Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do "Umkwatata": ostatniej wersji karty kodowej nC+ nie pozwala zatrzymać "na pamiątkę". Dzieje się tak od wymiany kart z 2009r., gdzie stary system Mediaguard (mylnie nazywany Seca) wzbogacono o przeplot z systemem Nagravision. Podyktowane to było chęcią stopniowej wymiany systemu i sprzętu oraz przejęcia pełnej kontroli nad dystrybucją sygnału. Docelowo zamierzano zastosować rozwiązania podobne w działaniu do konkurencyjnej N-ki. Stare i "dziurawe" (czyli hakersko złamane) karty typu Mediaguard, Cyfra+ pozwalała sobie zatrzymywać "na pamiątkę". Ku ich rozpaczy, niektóre rodzaje "pamiątkowych" kart, dawały, po odpowiedniej "obróbce", możliwość oglądania Cyfry+ bez opłacania abonamentu. Nauczeni doświadczeniem, od 2009r zaprzestali rozdawania "pamiątek". Operatorzy płatnej TV satelitarnej do ochrony i kontroli swojego sygnału, wykorzystują, coś w rodzaju, protokołu komunikacyjnego, zwanego potocznie EMM. Tą drogą przesyłają do karty kodowej i/lub odbiornika wybrane przez siebie informacje i polecenia. W zależności od rodzaju takiej "komunikacji", mogą to uczynić poprzez jedną z trzech partycji (kanału) EMM. I tak np. do przesyłania do karty nowych uprawnień odbioru, służy im Emm-U (pozostałe mają końcówki G i S). Jeśli oprogramowanie tunera daje możliwość wglądu w ustawienia Emm-ów, to aby uniknąć Twoich ostatnich problemów, pamiętaj o włączeniu powyżej wspomnianej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm OK - ale kart kupionych przez Allegro (nawet tych abonamentowych, o dziwo sa to m.in. tez Cameleony) i tych kupionych jako pre-paid to nie dotyczy. Na czym polega roznica i dlaczego nC+ pozwala takie karty sobie zostawic? Z takich kart tez chyba mozna by bylo cos wiecej "wyciagnac", podobnie jak z tych abonametowych.

I na jakies zasadzie sa sprzedawane te na Allegro? Osoba ktora sprzedaje takie karty nie oddaje ich przeciez do nC+ (jezeli ktos kto kupi nie odda)? nC+ przeciez nie dystrubuuje na takich serwisach swoich uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nie dziwne, że nie działa :smile: Jeśli na głównym masz 192.168.1.100 to na dodatkowym musisz mieć adres z tej samej podsieci czyli 192.168.1.XXX. Prawdopodobnie w AP Client przy dekoderze dodatkowym masz właczony serwer HDCP, który musisz wyłączyć oraz zmienić IP AP Client na taki z podsieci 192.168.1.XXX czyli np 192.168.1.5 :D

 

Wszystkie urządzenie w sieci LAN aby się widziały muszą być w tej samej podsieci czyli ich adres IP ma się różnić tylko ostatnimi 3 cyframi, czyli 192.168.1.154 i 192.168.1.158 to ta sama podsieć a 192.168.1.100 i 192.168.0.101 to już inne podsieci :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha, jeszcze jedno, w TP Link 743 musisz ustawić nie AP Client tylko AP Client Router (z wyłączonym DHCP) ponieważ w tym modelu AP Client dział w trypie WISP (Wireless Internet Service Provider) i przy takim ustawieniu to nigdy nie zadziała gdyż wtedy TPLink 743 działa wyłącznie jako bezprzewodowy klient sieci WAN a nie LAN :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę próbować dalej według zaleceń, nie wiem czy to możliwe ale jak w routerze client wyłączyłem DHCP to na głównym też mi się wyłączyło. Jeszcze jedno głupie pytanie, nie przeszkadza to ze na główny dekoder net bedzie z routera clienta a na dekoder dodatkowy z głównego routera domowego?

 

PS. Już działa problem tkwił w tym że ustawiałem sieć jako Client-router a musiało być ustawione tylko jako Client oczywiście bez DHCP teraz działa tylko net troche muli na tym Cliencie. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat MR to dla mnie nowość ale myślałem że sobie poradzę a tu niestety....

Mam MR Premium i połączenie prze router z internetem (TP-Link TL-WR740N). Na głównym TurboBox+ ładnie chodził po skrętce już jakiś czas i dziś dostał nowa konfigurację pod MR. Ściągnąłem i w opcjach ustawiłem na automat. Na głównym no problem tylko w momencie gdy czas przyszło na włączenie mydelniczki - zonk. Po ukazaniu się ekranu powitalnego z logiem NC+ następuje black screen z napisem TV - brak sygnału, a mydelniczka zmienia kolor diody z zielonej na czerwona i za [beep]ę nie chce tego stanu zmienić. Pytanie. Czy to oznacza, że muszę przejść na sterowanie ręczne ustawieniami czy tez mydelniczka ma feler - bo szczerze to jestem zdziwiony że zamiast zwykłego komunikatu w stylu - brak połączenia czy źle skonfigurowano MR to ona się ordynarnie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się, można brać do MR standard mydelniczki 2849/50/51 :D

 

Nosz... kurcze.

Wziąłem Premium parę dni temu bo mydelniczki wycofali ze Standardu aby móc nagrywać, a teraz znów można je brać...

Tylko denerwować się mi pozostało że to przeczytałem...

 

Pewnie zmiana na Standard (brałem 24 lipca w APS po przedłużeniu w BOK) nie jest już możliwa, albo odstąpienie i wzięcie Standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się, można brać do MR standard mydelniczki 2849/50/51 :D

 

A czy w Aps-ach dostępne są już te małe AP tplink za 49zl?

 

Aha i jeszcze jedna rzecz, mam w tej chwili mboxa i jedną mydelnice do MR standard, teraz chce dobrać drugą. Czy teraz gdy pozostało mi ok 10 m-cy do końca umowy, umowa na następny MR coś zmienia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...