Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z jego strony pojawiły się też takie "kwiatki" jak: "zdobyli gola" i "strzelili bramkę", co dla dziennikarza sportowego nie jest powodem do dumy ;D

 

To prawda, że nie jest powodem do dumy, tyle tylko, że niestety mówi tak większość dziennikarzy sportowych. Tak samo jak "grać mecz". Nie mieści mi się w głowie, że dziennikarzom sportowym nie chce się wziąć do ręki słownika i zapoznać się przynajmniej z terminologią, której używają na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z jego strony pojawiły się też takie "kwiatki" jak: "zdobyli gola" i "strzelili bramkę", co dla dziennikarza sportowego nie jest powodem do dumy ;D

 

Kurczę, aż sprawdziłem:

 

http://sjp.pwn.pl/slowniki/bramka.html

 

"Dzień dobry.

Czy można strzelić bramkę (w piłce nożnej), czy jedynie strzelić gola i zdobyć bramkę?

Dziękuję."

"Owszem, można powiedzieć, że ktoś strzelił bramkę, ponieważ bramka to nie tylko nazwa miejsca na boisku, ale też synonim gola" - Mirosław Bańko, PWN

 

Ja jestem przewrażliwiony na błędy, ale to mnie w ogóle nie razi. Dużo gorsze są np. "rok dwutysięczny piętnasty" zamiast "dwa tysiące piętnasty", "dzień dzisiejszy" czy "okres czasu". Nie wspominając o tym, że redaktor Laboga już kilka razy "włanczał" się do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że rzeczywiście można tak powiedzieć. Mnie też rażą błędy. Nie lubię kiedy na strzał oddany nogą komentatorzy mówią "uderzenie" zamiast "kopnięcie". Razi mnie też kiedy piłkarz źle poda albo siatkarz zepsuje zagrywkę, a oni mówią, że się pomylił. Niektórym nie podoba się zwrot 'światło bramki", ale według Słownika PWN światło to także "przekrój, średnica otworu".

 

Tutaj źródło:

http://sjp.pwn.pl/sjp/swiatlo;2528198.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja przypominam, ze niektóre z tych tekstów to po prostu metafory...;)

 

ROZPISKA KOMENTATORÓW:

EKSTRAKLASA:

Piątek, 08.05:

17:40 | Canal+Family, nSport+ | Korona - Ruch (M.Rosłoń - W.Jagoda, reporterzy: S.Śledź, A.Westfal, skrót do Ligi+: A.Westfal)

20:00, 22:30 | Canal+Sport | Super Piątek (C.Olbrycht, goście: K.Kosowski, A.Zamilski)

20:25 | Canal+Sport | Jagiellonia - Śląsk (T.Smokowski - T.Wieszczycki, reporterzy: D.Kabała-Malarz, T.Lipiński, skrót do Ligi+: T.Lipiński)

 

Sobota, 09.05:

15:00, 17:30, 20:00, 22:30 | Canal+Sport | Gorączka Piłkarskiej Soboty (R.Dębiński, gość: R.Jezierski)

15:05 | Canal+Sport | Legia - Lech (MECZ KOLEJKI) (R.Wolski - G.Mielcarski, reporterzy: D.Kabała-Malarz, M.Wodziński, moderator: M.Wodziński, skrót do Ligi+: M.Wodziński)

17:55 | Canal+Sport | Pogoń - Lechia (R.Skrzyński - M.Murawski, reporterzy: M.Wróblewski, F.Surma, skrót do Ligi+: F.Surma)

20:25 | Canal+Sport | Wisła - Górnik Z. (B.Gleń - K.Węgrzyn, reporterzy: P.Bojarska, B.Ignacik, skrót do Ligi+: B.Ignacik)

22:45 | Canal+Sport | Liga+ (K.Marciniak - T.Wieszczycki)

 

Niedziela, 10.05:

15:00, 17:30, 19:55 | Canal+Sport | Grana Niedziela (K.Marciniak, gość: K.Węgrzyn)

15:25 | Canal+Sport | Podbeskidzie - Zawisza (R.Skrzyński, R.Jezierski, reporterzy: A.Westfal, M.Wodziński, skrót do Ligi+Extra: M.Wodziński)

