Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam multiroom premium i chciałem wziąść standard wraz z dobraniem trzech dekoderów. Dzwoniłem na infolinie. Jest taka możliwość o ile nie masz zobowiązania co do multiroomu na określoną ilość miesięcy. Przy pierwszej umowie na multiroom ja miałem 15 miesięcy. W moim przypadku dawno minęło i teraz nie ma problemu z "zamianą" premium na standard. Zamianę można zrobić z ostatnim dniem miesiąca.

W moim przypadku czekam na zakończenie umowy, ponieważ przy przedłużeniu dają jeden dodatkowy dekoder na 12 mies. free a przy zamianie nie ma takiej możliwości. Płacisz 10zł/mies. za każdy dekoder dodatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie, jeśli będziecie podłączać multiroom nc+ przez adapter wifi Pentagram P6367 to wam się nie uda. Internet jest, ale MR nie działa.

Powodem jest, że urządzenie działa w trybie WISP a nie AP client, a to sprawia że dekoder dostaje inna adresację niż główny dekoder. Oznacza to, że główny dekoder widzi Pentagrama zamiast box+ (nie jest przezroczysty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o pomoc, mam problem z multiroomem co prawda działa ale internet szwankuje, do routera głównego podłączony jest dekoder dodatkowy

Adres dekodera 192.168.0.101

maska podsieci 255.255.255.0

brama 192.168.0.1

dns 192.168.0.1

natomiast pietro niżej jest router skonfigurowany w tryb APClient który łaczy sie po wifi z routerem głównym. Do tego routera APClient podłączony jest dekoder główny, po automatycznej konfiguracji nie działa internet w dekoderze, to dane dekodera głównego:

Adres dekodera 192.168.0.102

maska podsieci 255.255.255.0

brama 192.168.0.1

dns 192.168.0.1

Problemem jest to że przy takiej konfiguracji rozłącza internet w komputerze podłączonym do routera głównego po kablu,tak samo wi-fi też nie działa, wyłączam i włączam router główny i internet jest po jakiejś chwili znowu ten sam problem, co zrobić? W routerze dodatkowym nie ma internetu po kablu więc chyba coś jest nie tak skonfigurowane w tym APC bo to wygląda tak jak by on zakłócał wi-fi no ale po kablu też nie ma internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jaki adres IP ustawiłeś w AP Client (nie chodzi o adres dekodera tylko adreis IP AP Clienta) ? Na 99% Twój AP Client ma taki sam adres IP jak router głowny czyli 192.168.0.1 a w sieci LAN dwa urzadzenia nie mogą mieć tego samego adresu IP, AP Client powinien mieć adres np. 192.168.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfra.tv faktycznie adres ip APClienta był 192.168.0.1 teraz ustawiłem 192.168.0.7 i internetu nadal brak. To dziwne bo tam nie ma co konfigurować, wybieram opcje Client później szukam sieci znajduje sieć nazwe i adres MAC domyślnie jest tam adres MAC tej właśnie sieci LAN, jak zmienie adres MAC na adres wan MAC to nic to nie zmienia. a internetu brak. Adres IP głównego routera to 192.168.0.1

PS. Wcześniej wszystko było ok tylko podczas burzy był chwilowy brak prądu i ustawienia się zresetowały i teraz mam problem z ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877 aby multiroom działał musi być ta sama podsieć więc nie mogę w apclient zmienić ip ponieważ wtedy multiroom przestanie działać, teraz chodzi o to aby na głównym dekoderze był internet i aby skończyły się problemy z brakiem połączenia ponieważ nadal występuje mimo tego że adresy ip routerów nie są już takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od dzisiaj można dobierać Sagemcom WiFi Box do usługi multiroom jako dekoder slave :-) Usługa działa na tej samej zasadzie co multiroom ADB :-)

Uwaga: W przypadku dobrania WiFi Boxa do multiroomu następuje sparowanie karty Cameleon pobranej z APS z pobranym do usługi MR Sagemcomem Karta nie będzie działała z innym dekoderem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...