Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że Orłowski teraz ani finału LE/LM nie dostał, ani El Clasico. Ani takiego dobrego meczu, jak Barca-Sevilla.

Nie ma w tym nic dziwnego. Komentowane przez niego mecze są wypełnione plotkami, bzdurami i fantastyką. Dzieciaki podniecający się walką Real/barca łykają te bzdury jak pelikany, a później używają tego w jakiś swoich tam wyzwiskach. 'Bo Orłowski tak powiedział!" często czytam. Tymczasem większość tego co on opowiada ma swoje źródło w prasie madryckiej/katalońskiej, którą można porównać do polskich tabloidów. I ja oczywiście rozumiem, że większość oglądających w Polsce tą ligę nie zna hiszpańskiego albo nie czyta informacji w wiarygodnych źródłach, ale ktoś na gorze najwyraźniej sprawdził te bzdury które Orłowski opowiada i go ukrócił. I bardzo prawidłowo, ponieważ miałem czasami już serdecznie dość. Czarę goryczy przelewa u niego jak zwykle potężna wada wymowy (ta uwaga nie jest do niego jako człowieka, tylko jako komentatora - a w tym zakresie według mnie jest to niedopuszczalne).

 

Do tego wszystkiego doszła sytuacja podczas jednego z meczów LM w tym sezonie, który Orłowski komentował ze stadionu. Po nim totalnie zbłaźnił się w mix zone czytając pytania z kartki, kompletnie nie słuchając rozmówców i ciągle patrząc właśnie w dół na kartkę. Uczył się tych pytań podczas odpowiedzi na poprzednie? :D Pełna kompromitacja. Dlatego liczę, że będzie go coraz mniej, aczkolwiek dobrze wiemy, że jest on związany przede wszystkim z tygodnikiem Piłka Nożna. Ten chyli się ku upadkowi, więc za chwilę może mieć zbyt dużo czasu, co mnie bardzo martwi... :(

 

Ciekawa opinia. Wiekszosc mlodych i poczatkujacych dziennikarzy baaardzo czesto wzoruje sie na Orlowskim. Dla mnie jest on kopalnia wiedzy LaLiga, tak jak Michalowicz w koszykówce. Czasami wala plotkami, ale wiedza bardzo duzo i zawsze mnie zadowalaja. A podalem przyklad Michalowicza, bo czasami mu zarzucaja podobne rzeczy.

Z tym wytwiadem to nie tak, on byl bardzo zdenerwowany. Bo gdzie mial miec kartke? Na podlodze? No ludzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Wolski kolejny raz będzie się marnował w studio zamiast dostarczać widzom emocji podczas komentatorki. :roll:

Też tego nie rozumiem, czasem odnoszę wrażenie, że w nc+ studio jest ważniejsze niż mecz, a powinno być odwrotnie...

Co do Orłowskiego nie rozumiem ataków na niego, w parze z Wolskim powinni komentować wszystkie hity ligi hiszpańskiej, a nie taki Marchliński...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość "ekspertów" lig zagranicznych posiłkuje się prasą zagraniczną. Pamiętam jak pewnego razu sam dla funu postanowiłem "przygotować" się do meczu Premier League. Otworzyłem BBC, ściągnąłem The Sun i Daily Star, przepisałem składy które są 40 minut przed meczem i z tak przygotowaną prasówką oglądałem mecz, odhaczając tylko kolejne wątki. Rudzki wtedy komentował, powtórzył prawie 100% wątków które miałem na kartce.

Jeśli chodzi o Leszka Orłowskiego to mnie raz zaskoczył. W relacji opowiedział o wywiadzie (chyba z Khedirą), który w ten dzień ukazał się Bildzie. Widać więc, że korzysta z wielu źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wytwiadem to nie tak, on byl bardzo zdenerwowany. Bo gdzie mial miec kartke? Na podlodze? No ludzie :D

Nie powinien mieć takiej kartki w ogóle! A już na pewno nie powinien patrzeć się w nią cały czas. Olał w tym momencie zarówno zawodników, jak i widzów. Mówiąc wprost - nie przygotował się do swojej pracy, za którą dostaję kasę i dzięki której poleciał na mecz LM. A zdenerwowany to czym on niby był? Bał się, że mu messi plaszczaka sprzeda? :lol: Jakby miał 17 lat i to byłby jego pierwszy wywiad z piłkarzem to bym rozumiał, ale w tym wieku i po tylu latach czym on mógł się denerwować? Wkurzyło go coś wcześniej? Jeżeli tak, to tym bardziej powinien dać sobie spokój z tą pracą, skoro nie potrafi przed kamerą utrzymać nerwów na wodzy.

Wiekszosc mlodych i poczatkujacych dziennikarzy baaardzo czesto wzoruje sie na Orlowskim.

No to przyszłość polskiego dziennikarstwa sportowego maluję się widzę w bardzo kolorowych barwach :lol: Będą cytować podczas meczów pudelka, super express i fakt. Miło :)

Większość "ekspertów" lig zagranicznych posiłkuje się prasą zagraniczną. [...]Widać więc, że korzysta z wielu źródeł.

To jest oczywiste, że należy korzystać z prasy zagranicznej. Ale należy korzystać z poważnych tytułów, a nie plotkarskich, tak jak to w większości przypadków robi Orłowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy tu gadu gadu o komentatorach, a przed nami wciąż ważna decyzja dotycząca sportowej wisienki Canal+, czyli Ekstraklasy ;-)

Myślę, że zwiększenie wydatków na boks w ostatnim czasie pokazuje, że Canal+ nie będzie walczyło ostro o Ekstraklasę. Marzeniem byłoby, gdyby pozostało tak jak podczas współpracy Canal+ (100 proc.)/Cyfrowy Polsat (5-6 meczów)/Eurosport 2 (jeden mecz) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puszczyk, ale on tam nie miał kartki ;)

 

@nuza, 4 mecze były w Polsacie. Wydaje mi się, że ta wersja jest mało prawdopodobna, bo Polsat mocno przejechał się na Ekstraklasie.

A nc+ walczy o naszą ligę, bo to nie tylko pieniądze z abonamentu, reklam, ale także tradycja. Z drugiej strony zastanawiam się co byłoby gdyby T-ME w tym nc+ nie było... i nie potrafię sobie wyobrazić :D

 

@Aarkon, a co Ci w Marcjlinskim przeszkadza. Bo już wiem, że go nie lubisz. Ale co? Za mało emocji? Małe przygotowanie? Gada od rzeczy? Bo dla mnie wszystko jest z jegi stroby dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz Pełki i Wieszczyckiego na meczu Legii z Bełchatowem świetny. Prawie jak duetu Wolski- Węgrzyn :).

 

Aż tak nie przesadzałbym. Poza tym od przy każdym zdaniu Wieszczyckiego na temat Legii było słychać wychwalanie pod niebiosa. Takiej stronniczości nie ma u żadnego innego eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...