Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj robiłem test na parowanie kart z dekoderem w usłudze MR......wyjąłem karty z dwóch dodatkowych sagemcom-ów i zamieniłem je, po włożeniu kart wszystko działało poprawnie a więc karty "cameleon" w usłudze MR nie są parowane z sagemcom-ami choć takie informacje podają na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam dostępu do innych dekoderów ale jak robiłem taki sam test na MediaBox-ach ( wyjąłem kartę ze swojego MB i włożyłem do MB brata) to po zamianie kart nic nie działało. Więc wydaje mi się, że to nagłośnienie parowania w MR to ściema i tyle

 

właśnie mi się przypomniało że mam stary dekoder po cyfrowy jak wrócę do domu to sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mako - czekamy z niecierpliwością na wyniki Twojego testu z dekoderem pocyfrowym. :) Może to jest tak, że karta nie jest parowana w trybie Nagravision i działa z dowolnym Sagemcomem, ale jest dezaktywowany tunel Seca/Mediaguard, przez co karta nie będzie działać w starszych dekoderach pocyfrowych lub dekoderach niezależnych (Arivy, Opticumy, dekodery na Enigmie itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że bajer. Parowany jest tylko sagemcom z dekoderem głównym, bo bez połączenia wyskakuje komunikat i nie działa (u mnie akurat prawdopodobnie co 3h, jeszcze potrzebuję czasu na zweryfikowanie czy regularnie i czy losowo sprawdza, czy ma czas ustawiony od odłączenia się od matki). A kartonik elegancko śmiga na czytniku uniwersalnym. Co prawda tam jakieś niby dane multiroomu na niego lecą, ale to raczej tylko jakaś lekka nakładka, bo mimo, że najpierw wykrywa caid multi zamiast od seci, to i tak dane normalnie lecą jak na kameleona. Pewnie tylko po to, żeby soft w dekoderze zorientował się czy ma kartę z pojedynczego abonamentu czy od multi. Osobiście nie chciałem tego pierwszy pisać skoro to taka tajemnica, że cyfra.tv zamiast napisać jak jest to nam wciskał ciemnotę, ale skoro @Mako już napisał o braku parowania, to i ja swoje obserwacje przekazuję. Choć i tak raptem wczoraj sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj mam multiroom standard dostałem dekoder DSI83. Siec mam raczej dobrze zrobiona, główny pod modem wifi kablem. Dodatkowy urządzenie tplink z salonu skonfigurowany jako klient. Adresy ip różnią się ostatnimi cyframi. Dodatkowy dekoder pobierał aktualizacje na głównym mam zakladke multiroom w dodatkowym nie. Na dsi83 wyskakuje komunikat:

"wygasly uprawnienia do odbioru. Wejdź do menu, wybierz serwis internetowy i zrób reaktywacje w ICA wystarczy podlaczyc dekoder do Internetu. Wchodzę na stronę ica robię tą reaktywacje ustawiam na kanał 11 i nic - co robię zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie długo kończy mi się umowa i przy przedłużeniu planuję wynegocjować usługę multiroom. Chciałym w związku z tym poradzić się was w kilku kwestiach. Czy mając własny niezależny dekoder wystarczy że wezmę od nich drugi pod muliroom ? pytam bo słyszałem coś ze w takich sytuacjach trzeba mieć od nc+ 2 dekodery, z czego jeszcze muszą być one połączone jakimś kablem :/ a przyznam ze jest to dla mnie mało komfortowe. Bedę wdzięczny za jakąkolwiek informację na ten temat :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...