Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jak to rozegrac zeby zostawic 2 niezalezne karty zeby miec multiroom nadal tak jak mam czyli w 2 mieszkaniac oddalonyc od siebie - niemam mozliwosci polaczenia kablem i wifi poniewaz mam uciazliweo sasiada ktory nie zgodzi sie na zadne kable miedzy mieszkaniami a wifi nie zlapie dla mniemultiroom istniec moze tylko na 2 cameleonac inaczej odpada i musze brac umowe na siebie i placic 90 zl zamiast 90 z tata na polowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze edytuj post, bo zaraz pójdzie do kosza za pisownie,a po drugie nie chwal się, że tak robisz. Aby zostać z takim MR to nie bierz od nich sprzetu typu P.box, WiFi box i Sagemcom Dsi 83/87. To teraz, ale w przyszłości prawdopodobnie w dalszej przyszłości nie unikniesz wymiany kart i płacenia sam za siebie i docenienia oferty Premium w takiej lub wyższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nic nielealneo wiec sie nie cwale ani nie ukrywam. przeciez wszystko odbywa sie w 1 domu tylko uklad mieszkan jest taki ze nie idzie pocianac kabla ani wifi nie zlapie - a przeciez multiroom to multiroom czyli mozliwosc oladania w 1 domu w kilku pokojac a to wlasnie kamienica 1 dom i ma kilka mieszkan(pokoi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogole jakis przypal. Mam nedznego dostawce neta (T-Mobile na laczu TP) i tylko w ten sposob moge odbierac internet (ewnetualnie od samego TP, ale to jest jeszcze gorsza opcja) Net czesto nawala nie z mojego powodu, ciagle cos sie dzieje na laczu, nie chca go wymienic, ogolnie masakra.

Nie ma opcji, zebym bral cos na tak niestabilny net, to zbyt duze ryzyko, w ogole bym prawie TV nie mogl ogladac.

 

Kto w ogole wymyslil, ze internet jest wymagany do ogladania TV?! Bez sensu, bede sobie ogladal w internecie jak sie nie zgodza na stare zasady i tyle, same utrudnienia tylko ...

JUz nie mowiac o ich szrocie (dedykach) i tych smiesznych parowanych kartach.

 

Napisalem do nich na FB z ciekaowsic w tej sprawie to nawet nie odpsiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie multiroomu tj. konsultant przy przedłużanie umowy oraz chęci dobrania multi proponuje jako dekoder główny turbo czyli stary po n z aktywacją 99zł oraz WiFi premium z aktywacją 149zł i tu moje pytanie: czy istnieje możliwość zejścia z aktywacji? Oraz co najważniejsze czy w przypadku wyboru WiFi premium będą to dwie niezależne karty(w miejscu gdzie ma być usługia nie ma możliwości multiroomu po WiFi czy LAN)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zejścia z aktywacji na 49, ale wtedy doliczają dzierżawę miesięczną 5 lub 10 zł. Jeśli miałbyś już brać MR to weź pod uwagę, że Turbacz to już wysłużony złom, choć jakość obrazu ma lepszą od P.box. Biorąc P.box to i tak MR po LAN lub WIFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwa Sagemcomm i karty tzw. Cameleon - zamień karty w dekoderach i powinno działać bez problemu - nie potrzebne będzie wtedy połączenie lan - testowane u kilku osób ;)

Mam WiFi-PremiumBox i WiFi-Box z Cameleonami połączone skrętką. Co kila kilka - kilkanaście dni, a czasem co kilka godzin dekoder dodatkowy traci komunikacje z głównym. Pomaga ( na jakiś czas ) wypięcie skrętki, wyłączenie zasilania lub przywrócenie ustawień fabrycznych na WiFiBox.

Mam rozumieć że mam zamienić miejscami karty w dekoderach, wypiąć kabel sieciowy i będzie bezproblemowo działać ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt o tym nigdzie nie napisał... Jak ktoś ma stary multiroom C+ na cameleonach i go zmuszą za jakiś czas do wymiany na caymany z parowaniem dekoderów, to co z MR?? Dalej będzie niezależny czy trzeba będzie przejść na "wspaniały" MR nc+??

Jakaś bzdura, bo wczoraj kolega dostał Multiroom w nc+ [cztery dekodery] z kartą cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt o tym nigdzie nie napisał... Jak ktoś ma stary multiroom C+ na cameleonach i go zmuszą za jakiś czas do wymiany na caymany z parowaniem dekoderów, to co z MR?? Dalej będzie niezależny czy trzeba będzie przejść na "wspaniały" MR nc+??

Jakaś bzdura, bo wczoraj kolega dostał Multiroom w nc+ [cztery dekodery] z kartą cameleon.

Ale wszystkie dekodery muszą być w sieci. Tak więc, że ma Camele to nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt o tym nigdzie nie napisał... Jak ktoś ma stary multiroom C+ na cameleonach i go zmuszą za jakiś czas do wymiany na caymany z parowaniem dekoderów, to co z MR?? Dalej będzie niezależny czy trzeba będzie przejść na "wspaniały" MR nc+??

Jakaś bzdura, bo wczoraj kolega dostał Multiroom w nc+ [cztery dekodery] z kartą cameleon.

Ale wszystkie dekodery muszą być w sieci. Tak więc, że ma Camele to nic nie znaczy.

 

Niech więc pozamienia karty w dekoderach ;) Ma Cameleony i dekodery działające z nimi ( Sagemcomm lub Pace ) i parę osób już taki eksperyment robiło - działało bez łączenia kablem w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder główny to Mediabox. Dziś zakupiłem w punkcie Multiroom Standard z dekoderem WiFi Box dokupiłem też TP-Linka WR702N aby podłączyć go pod Mediaboxa który jak wiadomo nie posiada wbudowanego WiFi. Wiadome jest mi podłączenie antenowe czyli sygnał musi być doprowadzony do każdego z dekoderów.

Konfiguracja Multiroomu dla mnie wygląda tak, że podłączam TP-Linka pod dekoder główny i dekoder dodatkowy wyszukuje go poprzez WiFi. Dalej odbywa się jakaś automatyczna konfiguracja. Zaznaczę że internet w tych dekoderach mnie nie interesuje! Czy muszę jeszcze dzwonić do BOK aby coś aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...