Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, akurat prowadzenie autem to nic specjalnego :D

 

@bober1, może i faktycznie nie jest, bo w mojej opinii Canal+Family to świetne rozwiązanie. Przydałoby się jednak emitować powtórki PL, LaLiga także w nSport, bo Canal+Sport na to nie wystarcza. Do spełnionej stacji sportowej, nc+sport (jako wszystko) brakuje tylko takiego kanału informacyjnego. Jak kiedyś nSport, gdzie co godzinę były świetne 20 minutowe informacje, rozmowy z gośćmi w trakcie, raporty z lokalnych imprez sportowych. W pewnym okresie to był kanal idący w stronę Sky Sports News, czyli czegoś czego w Polsce brakuje. Ja z chęcią bym włączył w taką środę o 13 jakiś kanal, w którym dokładnie o 13:32:55 mógłbym dowiedzieć się o tym, co aktualnie dzieje się w Polsce, jeśli chodzi o sport i do tego jeszcze by o tym dwie osoby rozmawiały (prowadzący+ekspert, no i reporter). I jeszcze na pasku bym miał wszystkie najważniejsze newsy sportowe dnia. Był taki okres, kiedy w na urlopie w wakacje miałem cały czas nSport włączony. O 12 obejrzałem newsy, od Angielskiej Premier League do MP w szermierce i w tym samym serwisie porozmaeiano jeszcze o ekstraklasie z Januszem Basalajem, skończyło się o 12:20, chwilka przerwy i o 13 kolejmy serwis, kolejny gość, tym razem siatkówka i Mirosław Przedpelski. I tak do popoludnia, o sporcie mogłem słuchać cały dzień, a jeszcze porobilem dużo rzeczy w domu. Marzy mi się powrót, do chociaż takiego kanału. Nie mówię o Sky Sports News, bo to jest dopiero kanal....

Skoro w nc+ coraz częściej widać, że swoje ręce macza bardziej Francja w pewne sprawy, to może kiedyś doczekamy się polskiego INFOSPORT+.

:)

 

Również się zgadzam, że brakuje w Polsce prawdziwego sportowego kanału informacyjnego BEZ ŻADNYCH transmisji sportowych. To czym jest teraz Polsat Sport News, to jakaś KPINA!

 

To znaczy na takim kanale transmisje mogłyby być, ale w przypadku LM, LE czy innych ważnych wydarzeń. Jednak zazwyczaj tylko informacje, reportaże

Na angielskim Sky Sports News HQ, niemieckim Sky Sport News, włoskim Sky Sport 24 czy właśnie francuskim INFOSPORT+ nie ma w ogóle transmisji sportowych. 100% wiadomości i o to chodzi. Na SSNHQ nawet są pokazywane materiały z budek komentatorskich.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie:czy dzisiejszy mecz Włochy-Iran na Rai Sport też zakodowali?

Tak, na kanale 338 pojawiał się komunikat o nieobsługiwanym formacie kodowania, czy jakoś tak. Zrobiłem zrzutkę w domu, kupiłem te kanały Volleyball, niech im już będzie, przynajmniej na ich grę przyjemnie się patrzy. Mam nadzieję, że nie utrudni mi to negocjacji przy przedłużaniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim Sky Sports News HQ, niemieckim Sky Sport News, włoskim Sky Sport 24 czy właśnie francuskim INFOSPORT+ nie ma w ogóle transmisji sportowych. 100% wiadomości i o to chodzi. Na SSNHQ nawet są pokazywane materiały z budek komentatorskich.

;)

Tak, ale w czasie LM/LE zazwyczaj malo kto ogląda newsy, a na ten czas można pokazać mecz, zamiasy uruchamiać dodatkowy program. To byłyby tylko 3 mecze w tygodniu.

 

No mogłyby być same newsy, rozmowy z ekspertami, a zapchajdziury jakieś male reportaże czy mecze od kuchni, jak kiedyś na YouTube, gdzie z kamera chodzili z komentatorami i wychodzil z tego zawsze 10 minutowy filmik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jestem w stanie pojąć tego, że ŻADNA polska tv nie transmituje mistrzostw świata w kosza. Nawet marketingowo wyglądałoby nieźle, gdyby np. TVP Sport nabyło prawa i ogłosiło, że pokaże je w kanałach otwartych w odróżnieniu od kodowanej siatki :).