17:55 | Canal+Sport | Cracovia - PGE GKS (A.Marchliński - K.Przytuła, reporterzy: P.Bojarska, Ż.Żyżyński, skrót do Ligi+Extra: Ż.Żyżyński)

20:00 | Canal+Sport | Liga+Extra (A.Twarowski - T.Smokowski, goście: G.Mielcarski, S.Stempniewski)

 

Poniedziałek, 11.05:

17:40 | Canal+Sport2, nSport+ | Piast - Górnik Ł. (R.Dębiński - M.Baszczyński, reporterzy: F.Adamus, S.Śledź)

 

 

PREMIER LEAGUE:

Sobota, 09.05:

13:40 | Canal+Family | Everton - Sunderland (A.Twarowski - R.Nahorny)

15:55 | Canal+Family | Leicester - Southampton (E.Durda - P.Rudzki)

18:25 | Canal+Family | Crystal Palace - Manchester United (M.Rosłoń - P.Rudzki)

 

Niedziela, 10.05:

14:25 | Canal+Family | Manchester City - QPR (M.Rosłoń - P.Rudzki)

16:55 | Canal+Family | Chelsea - Liverpool (P.Pełka - R.Nahorny)

 

Poniedziałek, 11.05:

20:55 | Canal+Sport | Arsenal - Swansea City (M.Rosłoń - R.Nahorny)

 

 

PRIMERA DIVISION:

Sobota, 09.05:

17:55 | Canal+Family2 | FC Barcelona - Real Sociedad (P.Laboga - L.Orłowski)

19:55 | Canal+Family2 | Real Madryt - Valencia (A.Marchliński - W.Jagoda)

21:55 | Canal+Family2 | Athletic Bilbao - Deportivo (P.Laboga - L.Orłowski)

 

Niedziela, 10.05:

20:55 | Canal+Family | Celta Vigo - Sevilla (P.Laboga - M.Murawski)

 

 

LIGUE 1:

Piątek, 08.05:

20:25 | nSport+ | PSG - Guingamp (R.Dębiński - S.Białas)

 

Niedziela, 10.05:

20:55 | NC+36 | Olympique Marsylia - Monaco (R.Dębiński - S.Białas)

 

 

SERIE A:

Sobota, 09.05:

20:40 | Canal+Family | AC Milan - AS Roma (C.Olbrycht - T.Lipiński)

 

Niedziela, 10.05:

20:40 | Canal+Family2 | Lazio Rzym - Inter Mediolan (B.Gleń - F.Surma)

 

 

LIGA MISTRZÓW:

Wtorek, 12.05:

20:15, 22:45 | Canal+Premium | Studio Ligi Mistrzów (K.Marciniak - R.Wolski, goście: G.Mielcarski, A.Vuković)

20:40 | Canal+Premium | Bayern Monachium - FC Barcelona (A.Twarowski - K.Węgrzyn z Alianz Areny; KR: M.Rosłoń)

 

Środa, 13.05:

20:15, 22:45 | Canal+Premium | Studio Ligi Mistrzów (P.Karpiński - R.Dębiński, goście: M.Murawski, M.Pol)

20:40 | Canal+Premium | Real Madryt - Juventus (T.Smokowski - M.Baszczyński z Santiago Bernabeu; KR: P.Laboga)

 

 

LIGA EUROPY:

20:40 | Canal+Sport | Studio Ligi Europy (P.Salak)

21:00 | Canal+Sport | Fiorentina - Sevilla (B.Gleń - L.Orłowski - TBC)

21:00 | nSport+ | Dnipro Dnipropietrowsk - Napoli (Ż.Żyżyński - F.Surma - TBC)

 

 

PGE EKSTRALIGA:

Niedziela, 10.05:

16:30 | nSport+ | Tarnów - Zielona Góra (E.Durda, reporter: F.Adamus, studio: D.Kabała-Malarz)

19:00 | nSport+ | Gorzów - Leszno (T.Dryła - K.Cegielski, reporterzy: K.Zborowski, Ł.Benz, studio: G.Waliszko)

21:45 | nSport+ | Magazyn PGE Ekstraligi (M.Majewski)

 

 

FINAL FOUR EHF LIGI MISTRZYN:

