Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to były zapchał dziury w ramówce to po co pokazywali je przez ostatnie 20 lat?

Emitują sport na głównym Canal+ po co uruchomiali drugi kanał sportowy jak juz nie ma tyle praw ile było, nSport+ też sam żużlem i powtórkami nie przetrwa absurdalne decyzję.

Sam szef Eleven, mówił ze interesuje ich najlepsza piłka to mogą podzielić się La ligą z Canal+ wcale nie musi być ona na wyłaczność, nie sugeruj że Eleven nie będzie dużą konkurencją dla Nc+ jest jeszcze NBA. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad Ekstraklasa nic nie spuscila z ceny bo te negocjacje to tylko i wylacznie problem mp&silvy ktora te 150mln zagwarantowala bez wzgledu na okolicznosci w umowie z wrzesnia zeszlego roku.

 

Spuściła. Negocjowali umowę w tym roku. Ale mówimy tu o małej kwocie 5 mln zł. Więc znikomej można powiedzieć. Niektórzy wręcz twierdzili, że nawet do 140 mln. Zobacz sobie same doniesienia medialne z przełomu czerwca/maja większość gazet pisała nawet o oczekiwaniach 140 mln. Każdą umowę w trakcie można zmienić(znamy to dobrze z naszej nc+) a przeciągające negocjacje i kość niezgody między C+ mogły oznaczać klapę dla ESA jaką byłby brak transmisji.

 

Co do NBA to chyba jest największa nadzieja bo sprzedają oni umowę na zasadzenie partnerstwa a raczej chyba zastrzeżeń do C+ nie mają za dotychczasowe lata, a skoro wpuszczali ich do środka a wcale wbrew pozorom nie wpuszczają każdego to powinno chyba zostać.

 

Wiecie co obawiam się jednego czy nasze czasy abonentów sportowych jeszcze bardziej nie zostaną utrudnione czy przypadkiem Eleven nie jest pomysłem po to aby go sprzedać później Al Jazeera. Bo patrząc na dobre kontakty pomiędzy nimi, to że w Europie wchodzą oni na rynki gdzie jest C+ nie jest to wcale nie realne a wtedy będą dla nas większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co obawiam się jednego czy nasze czasy abonentów sportowych jeszcze bardziej nie zostaną utrudnione czy przypadkiem Eleven nie jest pomysłem po to aby go sprzedać później Al Jazeera. Bo patrząc na dobre kontakty pomiędzy nimi, to że w Europie wchodzą oni na rynki gdzie jest C+ nie jest to wcale nie realne a wtedy będą dla nas większe koszty.

 

No to jest ciekawe spostrzeżenie i faktycznie na dłuższą metę kto wie czemu ma służyć pojawienie się Eleven w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czemu? Przecież to proste, ale wielu fanatyków tego nie zauważa. Nazywa się to outsourcing.

Nc+ po prostu pozbywa się praw, na których nie zarabia (liga francuska, włoska, LE) w zamian za niższą cenę za polską ligę czy odpuszczenie przez MP&Silva ligi hiszpańskiej lub angielskiej. Co ciekawsze, to podejrzewam, że NBA też już w nc+ nie będzie, bo pojawi się w Eleven w pakiecie z pozostałymi sportami z USA.

 

Dla mnie to najzwyklejszy biznes pomiędzy nc+ a MP&Silva, w którym po prostu chodzi o wydojenie klientów. Powstaną dwa dodatkowo płatne kanały (za 10-15 zł) i wszyscy będą zadowoleni. "Janusze", fanatycy, nc+, Eleven. Na początku będzie trochę dymu (jak z Orange Sport), ale w ogólnym rozrachunku 90% fanów sportu dopłaci równowartość paczki fajek za najlepszy "content". Nc+ doskonale o tym wie i dlatego rozdaje teraz pakiety po 59,90 :), aby utrzymać jak największą bazę przed zmianami na jesieni.

Spodziewam się też transferu komentatorów i "ekspertów" pomiędzy tymi stacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier League nie gra wieczorami, Ekstraklasa to tylko dwa dni

 

W dodatku w niedzielę ostatni mecz Ekstraklasy nakłada się na Premier League. Przy takiej sytuacji mogliby zmodyfikować godziny meczów polskiej ligi tj. w niedzielę o 17:15 i 19:30 (+15:00), przez co nie ma nakładania się bądź nakładanie na tylko jeden równocześnie w lidze angielskiej. W innych dniach też 15, a 30 minut, przerwy między meczami co da w sobotę pierwszy mecz ekstraklasy o 16:00 (następne o 18:15 i 20:30, podobnie jak w PT i PN) co znowu nie nakładkowałoby się na mecz w Anglii o 13:45 naszego czasu.

 

No chyba, że hiszpańska, mamy nadzieję, pozostanie na antenie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: Układ meczów w 4. kolejce może ulec zmianie w zależności od wyników losowania Pucharu Polski.

