Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie twierdzę że nie da sie lepiej pokazywać sportu.Tylko śmieszą mnie wróżbici od Foxów i SKY w Polsce czytam już to od dawna.Jak to wchoidzą na nasz rynek i wykupują wszystko a NC+ i CP idą z torbami.Widać jak traktują i co myślą o naszym rynku co pokazał przetarg na bardzo atrakcyjną LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak oceniacie duet Marchlinski & Wieszczu? Dla mnie to było nieporozumienie.Babol z meczem w poprzednim sezonie z Villareal było miażdżycy.

Ja już wcześniej pisałem o swoich obawach co do Marchlińskiego, ale okazało się że Wieszczycki był jeszcze gorszy. Chyba ten duet nie ma przyszłości- może jakieś ochłapy w lidze francuskiej czy włoskiej dostaną :). Od hiszpańskiej niech trzymają się z daleka...

Ja wczoraj spedzilem cale popoludnie z liga hiszpańską i tak:

Najpierw duet Wolski&Orłowski - tutaj standardowo klasa sama w sobie, daję szkolne 5. Później mocno mnie zaskoczył drugi duet Adamus&Orłowski przy Realu, bo była dynamika od początku, fajnie ze soba współpracowali i w glosie tego Adamusa jest jakis taki mlody entuzjazm i powiew swiezości. Daję 4+, mimo że przy pierwszej bramce pomylili Bale'a z Ronaldo (ja sam teżw tej sytuacji pomyliłem, ale oni na bank mają tam komentując wielkie ekrany i nie powinni). A Marchliński-Wieszczycki to takie 4- dla mnie, fajna energia Marchlińskiego, ale Wieszczu faktycznie chwilami sie gubił, za rzadko La Liga robi.

 

Generalnie na +, nikt mi jakos strasznie meczu nie popsuł :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca sezon 2015 roku ,tez ma nc+ prawa do Ekstraligę żużlowa. A Polowie września ruszty przetarg na prawa do Ekstraliga żużlowa od sezonu 16/18 http://www.przegladsportowy.pl/zuzel/ekstraliga,gigantyczna-kasa-za-zuzel-w-telewizji-,artykul,520731,1,984.html

 

Moim zdaniem to jakieś bajki. Ekstraliga jest wielką niewiadomą w 2015 roku, a tutaj piszą o ofercie Polsatu 20 mln zł za 3 sezony od sezonu 2016. ;) Przypomnę, że nc+ zapłaciło 8 mln zł za 3-letni kontrakt. Z każdym rokiem Ekstraliga się stacza, w przyszłym roku nie wystartuje za długi Częstochowa, Gdańsk i prawdopodobnie Rzeszów, bo z finansami krucho i Półtorak nie podoba się zarządzanie Ekstraligą. Jeśli Rzeszów się wycofa, w lidze wystartuje zapewne tylko 7 zespołów, bo nie będzie chętnych. W innych klubach z finansami też nie jest kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Canal+ straci jakąś ligę.

Skoro nawet po żużel jest tyle chętnych to tym bardziej na piłkę nożną.

 

Dla Canal+ sport w tym roku kończą się prawa na ligę polską, hiszpańską, francuską, włoską, ligę Europy.

Nikt nie ma praw do Pucharku ligi angielskiej i Pucharu Angli..

 

Więc coś musi być na rzeczy. Coś czuje, że Canal+ straci na bank 1-2 ligi. Bo wątpię by jakaś stacja startowała tylko z żużlem i 1 ligą tylko. FOX i Discovery są bogade, Viasat dochodzi i Polsat. Robi się niezaciekawie, bo rozdrobnienie może być niemiłosierne :(

 

Np., liga hiszpańska polecci do Polsat Sport, Włoska i polska do Viasat lub FOX, żużel też gdzieś... może się okazać, że Canal+ zostanie z ligą angielską i francuską o ile przedłuży prawa :(

 

Arek wiesz kiedy oficjalne info w sprawie przetargu na ligę hiszpańską i polską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie i wieszczycie jakieś fantastyczne scenariusze, a nic jeszcze się nie wydarzyło... Jaki Viasat, jaki FOX? A przyszło wam do głowy, że mogą kupić prawa na inne kraje w tym na Polskę, a w naszym kraju sprzedać sublicencję? Skoro FOX Sport miałby startować to po co sprzedał Euroligę nc+?

 

nc+ też nie jest głupie. Mają już teraz ogromne problemy, dużo abonentów odchodzi, a jedyne co trzyma obecnych to oferta sportowa i filmowa. Jeśli potracą prawa to będzie to kolejny gwóźdź do trumny. Samą LM oraz ligą angielską, a także golfem czy koszykówką widzów nie utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie i wieszczycie jakieś fantastyczne scenariusze, a nic jeszcze się nie wydarzyło... Jaki Viasat, jaki FOX? A przyszło wam do głowy, że mogą kupić prawa na inne kraje w tym na Polskę, a w naszym kraju sprzedać sublicencję?

