Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, ze nigdy sie nie logowalem do tego ICA. Nie mam pojecia skad wziac numer abonenta (moja mama na ktora jest zawarta umowa, nie dostala umowy nawet jak pojechala do jednego z ich punktow, jedyne co jej dali to dekoder ktory jej sie nalezal, ale nie chcieli jej go przez dlugi czas wydac ...). Znalazlem stara umowe, jeszcze z Cyfry+ ale numer abonenta jest nieprawidlowy. I tak w ogole - skad wziac haslo? Nie pamietam, zeby moja mama zakladala jakies hasla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie - bede tak musial zrobic. Tak jak mowilem - uprawnienia ponownie wyslalem za pomoca automatycznego biura obslugi przez telefon o godz. 17:30 - czekam, czekam i nic - moge ogladac tylko niekodowane kanaly narazie ...

Co do ICA - dopiero ogarnalem jak mi napisalisce, ze to haslo to jest po rejestracji, Ja sadzilem, ze oni to sami robia i daja dane z umowa, ktorej moja mama nie dostala. Czyli musze tylko sie dowiedziec jaki jest nr abonenta - powinno sie udac, pozniej juz konto w ICA zaloze w chwile moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata: jaką masz wersję oprogramowania wgraną do swojej Arivy 120? Czy nie przypadkiem jakąś bardzo starą z serii 1.xxxx? Z tego, co się orientuję, w tych starych wersjach oprogramowania był kilka lat temu problem z przepuszczaniem uprawnień do kart Cyfry+ i nawet reaktywacja karty przez ICA lub telefon nie zawsze pomagała. Jeśli masz starą wersję oprogramowania, zaktualizuj do najnowszej i skończą się problemy.

Moja rodzina ma Arivę 100 (ten sam dekoder, co Ariva 120, tylko bez głowicy DVB-T) i żadnych problemów z uprawnieniami Cyfry+ już od dawna nie ma (a były kilka lat temu, na starych oprogramowaniach). Oprogramowanie mają wgrane najnowsze z dostępnych, chyba 2.18B8 o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, nie wiem jak podłączyć multiroom w domu, chciał bym podłaczyć multiroom standard hd po wi fi obecnie posiadam internet na routerze BELKIN F5D7230-4 i to mi rozsyła internet wi fi po domu. Posiadam dodatkowo wolne dwa routery jeden z nich to TP-LINK TL-WR740N a drugi to router od neostrady EDIMAX AR-7084gA czy przy pomocy tych routerów mogę podłaczyć multiroom na dwa dekodery? ewentualnie jeden może być podłączony skrętką (wolał bym po wi-fi bo musiał bym przeciągać kabel po ziemi na linii drzwi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TP-Linka, można uruchomić tryb pracy jako "client" po wgraniu alternatywnego firmware. Do tego potrzebowałbyś jeszcze jeden router/AP pracujący w tym trybie albo drugi dekoder łączysz kablem. Ewentualnie może coś podobnego jak z TP-Linkiem wymyśliłoby się z Belkinem (wtedy Edimax musiałby zająć jego miejsce), ale mało na ten temat informacji w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znany portal aukcyjny - wpisz szukaj ap client - ceny od 50 zł do wyboru do koloru. Jaka odległosc pomiedzy głownym routerem a dekoderami - sciany ?

 

Ja robię na typowych ap clientach Tp-linka i działa bez problemu. Internet odbiera po wifi z glownego routera i wysyła do dekodera po kablu lan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Umkwatata": Tak jak sugeruje "WojtekSzcz" problem tkwi w oprogramowaniu dekodera. Z oficjalnej strony Fergusona, ściągnij ostatnią wersję softu V2.18B8 i za pomocą pendrive`a zaktualizuj poprzez wejście USB (Allcode + Bootloader). Jeśli korzystasz z softu alternatywnego (np. Dvbxtreme) to musisz wejść w ustawienia systemowe i w pozycji "odbieraj Emm-y" ustaw je na pozycji "włącz". Zakładam tu, że korzystasz z oryginalnej karty nC+ i nie bawisz się w dawcę/biorcę. Zastosowanie powyższych propozycji powinno rozwiązać problem przekazywania uprawnień odbioru do karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do splittera możesz kupić albo droższe karty bezprzewodowe albo tańsze przewodowe, które jak pogrzebiesz to połączysz po sieci LAN.

Jakieś szczegóły? Jak dotąd jedyna koncepcja jaką znalazłem, to wykorzystanie par skrętki sieciowej które nie są wykorzystywane przez standard 100 Mb/s. Co po pierwsze jest, przynajmnej dla mnie, partactwem (nie mogę po ludzku, jak należy, założyć końcówki RJ45 na kabel wraz z zewnętrzną koszulką, tylko muszę rozdzielić pary), po drugie - taki sygnał nie przejdzie przez switch, czyli również przez domowy "router wifi".

