Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do sagmencom da się podpiąć dysk usb do nagrywania? Jestem na etapie wymiany multiroom premium na standard. Na infolinii powiedziano mi że dekodery wysyłają takie jakie akurat są na stanie i nie ma możliwości dowiedzieć się jaki się dostanie.

Jaki to konkretnie sagmencom? Chciałbym zobaczyć specyfikacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kolega @cyfra.tv jest biegły technologicznie, ale chętnie bym się dowiedział na jakiej dokładnie zasadzie działają sagemcomy w multiroomie. Już trochę czasu minęło od ich wprowadzenia do tej oferty i może po dłuższym obcowaniu coś nowego kolega zaobserwował? Głównie mnie interesuje zasada parowania karty z dekoderem. Czy w dalszym ciągu karta nie działa w innych dekoderach z uniwersalnym czytnikiem? Nie posądzałbym techników nc+ o taką pracowitość, że specjalnie będą wysyłać jakieś dziwne uprawnienia na karty sagemcomów zamiast ograniczyć się do softowego odpytywania się głównego z dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Szukam porady w temacie odpowiedniego konwertera do nc+. Od wczoraj jestem posiadaczem multiroomu na 3 TV. Jeden główny dekoder i dwa dodatkowe. Proszę podpowiedzcie mi jaki muszę zakupić konwerter, aby wszystko dobrze działało.

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po powrocie z urlopu w mojej instalacji pojawił się jakiś dziwny problem. Mam mediaboxa oraz 3 dodatkowe dekodery multiroom (2x box + 1x nbox HDTV). Na czas wyjazdu wyłączyłem w domu prąd, po powrocie i uruchomieniu wszystkiego od nowa jest problem z jednym z dodatkowych dekoderów. Chodzi o nboxa który nie chce połączyć się z dekoderem głównym. Nie pomaga przywracanie ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja sieci. Wykluczyłem już problem z kablem ethernet a na infolinię nie idzie się dodzwonić. Ktoś miał podobny problem? Jakieś pomysły? Przed urlopem oczywiście wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam podobnie mydelniczka za pierona nie chce mi się połączyć z mediabox-em i też odpinałem wszystko od prądu na czas wyjazdu. Ale miałem jeszcze taką sytuację że spaliło mi media boxa i mydelniczkę jeden i drugi był odłączony od prądu!!!!!!!!!!!facet w APS-ie jak mi wymieniał to powiedział że bliskie wyładowanie atmosferyczne wygenerowało ładunek elektryczny który "złapała" antena i poszło po kablu antenowym i popaliło mi dekodery ale wymienił mi na nowego mediaboxa i sagemcoma, ale na drugiej mydelniczce właśnie nie mogę się połączyć z głównym dekoderem....nie wiem czy tam też się coś nie zjarało, działa ale nie łączy się :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie mydelniczka za pierona nie chce mi się połączyć z mediabox-em i też odpinałem wszystko od prądu na czas wyjazdu. Ale miałem jeszcze taką sytuację że spaliło mi media boxa i mydelniczkę jeden i drugi był odłączony od prądu!!!!!!!!!!!facet w APS-ie jak mi wymieniał to powiedział że bliskie wyładowanie atmosferyczne wygenerowało ładunek elektryczny który "złapała" antena i poszło po kablu antenowym i popaliło mi dekodery ale wymienił mi na nowego mediaboxa i sagemcoma, ale na drugiej mydelniczce właśnie nie mogę się połączyć z głównym dekoderem....nie wiem czy tam też się coś nie zjarało, działa ale nie łączy się :/

 

 

Sprawdź czy masz prawidłowo przypisany dekoder dodatkowy do głównego - można to sprawdzić w dekoderze głównym. W przypadku wymiany jednego z nich na nowy nie zawsze jest to robione automatycznie. Pewnie dlatego nie możesz oglądać na dodatkowym - mimo poprawnego połączenia kablem internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A więc tak Przedłużyłem umowe w nc+ i dostałem multiroom Standard HD. Wszsytko Elegancko pięknie, tylko mi nie dziala ...

Wszystko jest podłączone jak należy. Kable Ethernet od głównego i dodatkowego dekodera są podłączone do liveboxa.

Kabel do Anteny też jest podłączony. Konfiguracja Internetu została skonfigurowana automatycznie.

miałem nadzieje ze wszsytko będzie działało po podłączeniu wszystkiego, tylko ze błąd wyskakuje " DEKODER ZABLOKOWANY

Brak Konfiguracji usługi Multiroom. Wpisz kod konfiguracyjny lub poczekaj na automatyczne odebranie konfiguracji. "

Na infolinie dzwoniłem 2razy i czekałem po 30 min zeby ktos odebrał , nikt niestety nie odebrał.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...