Niestety u nas w kraju koszykówka jest olewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ może stracić prawa do ekstraklasy następny sezon

 

Szykuje się ogromne przetasowanie na rynku praw telewizyjnych w Polsce - informuje serwis polsatsport.pl. Do końca trwającego sezonu prawa do pokazywania spotkań piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy w Polsce ma platforma nc+. Zainteresowana przejęciem ich ma być potężna międzynarodowa korporacja MP & Silva. Rozmowy dotyczyć mają sześcioletniego kontraktu, a polskie kluby mają otrzymać dwukrotnie więcej pieniędzy niż obecnie. - Firma będzie więc musiała korzystnie spieniężyć nabyte prawa. Ludzie analizujący rynek telewizyjny twierdzą, że cała historia jest bezpośrednio związana z wejściem do Polski nowego gracza - pisze polsatsport.pl.Jak informuje polsatsport.pl, w tej chwili w grze o T-Mobile Ekstraklasę mają być trzy zagraniczne podmioty. Pierwszym i bodaj najistotniejszym ma być stacja Fox Sport, o której wejściu na polski rynek mówiło się już w zeszłym roku (więcej tutaj). Drugim kandydatem ma być istniejący od listopada 2003 roku kanał Al Jazeera Sports, który od jakiegoś czasu planuje ekspansję w Europie (we Francji i Wielkiej Brytanii stacja nazywa się beIN Sports). Trzecią możliwością jest ofensywa obecnego już w kraju Eurosportu, którego właścicielem niedawno została spółka Discovery dając francuskiej stacji nowe możliwości finansowe i organizacyjne (więcej tutaj).

https://satkurier.pl/news/105077/ekstrak ... orcie.html

wczoraj PSG - Saint-Étienne mecz był równocześnie na 2 kanalach 36 i nsport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatsport.pl jest chyba równie wiarygodny jak Fakt. ;) Kluby mają otrzymać dwukrotnie więcej pieniędzy... Niby z jakiego powodu? Oglądam Ekstraklasę od lat i poziom z roku na rok jest gorszy, a ludzi na stadionach coraz mniej. Powinni się cieszyć, jeśli pieniędzy dostaną tyle co teraz. Widzę, że poroniony pomysł z kanałem Ekstraklasy już chyba upadł, teraz międzynarodowa korporacja chce stracić sporo szmalu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tekst wiarygodny wydaję się że tak, Borek jest przy Bońku więc ma raczej sprawdzone info. Co do MP & Silva

Oni nie zamierzają podnieść poziomu tylko zarobić, a można sporo pieniędzy ugrać na lidze mimo różnorakich opinii, sponsorzy, tv, internet itd

Ekstraklasa dostępna jest tylko w nc+, pomyślcie ile zarobią gdy pakiet doda Cyfrowy Polsat.

A pieniądze proponują większe żeby mówiąc po chłopsku więcej gadano, oglądano, czytano o Ekstraklasie(transfery i te sprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bylo cos mowione o tym, ze bedzie mozliwosc ogladania powtorek meczow Ekstraklasy na tej stronie canalplussport.pl i w aplikacji do niej? Lige+ i Lige+Eksra sa dostepne, mecze juz nie...

Nie moglem w sobote obejrzec meczu, w niedziele na zadnym kanale tv nie bylo powtorki (ogolnie liczba powtorek od czasow fuzji to jakis zart), w aplikacji tez nie mozna bylo, lipa.

 

Swoja droga, czy widzial ktos mozliwosc przewijania w aplikacji na androida? Czasem w Lidze+ chce przewinac do interesujacego momentu i nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potwierdzą się te fakty o których piszą na portalu polsatu sport, to za rok ekstraklasa na ncplus tylko jako dodatkowo płatny kanał.

 

Interesuje mnie tylko model finansowania tego przedsięwzięcia. Jeśli ten produkt ma na siebie zarabiać, to można się spodziewać niemałej kwoty za taki dodatkowy kanał. Nie sądzę, że byłoby to 10 - 15zł o których kiedyś pisano w kontekście powstania odrębnego kanału z ekstraklasą. O takich kwotach można byłoby mówić, gdyby kontrakt był na zbliżonym poziomie do obecnego - a nie tak jak planują ok 600mln za 3 lata.

 

Chyba, że koncern powoli będzie wykupywać inne prawa w tym do ligi angielskiej i ligi mistrzów. Na początku zaproponują 10 – 15 zł , poczekają dwa trzy lata na zyski. W międzyczasie dokupią inne atrakcyjne prawa i zrobią z tego piłkarski kanał sportowy za 30 zł. Całkiem realny scenariusz wygryzienia ncplus. Tym bardziej, że podobno jest mowa o właścicielach z ogromnym „oddechem finansowym”, którzy mogą dłużej poczekać na zyski. Tak zresztą stało się na rynku francuskim, gdzie C+ potracił prawa na rzecz al jazeera bein sport (tych samych których wymienia się w gronie zainteresowanych nabyciem praw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...