Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ramzesthemaster i james28

Pozostaje jeszcze PLC - po sieci elektrycznej puscic internet i spiąc to wszystko razem.

Przykładowe adaptery PLC - http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... L-PA211KIT

 

Kupujesz 3 adaptery PLC - do jednego wpinasz kabel lan od routera. Do pozostałych dwoch podpinasz dekodery. Wszystkie trzy wpinasz do kontaktu z prądem.

15 minut roboty i działa. Koszt max 200 zł za adaptery zapłacisz. Najstabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść, ale nie lepiej Ci będzie dokupić adapter wifi do turboboksa?

Jeśli istnieje szansa puszczenia całości poprzez przejściówki internetowe po starym kablu telefonicznym ze splitterów to adapter wifi mi cenowo drożej wyjdzie.

Za przejściówki zapłacę maksymalnie kilkanaście złotych.

Jeśli nie wypali to spróbuję z tym adapterem do turboboksa.

 

 

@Ramzesthemaster i james28

Pozostaje jeszcze PLC - po sieci elektrycznej puscic internet i spiąc to wszystko razem.

Kupujesz 3 adaptery PLC - do jednego wpinasz kabel lan od routera. Do pozostałych dwoch podpinasz dekodery. Wszystkie trzy wpinasz do kontaktu z prądem.

15 minut roboty i działa. Koszt max 200 zł za adaptery zapłacisz. Najstabilniej.

To najdroższe rozwiązanie. Po pierwsze, wszędzie gdzie widzę te zestawy to pakowane po 2 szt., więc musiałbym kupić dwa zestawy, za które zabuliłbym z 350zł.

Po drugie, czytałem gdzieś, że aby korzystać z tych adapterów to wszystkie kontakty muszą być na jednym kablu, a podczas generalnego remontu 4 lata temu i wymianie instalacji elektrycznej każdy pokój został podpięty oddzielnie do gniazda z bezpiecznikami. Zatem nie wiem czy to rozwiązanie w ogóle ma szanse bytu w mojej sytuacji.

 

Dzięki za rady. Spróbuję najpierw z przejściówkami kabla telefonicznego na internetowy, a jeśli nie pójdzie to kupię ten adapter do turboboksa.

Dopiero co przedłużyłem umowę z nc+, więc wymiana dekodera pewnie w grę nie wchodzi. Mój błąd polegał na tym, że przed negocjacjami nie zainteresowałem się tymi dekoderami. Myślałem, że multiroom w nc+ jest bardziej humanitarny i przystępny klientom ;-)

Wychodzi na to, że kupując splitter 4 lata temu za 150zł i dokonując operacji dzielenia telewizji na trzy pokoje nielegalnie było łatwiejsze do zrealizowania niżeli legalne podłączenie multiroomu od nc+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przez kabel telefoniczny Ci nie 99% nie pójdzie natomiast jeśli chodzi o wersję bezprzewodową to wystarczy że kupisz najtańszy AP/Router (bez opcji Client) spokojnie za jakieś 30 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzesthemaster - nie chcę byc złosliwy ale robiąc remont generalny trzeba było zrobic sobie instalację lan w każdym pokoju. Puscic w scianie kabel lan i wyprowadzic gniazdka na scianę.

 

Przy kapitalnym remoncie to są nie wielkie koszty nawet jak na mieszkanie kilku pokojowe. Nie wspominając o domku jednorodzinnym.

 

Jesli masz 4 żyłowy kabel telefoniczny to internet powinien działac. Dwie pary żył wystarczą - prędkosc będzie ograniczona.

 

Tu masz opis

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/100BASE-T

 

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/100Base-TX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam się męczę z multiroomem standard. Mam turbo boxa i wifiboxa.

Kup niedrogi router z Wi-Fi. Połączysz do niego turboBOX+ kablem Ethernet (będzie w komplecie). W wifiBOX+ uruchomisz połączanie sieciowe Wi-Fi z routerem. Za jego pośrednictwem dekodery połączą się.

 

Najmniej pracy wymagają routery z zapisanym na metce SSID i hasłem Wi-Fi - wystarczy przepisać do wifiBOX+.

Przy trudnej trasie radiowej warto wybrać router z możliwością zasilania przez kabel Ethernet (np. tani TL-WR743ND v2 - wymaga nieskomplikowanej konfiguracji). Dzięki temu można wybrać miejsce instalacji zapewniające najlepszy sygnał radiowy (przy odpowiednio długim kablu Ethernet).

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzesthemaster - nie chcę byc złosliwy ale robiąc remont generalny trzeba było zrobic sobie instalację lan w każdym pokoju. Puscic w scianie kabel lan i wyprowadzic gniazdka na scianę.

W obecnych czasach myślałem wyłącznie o łączności bezprzewodowej. Celowo odpuściłem puszczanie tych kabli, bo stwierdziłem, że będą zbędne.