Właśnie to miałem na myśli. Przez switch owszem nie przejdzie (A tak zmieniając temat pójdzie po PLC? Wydaje mi się, że powinno pójść), ale jak ktoś ma poprowadzoną po domu instalację LAN to często może połączyć kable z pominięciem switcha w jakiejś skrzynce. Jeśli chcesz ominąć partactwo możesz na końcu skrętki założyć gniazdko telefoniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata: jaką masz wersję oprogramowania wgraną do swojej Arivy 120? Czy nie przypadkiem jakąś bardzo starą z serii 1.xxxx? Z tego, co się orientuję, w tych starych wersjach oprogramowania był kilka lat temu problem z przepuszczaniem uprawnień do kart Cyfry+ i nawet reaktywacja karty przez ICA lub telefon nie zawsze pomagała. Jeśli masz starą wersję oprogramowania, zaktualizuj do najnowszej i skończą się problemy.

Moja rodzina ma Arivę 100 (ten sam dekoder, co Ariva 120, tylko bez głowicy DVB-T) i żadnych problemów z uprawnieniami Cyfry+ już od dawna nie ma (a były kilka lat temu, na starych oprogramowaniach). Oprogramowanie mają wgrane najnowsze z dostępnych, chyba 2.18B8 o ile dobrze pamietam.

 

Do "Umkwatata": Tak jak sugeruje "WojtekSzcz" problem tkwi w oprogramowaniu dekodera. Z oficjalnej strony Fergusona, ściągnij ostatnią wersję softu V2.18B8 i za pomocą pendrive`a zaktualizuj poprzez wejście USB (Allcode + Bootloader). Jeśli korzystasz z softu alternatywnego (np. Dvbxtreme) to musisz wejść w ustawienia systemowe i w pozycji "odbieraj Emm-y" ustaw je na pozycji "włącz". Zakładam tu, że korzystasz z oryginalnej karty nC+ i nie bawisz się w dawcę/biorcę. Zastosowanie powyższych propozycji powinno rozwiązać problem przekazywania uprawnień odbioru do karty.

 

Tak trafiliscie :brawo: - uzywam softu ktory jest wgrany od nowosci, nie zmienialem go (nie lubie czestych zmian, mam zle doswiadczenia z przeszlosci jesli chodzi o upgrade czegokolwiek). Oczywiscie nC+ mam legalne, prosto od nich. Pobralem najnowszy, zaraz zainstaluje.

 

Przecież napisał,że ma dość dzwonienia,a ty dalej każesz mu dzwonić :crazy:

 

@Umkwatata

Jak nie chcesz chodzić i tracić kasy na tel. to napisz emaila informacje@info1.ncplus.com.pl z zapytaniem o nr. abonenta. W emailu beziesz musiał podać dane abonenta

Druga sprawa, odnosnie tego problemu z zalozeniem konta w ICA - znalazlem numer abonenta! Okazalo sie, ze jednak jest taki sam jaki byl na poprzedniej umowie (czyli tak naprawde nic nie znalazlem). Pomyslalem, ze wejde na strone z rejestracja i sprobuje zalozyc jeszcze raz konto w ICA: https://ica.cyfraplus.pl/user/register - wpisalem PESEL osoby na ktora jest umowa, numer abonenta, moj mail i haslo jednak nic z tego, wyswietlal sie komunikat "Nieprawidlowy kod bledu".

Poszperalem troche w necie - okazalo sie, ze trzeba wpisywac bez tej koncowki -01 (nie wiem po co oni to dodaja w ogole?), znalazlem to info w tym artykule: http://nowymarketing.pl/a/3491,nie-wies ... c-w-ica-nc Pomyslalem, ze sprobuje jeszcze raz - wpisalem PESEL osoby na ktora jest umowa, nr abonenta (juz bez koncowki), moj mail i haslo - dalej jest to samo - "Nieprawidlowy kod bledu".

Dalej nie moge sie (tzn. umowa jest na mame, czyli to jej nie moge) zarejestrowac w ICA nC+ - niby teraz nie jest to niezbedne, bo zaraz ogarne ten soft i uprawnienia powinny wskoczyc, ale mimo wszystko warto miec dostep do ICA. Co teraz mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszaleje normalnie - Chrome powoduje, ze zacina mi sie PC, ale to akurat z niego musialem sie zarejestrowac. Mozilla chodzi gladko, ale nie moglem sie z niej zarejestrowac w ICA nC+. No nic - udalo sie zalozyc konto. Wsyzstko fajnie, widze faktury itd., ale gdzie jest tam opcja wyslania ponownie uprawnien? Nic takiego nie widze. Wgralem juz ten najnowszy soft, ladnie chodzi, nadalem jeszcze raz uprawnienia przez telefon ale dalej w uprawnieniach widnieje info, ze sa do 22 lipca ...

