszy pakiet i sto czterdzieści kanałów i płaci za nie 80 zeta miesięcznie z czego 40 za 6C+ to rzeczywiście półdarmo. Dokłładnie półabonamentodarmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektorzy gadaja glupoty - @Marvel & @browar - JAKIE POLDARMO? Za pelen pakiet (czyli mam na mysli wszystkie kanaly poza tymi dodatkowo platnymi w stylu Cinemax) bule 81zl/miesiac (z Multiroomem co prawda). Kiedys wystarczylo wydac 40zl, zeby miec multipakiet+. Teraz jest 2x DROZEJ!

Canal+ byl kiedys "magiczny" i "fenomenalny"? Co to za glupoty? Przeciez oni nawet Ligi Mistrzow nie mieli ... Teraz to jest dobra telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uwielbiam ciągłe głaskanie nc+, po drugie napisałem, że była już namiastka, po trzecie skoro nc+ jest taka wspaniałomyślna mogła te kanały udostepnić na takie wydarzenia abonentom z niższych pakietów i byłoby po sprawie.

A C+ to rozumiem jakaś instytucja charytatywna? Ty jednej rzeczy nie rozumiesz. C+ dał Gran Derbi w PPV, ale dla abonentów, którzy posiadają C+ mecz był za darmo. To nie tak, że każdy musiał zapłacić dodatkowo za ten mecz. W C+ pewne jest jedno: masz pakiet C+ to oglądasz wszystko co kupią. W przypadku Polsatu to już nie jest takie oczywiste i jak ich znam to odwalą coś z Euro 2016 na wzór obecnych kanałów Polsat Volleyball.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkon

sam jesteś agent. naucz się czytać ze zrozumieniem a potem odpisuj.

@umkwatata

naucz się przepisywać poprawnie login, a najłatwiej to kopiuj skoro nie potrafisz przepisać. ja o żadnym półdarmo nie mówiłem, tylko zastanawiałem się co dalej z prawami lig skoro poza angielską do wszystkich się kończą prawa...

no chyba że piłeś do jakości HD i nie widzisz że obraz systematycznie się pogarsza i bliżej mu do SD niż chociaż akceptowalnego HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nc+ doprowadził do bardzo korzystnej sytuacji dla abonenta, dzięki której wykupując jeden abonament telewizyjny (nie za półdarmo, ale też nie za kosmiczną cenę w przypadku tv przez satelitę) mamy dostęp do większości wydarzeń sportowych. Na razie wszystkie próby podwyżek kończą się fiaskiem. Nc+ nie ma teraz konkurenta (bo CP nie ma ochoty płacić takiej kasy za wydarzenia piłkarskie, z pozostałymi też się wstrzymuje do końca, jak z decyzją w sprawie odpłatności za MŚ w siatkówce czy F1), co sprawia, że może łatwo negocjować korzystne dla siebie warunki, zwłaszcza jeśli chodzi o Ekstraklasę, której nie kupi nikt jeśli nie zrobi tego nc+. Na weszlo.com robili kiedyś symulację, z której wynikało, że bardzo ciężko byłoby w przypadku dodatkowego kanału osiągnąć takie zyski, jakie teraz oferuje C+. Jeśli chodzi o inne ligi to pieniądze nie śmierdzą i w końcu też właściciele praw spuszczą z tonu. Wielbiciele sportu nie zrezygnują tak łatwo z nc+ w przypadku utraty części praw sportowych jeżeli te prawa nie będą dostępne na innym kanale. Tak więc dopóki nie wejdzie do polski nowy gracz nie widzę możliwości utraty większej ilości praw. Mam też osobiście nadzieję, że taki inny gracz na rynek nie wejdzie, bo nic dobrego z tego raczej nie będzie, jedyne co może nas czekać to podwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwage jaki % abo ogląda ligi europejskie na canal+ i jaki % z wszystkich abo w ogóle lubi sport .Liczby są niskie średnio 250tyś wszystkiego przy ponad 2 mln .

U nas nadal wolą filmy wolą lektora w stereo który serwuje HBo i C+ Ich trzyma właśnie Sport na Canale+ bo robią to lepiej niż Polsat bo tam Borek jest wręcz dyktatorem.

Na utratę 2 czołowych lig wątpie czy sobie pozwolą na reszte poczekamy.