Sobota, 09.05:

14:10 | nSport+ | Larvik - Dinamo-Sinara (K.Bandych - I.Nabożna)

16:40 | nSport+ | VardarSkopje - Budocnost Podgorica (T.Dryła - I.Nabożna)

 

Niedziela, 10.05:

14:30 | nSport+ | Mecz o 3.miejsce (K.Bandych - I.Nabożna)

16:55 | Canal+Family2 | Finał (K.Bandych - I.Nabożna)

 

 

NBA PLAY-OFFS:

Piątek, 08.05:

02:00 | Canal+Sport | Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers (W.Michałowicz - H.Radke)

Sobota, 09.05:

02:00 | Canal+Sport | Memphis Grizzlies - Golden State Warriors (W.Michałowicz - A.Koniecki)

Niedziela, 10.05:

21:35 | Canal+Sport | Chicago Bulls - Clevland Cavaliers (W.Michałowicz - M.Dydek - TBC)

 

TBC - TO be comfirmed - Do ustalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko napisać, że wczorajszy komentarz duetu Gleń/Lipiński był bardzo dobry, szczególnie ten drugi był świetnie przygotowany merytorycznie i bardzo przyjemnie się go słuchało... Serie A, gdzie Lipiński jest ekspertem, oglądam rzadko, Ekstraklasę też (tam robi chyba głównie za reportera), więc moje zaskoczenie było dość spore... mam nadzieję, że będzie on wykorzystywany częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadane było z tego co pamiętam chyba 4 mecze z kolejki z żużla a jest? :lol2:

 

Hm, przecież 4 mecze miały być w 1.kolejce ;)

 

@domin, a dla mnie bardzo fajnie. Już kilkukrotnie tu o nim pisaliśmy, że się poprawia :)

 

Ogólnie trzeba przyznać, że SerieA ma najlepszych ekspertów spośród lig zagranicznych w nc+. Surma i Lipiński to świetni komentatorzy. A Gleń wczoraj stworzył super atmosferę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, pierwszy mecz Sevilla - Fiorentina ma być komentowany ze stadionu, a drugi już z Warszawy, czy to po prostu pomyłka przy pierwszej rozpisce ??

 

Co do Wolskiego również uważam, że skoro nie dostał żadnego półfinału to pewnie dostanie finał :) Cieszy, że od ćwierćfinału dali sobie spokój z wysyłaniem takich praw[beep]ów jak Laboga czy Dębiński na stadiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dałem "TBC" czyli do ustalenia, bo to jest dopiero wstępna rozpiska na Lige Europy. Potwierdzę w piątek, bo może się coś zmienić. Często się nic nie zmienia, ale czasami wszystko jest odwrócone do góry nogami, hehe. Jutro mecz będzie ze stadionu tez ze względu na to, że Glen i Mielcarski daleko do Sevilli z Turynu i Barcelony nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dałem "TBC" czyli do ustalenia, bo to jest dopiero wstępna rozpiska na Lige Europy. Potwierdzę w piątek, bo może się coś zmienić. Często się nic nie zmienia, ale czasami wszystko jest odwrócone do góry nogami, hehe. Jutro mecz będzie ze stadionu tez ze względu na to, że Glen i Mielcarski daleko do Sevilli z Turynu i Barcelony nie mają.

 

Mecz z Sevilli skomentuje Pełka z Mielcarskim a nie Gleń.

Pełka z Mielcarskim jest w Barcelonie, więc następnego dnia skoczą do Sevilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleń drugi najlepszy, zaraz za Twaro.

 

Jeszcze odniose się do zmian w C+. Fajnie że sport powraca na antenę Canal+. Nareszcie będzie okazja do zmiany listy kanałów. I przyznam szczerze że z miłą chęcią ponownie wyszukam Canal+Premium, a z jeszcze większą chęcią wywalę Canal+Family, który mi bruździł miedzy kanałami sportowymi jakimiś nędznymi filmami. Dodam tylko że listy wyleci też Orange VHS Sport, bo SportKlub już dawno poleciał. Czyli zostanie ES1, ES2, TVP Sport, Nsport, C+S, C+S2, PolsatSN, oraz Supertennis. Świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...