Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się, że anglicy samowolnie godzą się na psucie własnego produktu. Mają świetną ligę, a jakość przekazu była zawsze ich znakiem rozpoznawczym. Przecież jako pierwsi nadali mecz w kolorze, HD, 3D i testowo w UHDTV. Na ich miejscu postawił bym sprawę jasno: płacicie francuskie kasztany pełną kwotę albo wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu w tym sezonie troszkę na jakości chcieli oszczędzić, podobno. No i zamówili troszkę gorszy sygnał z Anglii

Już w poprzednim sezonie jakość była słaba.

Troszkę gorszy sygnał to mało powiedziane.

Murawa wygląda jak rozmyta...

Hiszpańska,włoska i francuska - jakość HD po prostu świetna, obraz żyleta.

Z czego wynika mniejsza liczba meczów Premier League w kolejce-częściej 4 mecze niż 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie lub zadzwońcie do nc+! To dostaniecie taką mniej więcej odpowiedź:

 

"Platforma nc+ nie odnotowała nieprawidłowości związanych z jakością nadawanego sygnału satelitarnego.

Jednocześnie wyjaśniamy, że opisana przez Panią(a) sytuacja może być spowodowana nieprecyzyjnym ustawieniem czaszy satelitarnej lub nieodpowiednimi ustawieniami telewizora.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań, chętnie udzielimy odpowiedzi". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu w tym sezonie troszkę na jakości chcieli oszczędzić, podobno. No i zamówili troszkę gorszy sygnał z Anglii

Ale jak to możliwe, że zamówili gorszy sygnał z Anglii? To głupie przecież, bo skoro kupili prawa to takie same jak wszyscy, którzy w ten sam sposób realizują transmisję. Co najwyżej w UK(bo jednak PL to nie tylko Anglia jednak) mogły się pozmieniać sprzęty/firmy realizujące transmisje. Przecież oni nie płacą za realizację sygnału tylko dostają gotowy produkt. Druga sprawa to jakość HD w Polsce i zapchane transpondery, które mają jednak ograniczoną przepustowość.

//Patrzecie jak wygląda sobie transponder z C+ Sport HD: http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=1453 Zapchany! 59.9 Mbps na wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[//Patrzecie jak wygląda sobie transponder z C+ Sport HD]

Na bitrate C+ Sport HD to akurat nie ma co narzekać. Podczas meczów oscyluje w granicach 14-15 Mb/s. Transponder zapchany ? Moim zdaniem optymalnie zagospodarowany. 6 kanałów HD (2 sportowe, 2 filmowe, dokumentalny i dziecięcy). Tragedii to tu na pewno nie ma.

 

Popatrz sobie na 12264.00 od CP. 10 kanałów HD (w tym 2 flagowe kanały sportowe Polsatu) upchnięte na 61.3 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie lub zadzwońcie do nc+! To dostaniecie taką mniej więcej odpowiedź:

 

"Platforma nc+ nie odnotowała nieprawidłowości związanych z jakością nadawanego sygnału satelitarnego.

Jednocześnie wyjaśniamy, że opisana przez Panią(a) sytuacja może być spowodowana nieprecyzyjnym ustawieniem czaszy satelitarnej lub nieodpowiednimi ustawieniami telewizora.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań, chętnie udzielimy odpowiedzi". :wink:

Właśnie otrzymałem identyczną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bitrate C+ Sport HD to akurat nie ma co narzekać. Podczas meczów oscyluje w granicach 14-15 Mb/s. Transponder zapchany ?

Wydaje mi się, że ktoś właśnie narzekał na bitrate podczas meczów, a Ty piszesz, że jest w okolicah 14-15Mb/s(to raczej niemało jak na PL). Jest tam też kilka kopii ESP HD, które jednak wpisują się podczas skanowania(a może to błąd tunera?). Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, że posiadacz praw sprzedaje dwie, czy trzy wersje jakości sygnału :crazy: Owszem są pakiety meczów możliwych do transmisji, ale nie takie coś. NC+ ma kupione HD takie samo jak większa część Europy. Winy można szukać w sposobie realizacji sygnału, a także jednak w wielkośći TV. Obraz skalowany do wyższych rozdzielczośći jak robią polskie TV wygląda gorzej na 55" TV niż na 32" TV.

Jasne, że transpondery CP są zapchane i to dopiero widać jak czasem sypnie pikselami, ale już planują wyłączać kopie SD i to samo zrobi pewnie większość nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 1 strumień video z Eurosportem HD. Reszta kopii Eurosportu ma ten sam strumień video i zmienione ścieżki audio.

 

W tej chwili na C+ Sport HD leci ekstraklasa. Bitrate obserwowałem przez minutę i średni był 15 Mb/s (momentami prawie 18 Mb/s). Nie ma co szukać przyczyny w zapchanych transponderach, bo NC+ zawsze na czas meczów podnosi bitrate kanałów. Problem ze słabą jakością Premier League musi tkwić w dosyle, który dostają z Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem nie do końca wierzyłem, że anglicy sami strzelają sobie w stopę psując jakość sygnału Premier League, ale podczas oglądania Sportu na TVN HD podszedłem do ekranu 40' i przyglądałem się z bliska. Najpierw Ekstraklasa jakość bajka, Real - Barcelona jakość bajka, Manchester United - Chelsea koszmar. Murawa rzeczywiście "pływa" ,kontury zawodników niewyraźnie. Ja zostaje przy steamach, nikt mnie nie przekona do płacenia za wybrakowany produkt. Poza tym kto rozsądny podpisze dzisiaj umowę z nc jeżeli w przyszłym sezonie mogą zostać tylko 2 ligi: Premier i Champions League :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać, C+Sport powrócił na ostatnie sekundy, C+Family2 wciąż brak obrazu i dźwięku. No nieładnie zrobili, bo to raczej nie problem z sygnałem z "Bydgoszczu" tylko po prostu ich błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...