 

Pomyśleć że w 2011/12 rozważałem Polsat i jakąś inna drogą same C+ ale fuzja N i C to był lepszy wybór i to oni teraz będą walczyć o takich userów jak Ty jak ja i reszta userów na forum mimo iż NC+ zawiera 3/4 oferty programowej Polsatu vody pomijam bo nawet gdyby były w nc+ to bym tego nie dotykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto niby miałby przejąc te prawa, pytam się? Śnijcie dalej o wejściu Arabów na polski rynek :lol2: . Albo, że niby FOX nagle zacznie kupować wszystko dookoła. Na rynku piłkarskim istnieje monopol Canal+. Zresztą.... i bardzo dobrze.

 

Jeśli obserwujesz trochę europejski rynek tv satelitarnych, to powinieneś zauważyć, że podobny monopol C+ miał we Francji. Skończył się właśnie z chwilą wejścia (wyśmiewanych przez ciebie Arabów) Bein sports.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że francuski CANAL+ oskarżył BEIN o nieuczciwą konkurencją, ale sąd odrzucił te roszczenia

CANAL+ FRANCE stracił trochę abonentów, ale trzyma się nieźle...

 

Murdoch też miewa czasem dziwne pomysły i może te sobie zamarzył o podboju polskiego rynku...Coś na osłodę po Time Warnerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obserwujesz trochę europejski rynek tv satelitarnych, to powinieneś zauważyć, że podobny monopol C+ miał we Francji. Skończył się właśnie z chwilą wejścia (wyśmiewanych przez ciebie Arabów) Bein sports.

 

Ale Francja to nie Polska mój drogi. Nie jesteśmy korzystnym rynkiem telewizyjnym( kto mówi inaczej ten po prostu nie ma o tym pojęcia ). Bliżej nam już do Ukrainy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkon

sam jesteś agent. naucz się czytać ze zrozumieniem a potem odpisuj.

@umkwatata

naucz się przepisywać poprawnie login, a najłatwiej to kopiuj skoro nie potrafisz przepisać. ja o żadnym półdarmo nie mówiłem, tylko zastanawiałem się co dalej z prawami lig skoro poza angielską do wszystkich się kończą prawa...

no chyba że piłeś do jakości HD i nie widzisz że obraz systematycznie się pogarsza i bliżej mu do SD niż chociaż akceptowalnego HD

 

Pierwszy raz Cie tu widze - ogladalem Vuelte i nie bylem skupiony zbytnio na tym co pisze - skojarzyles mi sie z Marvelem, tym od komiksow - dlatego tak napisalem. Za pierwszym razem mozna sie pomylic, nie przesadzajmy.

Poza tym - co ma byc dalej? Wykupia na nowo prawa - w Polsce jest monopol nC+ - jezeli oni nie kupia to nikt nie kupi. Nie wierze w zadne beIN Sporty, FOX Sporty i inne na polskim rynku - to zwyczajnie nie przejdzie, brzmi to jak jakies science-fiction. Skoro MS w siatkowce w Polsce moga byc dostepne wylacznie w specjalnie stworzonym pakiecie, na specjalnie stworzyonych do tego kanalach, to nie zdziwi mnie, jezeli przez jakis czas nie bedzie Serie A (juz taka sytuacja byla) czy Ligue 1 w Polskiej TV. Jednak nC+ NIE MOZE sobie pozwolic na strate Ekstraklasy, Premier League i Primera Division (licza sie dla nich tak naprawde tylko mecze Barcy i Realu, no ale nie wiem czy da sie je jakos oddzielnie kupic) - inaczej beda mogli sie pakowac, straca OGROM ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to realne, że mogą stracić jakieś prawa sportowe.

Jak dają C+ za pół darmo do pakietów to za co mają wykupić coraz droższe prawa sportowe??

 

Kiedyś multipakiet kosztował 40 zł i było mniej lig, mniej kanałów. Ludzie płacili za to bo to było prawdziwe Premium, kojarzyło się z czymś nieziemskim, fenomenalnym.

 

gdy powstała nc+ Canal+ spuścili do szamba. Dają pół darmo do każdego pakietu, przy przedłużaniu umowy możesz mieć za 49 zł wszystkie kanały tematyczne + wszystkie Canal+. Takiej opcji nawet w słoneczku nie ma, nawet w n starej nie było, gdzie za nPremium/nFilm musieliście płacić dodatkowo a tam nic nie było.

 

Więc Canal+ posiadając jeszcze więcej lig niż kiedyś, dający C+ za pół darmo jak ma wszystko uchować?? Za co?

Kiedyś Multipakiet był za 40 dyszki i ludzie kupowali. Teraz C+ przyzwyczaił ludzi do C+ za pół darmo i co? Zrobią multipakiet i wielkie oburzenie będzie.

 

C+ stracił wizerunkowo i jakościowo jak dla mnie. To pomydło a nie stare dobre Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...