 

CHcialem obejrzec dzisiejszy mecz Legii z St. Patricks i chyba nie bede mogl - pomozcie, bo juz mnie roznosi ta sytuacja.

====

WOW! Mam uprawnienia - co za zenada ... Wpadlem na pomysl, zeby wlaczyc na TVP 1 i czekac az zlapie uprawnienia (bo niby tak powinno sie robic) - udalo sie mecz, obejrze. Czy ktos mi jednak moze wytlumaczyc, dlaczego wczesniej gdy padaly mi uprawnienia to lapalo mi je z powrotem na Eurosporcie 2 itd. kanalach z innego transpondera niz tego z numerem 10. (10892 MHz)?

 

Jezeli wgralem nowy soft, to wreszcie bede mial spokoj i same beda sie uaktualnialy? Napisaliscie tak, wiec tak wnioskuje. Uprawnienia przeskoczyly do 23 wrzesnia, czyli tylko o te 2 miesace. Czy kazdy tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wgralem nowy soft, to wreszcie bede mial spokoj i same beda sie uaktualnialy? Napisaliscie tak, wiec tak wnioskuje. Uprawnienia przeskoczyly do 23 wrzesnia, czyli tylko o te 2 miesace. Czy kazdy tak ma?

 

Będziesz miał spokój. Nie będziesz już musiał nigdzie telefonować ani logować się do ICA, żeby reaktywować co jakiś czas kartę. Uprawnienia same będą się uaktualniały co kilka dni i przeskakiwały o dwa miesiące do przodu. Już nie powinno dochodzić do sytuacji że nagle ci gasną kanały kodowane. W starych softach do twojej Arivy były niedoróbki i występowały problemy z przechodzeniem uprawnień, ale to było ładnych kilka lat temu, problem już dawno został rozwiązany i w nowych softach wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm OK - jednak to mnie martwi: "Jeśli korzystasz z opcji Multiroom uprawnienia zostaną wysłane na obie karty jednocześnie." - moja mama na tej glownej karcie ma caly czas uprawnienia, nic nie musi wysylac - czy jezeli np. bym musial to zrobic, to nic sie nie pomiesza z uprawnieniami na jej karcie?

 

I tak z ciekawosci - jezeli uprawnienia sa na 2 miesiace, to gdy skonczy mi sie umowa i nie przedluze moge ogladac dalej do czasu ich wygasniecia? Obstawiam ze nie, bylo to glupie, pewnie sami je usuwaja gdy wygasnie umowa. Prawda, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kartę mamy możesz się nie martwić i jeśli będziesz musiał sobie kiedyś po coś wysłać uprawnienia, wysyłaj śmiało. Nawet jeśli karta mamy ma cały czas uprawnienia, ponowne wysłanie uprawnień nie zakłóci mamie odbioru kanałów i nic złego się nie stanie.

 

Z zakończeniem umowy to różnie bywa. Czasami karta jest dezaktywowana natychmiast po zakończeniu umowy, a czasami jeszcze przez kilka dni wszystko działa. Nie ma na to jakiejś reguły, wszystko zależy od woli operatora, czy ci ją dezaktytuje, czy nie. Proszę jednak pamiętać, że po zakończeniu umowy tak czy inaczej musisz zwrócić kartę w ciągu 14 dni, bo za niezwrócenie karty naliczą karę, więc nie ma mowy o oglądaniu przez dwa miesiące. A jeśli nawet mimo wszystko nie zwrócisz karty, to przypuszczam, że po tych 14 dniach już na pewno ją dezaktywują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha OK - w sumie to nie mialem pojecia o tych 14 dniach (sadzilem, ze karty sobie mozna zostawic na pamiatke) - to w takim razie jak to jest z np. kartami z Allegro?:

http://allegro.pl/karta-cyfra-nc-dowoln ... 73953.html

http://allegro.pl/karta-cyfra-pakiet-c- ... 82733.html

http://allegro.pl/karta-cyfra-nc-seca-2 ... 21551.html

 

Czyli jezeli chcialbym miec taka karte na wlasnosc to musze ja sobie kupic z gory oplacona? Wszystkie wziete w abonamencie trzeba oddac? I tak w ogole - nie ma z gory oplaconych z Multiroomem? Czegos takiego nie widzialem a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...