Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już zgłupiałem... Taka informacja padła odnośnie tego TP-Linka...

 

Niestety urządzenia TP-Link TL-WR702N nie będziesz mógł użyć do połączenia dekoderów nie posiadając routera w Access Point Wi-Fi. Co prawda to urządzenie domyślnie działa w trybie routera, ale nie posiada portu LAN (jedyne gniazdo RJ-45 służy wtedy jako port WAN).

 

W twojej sytuacji potrzebujesz router z Wi-Fi (najlepiej jeśli podane będzie domyślne nazwa SSID sieci oraz hasło dostępowe - np. na naklejce) - może być tani. Jeśli do gniazda LAN (zwykle są 4) podłączysz mediaBOX+, automatycznie skonfiguruje on połączenie z routerem. Natomiast wifBOX+ połączysz z routerem korzystając z SSID oraz hasła z routera. Wpiszesz dane o sieci do menu dla połączenia Wi-Fi w dekoderze.

 

Zestawienie działającego połączania sieciowego nie gwarantuje od razu uruchomienia multiroom. Dekoder główny musi odebrać aktywację usługi , a wifiBOX+ musi odebrać kod konfiguracyjny. To może wymagać trochę czasu.

 

To w końcu można go zastosować do połączenia dwóch dekoderów czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna jestem w nc+ i mam Mediaboxa. Wczoraj dokupiłem Multiroom Standard do mojej umowy dostałem właśnie SAGEMCOM DSIW74 (WiFi box). Mediaboxa jako dekoder główny zostawiłem nie wymieniałem na inny. To wychodzi że zostałem wprowadzony w błąd bo myślałem że po prostu TP-Linka podłączę pod dekoder główny Mediabox i w ten sposób połączy się z dekoderem dodatkowym z Multiroomu bezprzewodowo.

 

Jak mam to teraz wszystko połączyć? W domu mam internet Netii z ich routerem Netia Spot2 jest to technologia VDSL. Mam też w szafie jakiś router xDSL http://8level.pl/index.php?page=shop.pr ... 2&lang=pl#. Jak powiedziałem nie chcę mieć internetu w dekoderach tylko je połączyć pod Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że dostałem kartę bo jakby inaczej??? Można dostać dekoder do multiroomu bez karty?? Dostałem kartę z logo Cyfry+ a w Mediaboxie mam kartę odkąd go dostałem czyli ponad rok temu aby móc oglądać programy z pakietów. Ta karta jest z logo nc+. Nie bardzo rozumiem Twoje zapytanie... Skoro piszesz że ten TP-Link się nie nadaje to w jakim celu mam go podłączyć skoro się nie nadaje to zapewne go nie wykryje... Ja podłączeniem zajmę się w poniedziałek bo mam dzień wolny ale już teraz chciałbym wiedzieć jak to wszystko podłączyć aby nie tracić czasu w wolnym na to dniu. Dlatego rozpytuje się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sklep RTV-SAT

Coś Ci bajki opowiadają Koledzy że się nie da :-(

 

Da się i to bez problemu, zaloguj się do TP Linka i sprawdź czy jest ustawiony jako AP (Acces Point) jeśli jest ustawiony jako router to nie zadziała bo port działa jako WAN, jeśli jest ustawiony jako AP to port działa jako LAN http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... WR702N#app

 

image011(1).png

 

c.jpg

 

Następnie możesz ustawić swoją nazwę sieci oraz hasło lub zostawić oryginalne (masz pod kodem kreskowym) w Wifiboxie wyszukujesz siec wifi tą którą stworzył tp-link i łączysz się z nią, proste jak smarowanie chleba masłem.

 

I nie jest to jak ktoś tu napisał adapter WiFi....

 

Inna sprawa, że to nie ma anteny zewnętrznej i zasięgi są bardzo słabe... :(

 

Tu masz opis jak skonfigurować jako AP (Access Point) http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja byłem święcie przekonany że ten TP-Link powinien w zupełności wystarczyć pod połączenie dwóch dekoderów pod Multiroom. Gdzieś to kiedyś wyczytałem a zupełnie zgłupiałem gdy go kupiłem i zacząłem się interesować podłączeniem. Być może jakbym chciał mieć internet w obydwu dekoderach to sprawa musi być bardziej rozbudowana ale jak pisałem chodzi mi tylko i wyłącznie o połączenie ich do usługi ML.

 

Mam tylko pytanie czy przypadkiem nie powinien być w trybie "client"? Jest tam wyraźnie napisane "do połączenia dekoderów".