 

4. kolejka Ekstraklasy 2015/16

 

7.08, piątek

 

Cracovia - Piast Gliwice, 18.00 (Eurosport 2)

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin, 20.30 (Canal+ Sport)

 

8.08, sobota

 

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna, 18.00 (Canal+ Sport)

 

Lech Poznań - Korona Kielce, 20.30 (Canal+ Sport)

 

9.08, niedziela

 

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 15.30 (Canal+ Sport 2)

 

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk, 15.30 (Canal+ Sport)

 

Legia Warszawa - Wisła Kraków, 18.00 (Canal+)

 

10.08, poniedziałek

 

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 18.00 (Eurosport 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest już podany terminarz 4. kolejki Ekstraklasy (w tym samym czasie rozpocznie się 1. kolejka Premier League). No i właśnie, gdzie będzie pokazany

np. taki mecz jak Stoke - Liverpool (ND, 17:00)? Bo Arsenal - West Brom (ND, 14:30) to jak mniemam na CANAL+ zwykłym jak w końcówce poprzedniego sezonu.

Co, mam specjalnie liczyć, że Legia/Śląsk/Jagiellonia odpadnie z eliminacji UEFA Europa League?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, gdzie będzie pokazany

np. taki mecz jak Stoke - Liverpoo?

 

Jak to gdzie będzie pokazany? Nie będzie go wcale jak nie znajdą miejsca.

To dla c+ żaden problem w ostatnim czasie nie pokazać jakiegoś meczu BPL. Mało tego, wchodzi im to w krew z łatwością.

Tak że nie martwmy sie tym bo c+ sport ma sprawdzone metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Sky Sports w Anglii nie pokazuje wszystkich meczów więc po co wymyślacie bajki z większą ilością spotkań Premier League. ;-)

Moim zdaniem nc+ nie będzie kupowało żadnych nowych praw skupiają się na przedłużeniu obecnych, może spuszczą ceny Canal+ ale na tobym nie liczył to tylko moje marzenie.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze po stracie tych praw prace w NC+ stracili / maja stracić Dębiński, Białas, Milko, Surma, Adamus, Jezierski i chyba Jagoda.

 

Artek, potwierdzasz czy plotka?

Pracę w nc+ "stracił" już Baszczyński, który został menadżerem Niecieczy i nie będzie komentował Ekstraklasy. Ja wiem, że mają o 2 mecze Ekstraklasy mniej, ale i tak dziwne by było, gdyby wywalili Jezierskiego czy Jagodę. Adamus też był chwalony przez wszystkich, więc nie sądzę, żeby młodego wyrzucili. Dębiński stracił swoją czołową ligę, ale jednak do LM się przyda, a przecież prowadzi też Ligę+. Jedynym pewnym odejściem jest Białas, a gdyby i Surma się pożegnał to byłaby to spora strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Sky Sports w Anglii nie pokazuje wszystkich meczów

Nawet Sky Sports? Co to znaczy nawet? Sky UK pokazuje o wiele mniej meczy BPL niż polski Canal+.

Jako polak kibic ligi angielskiej bardzo byś się nie miło zdziwił mając możliwość porównać ofertę piłkarską Sky i C+.

 

@bober1

Zawsze można renegocjować umowę lub podpisać aneks lub cokolwiek innego tylko, że w przypadku BPL za wiele więcej meczy niż ma C+ nie da się pokazać z prostego powodu.

Trzeba by zacząć pokazywać więcej meczy o 16-stej w sobotę, a na to C+ Pl nie dostanie zgody bo emituje sygnał z HB. A nawet wtedy gdy angole nie robili z tego problemu to też C+ nie wykazywał żadnej woli ku takiemu pomysłowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Sky Sports w Anglii nie pokazuje wszystkich meczów więc po co wymyślacie bajki z większą ilością spotkań Premier League. ;-)

Moim zdaniem nc+ nie będzie kupowało żadnych nowych praw skupiają się na przedłużeniu obecnych, może spuszczą ceny Canal+ ale na tobym nie liczył to tylko moje marzenie.... :/

 

Wg mnie to jest wymyślanie właśnie z tymi rzekomymi limitami na Premier League. Dwa sezony temu pamiętam, że transmitowano chyba każdy mecz z danej godziny. W ostatnim sezonie nie było meczów z tych godzin, kiedy nie było miejsc w ramówce. Jak był ostatni przetarg na Premier League to w komunikacie było, że mają prawa do wszystkich meczów (i wtedy było nawet gdybanie czy to oznacza więcej meczów z 16:00). Ja nie uważam, że nagle mają zwiększyć ilość transmitowanych spotkań, tylko, że już mają taką możliwość (za wyjątkiem tych sobót), a jedynym problemem jest nieumiejętne układanie ramówki lub brak miejsca w niej.

 

Z reszta wystarczyło np. jeden mecz z udziałem pucharowiczów Ekstraklasy dać w poniedziałek (wtedy w tygodniu i tak jest przerwa na eliminacje), a obecny poniedziałkowy mecz przenieść na sobotę o 15:30 i już byłoby miejsce w ramówce na niedzielę. Wystarczą chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strain

A po co przenosić mecze? Jeżeli chodzi Ci o 4 kolejkę, to wystarczy Legia-Wisła dać do Canal+Sport, przecież bo zakończeniu wcześniejszego meczu będzie 30min na studio i inne [beep]oły, a Premier League dać jeden po drugim na Canal+Premium i kłopot z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...