Mi przyszło to do głowy nawet o tym wczoraj pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jakoś inaczej spoglądam na te wszystkie ligi. Wszystkie p.o.d.u.p.a.d.ł.y. Tylko sprawozdawcy nakręcają je sztucznie, że jest niby fajnie. Że derby! Itd.

Liga angielska kuleje. To samo można powiedzieć o hiszpańskiej. Czuję już znudzenie.

Zwykło się mówić, że sprawozdawcy są lepsi od widowisk sportowych! Ale ile można chwalić sprawozdawców. Przecież nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ligi nie upadły, zrobił to internet.

Pamiętasz czasy gdy kupowałeś Piłka Nożna co 2 tygodnie i tam dowiadywałeś się o transferach różnych piłkarzy? Wtedy to ja Canal+ nie miałem, oglądałem jedynie ich na TVP przy LM i to wszystko.

Przejście Bec'sa dowiedziałem się w radiu i to było wydarzenie, potem wiadomości 19:30... wiadomość roku.

Teraz na necie plotki transferowe sa na okrągło, 100 razy dementowane, w kiedyś w Piłka Nożna co 2 tygodnie było coś innego, w jednym, że kupują piłkarza, przez 2 tygodnie myślałeś, super jest on w Bayern, a po 2 tygodniach okazało się, ze koleś poszedł do United.

 

Teraz Streamy, ludzie oglądają na streamach, dostępność jest ogromna.

 

Kiedyś oglądanie czegoś miało większy smak niż teraz, bo było niedostępne, albo dostępne dla nielicznych.

 

Jedynie w Polsce Ekstraklasa jest coś warta, bo to piłka rodzima i żużel. Reszta to dodatek. I nie dziwię się, jak Canal+ wyłoży masę kasy na Ekstraklase i się spłucze, nie będzie miał za co kupić innych lig. A taki scenariusz jest możliwy. Konkurencja nie śpi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni hiszpańska od angielskiej?

W lidze hiszpańskiej na trybunach jest kurnik, przyjedzie kitajec i śpi cały mecz, to w[beep]ziela chipsy za 24 centy.

W lige angielskiej taki "kitajec" za takie spanie oberwałby w papę, albo wstał bo tam trybuny są żywe.

Zaś w lidze polskiej taki kitajec zostałby zmiażdżony, nie pozwoliliby robił kurnik na stadionie.

 

Czasami oglądam polską ligę i tu się zaczyna robić i u nas kurnik. Angielska to angielska, tak nigdy w życiu nie widziałem kurnika. Tam żyją kibice z meczem, nawet jak mecz nudny.

 

Hiszpańska to naprawdę kurnik, tam ludzie jada po co? Wyspać się? Tyle razy widziałem kitajca, który spał na ważnym meczu Realu czy Barcy. po co płacił tyle kasy? By się wyspać? a potem sweet focia na facebook, że był na meczy Barcelony, wielki kibic i fan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzem nie jest ani Real, ani Barca

To wszyscy zauważyli a w telewizji? Mamy mecze z ich udziałem na okrągło. Ja na przykład, to sobie odpuszczam.

 

A po jakiego grzyba mają mi transmitować mecze jakiegoś Eibaru z Levante, którym w Polsce kibicuje może 0,1% ludzi, jak w tym samym czasie mogą puścić mecz Atletico/Realu czy Barcelony, które mają masę kibiców w Polsce? Wytłumacz mi to, bo nie rozumiem. Liga hiszpańska jest obecnie mega wyrównana, bo do głosu doszło Atletico i Valencia. Duży progres zrobiło Bilbao i Sevilla. Co kolejkę w Canal+ mamy 3-4 mecze z tej ligi. Podobnie jest w lidze angielskiej, gdzie o LM bije się obecnie jakieś 6-7 zespołów. Czego ty jeszcze chcesz? Włącz sobie ligę ukraińską u solorza, ciesz się super poziomem meczów Volyna i przestań wypisywać głupoty.

 

Klubowa piłka nożna się wyrównuję. Kiedyś w półfinale LM były 2-3 zespoły z Anglii, gdzie teraz ciężko im przejść fazę grupową. Liga francuska produkuję bardzo dobre zespoły na czele z PSG i Marsylią. Liga portugalska rozwinęła się w szybkim tempie, potwierdzenie widać w ostatnich rozgrywkach LE. Bundesliga również nie ustępuję mając u siebie prawdopodobnie najlepszą drużynę Europy. Nie ma co narzekać tylko trzeba się cieszyć, że już nie tylko Barcelona, Real, Chelsea czy Manchester United.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...