 

c89a04076f82.png

 

 

Z zasięgiem nie ma problemu bo dwa dekodery oddzielone będą ścianą gdzie w ogóle to każdy z nich stoi przy niej tylko w dwóch pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sklep RTV-SAT

Nie.... tryb client bedzie miał zastosowanie gdy będziesz chciał połączyć mediaboxa ze swoim routerem internetowym (korzystanie z istniejącej siecibezprzewodowej czyli Twojego netu), wtedy tp-link nie emituje sieci a łączy się z już istniejącą siecią wifi, jeśli chcesz tylko połączyć ze sobą 2 dekodery to tp-link jako AP (czyli nowa sieć bezprzewodowa do MR) a wifi-box działa jako client bo tylko tak "potrafi" i łączy się z siecią stworzoną przez tp-linka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak tylko pytałem. Zastosuje w poniedziałek Twoje rady mam nadzieje że się uda. Czy widziałeś u kogoś poprawnie działającą taką konfigurację? Lepiej podłączyć TP-Linka bezpośrednio do prądu czy podłączyć go przez USB? Pobór prądu przez urządzenie podłączone przez USB wydaje mi się że może być mniejsze... Czy w jakimś celu użyć dołączonej płytki CD? Ehhh... Mam nadzieję że uda się podłączenie... Jeżeli byłyby jakieś problemy to napiszę mam nadzieję że będziesz w stanie odpisać. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sklep RTV-SAT

Tak widziałem ponad 20 takich działających konfiguracji bo sam je wykonuje, sprzedajemy te tp-linki u siebie w punkcie a potem instalujemy klientom :-)

 

Płytka CD do niczego Ci się nie przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o konfigurację z przedstawionego linku http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=393 Ma ona służyć tylko w ustawieniu odpowiedniego działania i wpisaniu odpowiednich adresów. Powiem tak, że logując się teraz do TP-Linka był on już w trybie AP oraz miał "wpisane" wszystkie "adresy"... Tak więc nie wiem czy konfiguracja jest potrzebna skoro jest to już skonfigurowane. No chyba że należy zostawić wpisane IP oraz MAC w protokole IPV4 i o to chodzi.

 

27ce348d38a9.png

 

Edit:

 

Adres IP i MAC podane ręcznie nie mogą pozostać w protokole IPV4 ponieważ nie mam w ten sposób internetu. To może wyjaśnia kolejny punkt w instrukcji konfiguracji

 

2a2eeac63adb.png

 

czyli na mój rozum po konfiguracji należy powrócić do stanu początkowego w protokole IPV4 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam Pace pvr i sagemcoma w mr z kartami po cyfrze. Jeśli wymienią mi tylko kartę do sagemcoma to mr nadal będzie działał niezależnie na obu dekach?

2. Zmniejszą ecmy ale spliter będzie działał na dwóch dekoderach? a jeśli jeden z nich jest dwugłowicowy ale nie będzie nagrywał to też będzie działało na dwóch dekoderach?

3. Czy zamiennikiem splitera może być zestaw po lanie bsla czy ograniczenie ecmow też spowoduje że to działać nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam obecnie moduł cam z kartą i jest on włożony do tv z tunerem satelitarnym, umowa do sierpnia 2016.

I teraz moje pytanie: Chciałbym multiroom, rozumiem że musiał bym oddać moduł z kartą i zabrać dwa dekodery? Jakie są koszta? I czy w ogóle opłaca mi się oddawać moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty mądry jesteś, żebyś wiedział że proste ... Pierwsze co zrobiłem zanim zadałem pytanie na forum zadzwoniłem do BOK z zapytaniem gdzie odesłali mnie do najbliższego APSu ponieważ jestem w okresie promocyjnym i oni nie widzą dla mnie żadnych opcji. Dlatego zadałem pytanie na forum bo dopiero dzisiaj podjechałem do APSu.

Na przyszłość szanowny kolego daruj sobie takie rady bo niczego nie wnoszą w dyskusji a Ty spamujesz i nabijasz sobie posty.

 

Do admina sorry za off topic

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwa Sagemcomm i karty tzw. Cameleon - zamień karty w dekoderach i powinno działać bez problemu - nie potrzebne będzie wtedy połączenie lan - testowane u kilku osób ;)

Wczoraj u znajomego zamieniłem Cameleony miedzy Wifi PremiumBox a WiFiBox i po chwilowej czkawce obydwa dekodery ruszyły. Na razie nie mam informacji by cos nie działało.

Ale mam pytanie, czy w takiej konfiguracji karty będą normalnie odbierać uprawnienia ?

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Witam, czy istnieje możliwość dodania/dokupienia multiroomu do trwającej umowy? Dekoder główny WifiPremiumbox, umowa od sierpnia br.

Edytowane przez marmac1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

@rescue, Umowa nie wydłużała się po tym? Tylko aneks do niej? I jeszcze jedno pytanie, żeby Cię nie męczyć: 10 zł na miesiąc liczyło się od nowego miesiąca (gdybym wziął we wrześniu, to dopiero za październik by się wliczało do faktury)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...