 

Dzięki Panowie za wskazówki. W najbliższym czasie będę z tym działał w razie wątpliwości zwrócę się do Was po rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzesthemaster - nie chcę byc złosliwy ale robiąc remont generalny trzeba było zrobic sobie instalację lan w każdym pokoju. Puscic w scianie kabel lan i wyprowadzic gniazdka na scianę.

W obecnych czasach myślałem wyłącznie o łączności bezprzewodowej. Celowo odpuściłem puszczanie tych kabli, bo stwierdziłem, że będą zbędne.

 

Dzięki Panowie za wskazówki. W najbliższym czasie będę z tym działał w razie wątpliwości zwrócę się do Was po rady.

 

Obecne czasy nie zmieniają praw fizyki. Zawsze połączenie kablowe będzie stabilniejsze i pewniejsze od radiowego.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam turbo + multiroom Box+. Na dniach chciałem dobrać kolejny multiroom na Wifiboxie. Niestety nie mam możliwości spięcia ich lanem ani po wi-fi. Od kolegi pożyczyłem Sagemcoma DSI87 i plan był taki aby przełożyć kartę z WiFiboxa do DSI87. Czy napewno taki układ zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów proszę o informacje czy mieliście problemy z wyłączeniem MR Premium z własnym dekoderem .Ja już walcze od połowy stycznia z tą usługą .Zlecenie wyłączenia zgłosiłem telefonicznie w styczniu okazało się ze muszę zrobić to pisemnie i tak zrobiłem 2 lutego w centrum NC+ w moim miescie oraz wyslałem skan do nc+ do tej pory mi tego nie wyłączono dekoder od stycznia mam uszkodzony i nie korzystam z tej usługi. Podczas podpisania nowego aneksu chciałem uruchomić mr standard ale nie mogę bo mam aktywna usługe mr premium z własnym dekoderem. Proszę o pomoc pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi Premiumbox i dodatkowe WiFiboxy

 

@Tomasz. Jak masz własny dekoder? Przy MR od ITI nie ma własnych dekoderów.

 

Witaj kiedyś była taka promocja za 99zł można było go kupić od byłej N teraz nie musze go oddawać jak zrezygnuje z umowy.

 

MR Premium Własny - akt. 0zł tak mi widnieje w ICA. Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Były do MR Premium Box+ 2849/50 :idea:

 

WiFi Premiumbox i dodatkowe WiFiboxy

 

@Tomasz. Jak masz własny dekoder? Przy MR od ITI nie ma własnych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z zestawem Turbobox + dwa tunery Sagemcom. Sagemcomy połączone z turboboxem poprzez TP-LINK TL-WR702N.

Do tej pory działało dobrze, ale od wczoraj nie ma obrazu na sagemcomach. Resetuję sagemcomy wyciągając z gniazdka, podłączam i obraz jest na jakieś 10 minut i znów znika.

 

Jak mogę to naprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na wstępnie przepraszam za pewnie dość banalne pytanie.

 

Od mojej anteny sat odchodzą obecnie dwa kable - po jednym do tv1 i do tv2. Chciałbym obecnie skorzystać z opcji multiroom w ncplus z dekoderami wifi premiubox i wifi box. I tu moje pytanie - czy mogę obydwa te dekodery podłączyć tylko jednym kablem i korzystać z MR? (kiedyś miałem turboboxa i tam można było korzystać z opcji jednokablowej, choć miało to pewne ograniczenia, ale nie miałem wówczas MR).

 

Jeśli zaś nie można, to czy może zamiast kucia ścian wystarczy mi wymiana konwertera na unicable? (na allegro widziałem takie po 125 zł).

 

pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Multiroom Standard HD do każdego dekodera trzeba doprowadzić sygnał antenowy. Dekodera główny może korzystać z jednego sygnału - ograniczenia w funkcjonowaniu opisałeś.

 

Konwertery Unicable z reguły posiadają dodatkowe standardowe wyjście sygnału, które można wykorzystać do podłączenia dekodera nie wspierającego Unicable (w tym przypadku wiBOX+). Wyście konwertera z Unicable można przeznaczyć dla wifi Premiumbox+ i podłączyć tym sposobem sygnały do jego dwóch wejść antenowych. Wadą rozwiązania jest cena konwertera i brak możliwości uruchomienia odbioru kanałów z satelity Astra 19,2E (dla dekodera z Unicable).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z MR z platformy nc+. Wczoraj przedłużyłem umowę i odebrałem dekodery (turboboxa i wifiboxa). Podłączyłem do anteny satelitarnej z konwerterem typu Twin. Nie mam potrzeby nagrywania i przewijania kanałów. Następnie podłączyłem dekoder główny (turbobox) do routera kablem internetowym. A dekoder dodatkowy (wifibox) za pomocą sieci bezprzewodowej z tym samym routerem. Zrobiły się aktualizację dekoderów jednak w jednym ani w drugim nie ma załadki multiroom. W zakładce diagnostyka, oba połączone są do internetu. Na głównym kanały są wszystkie, natomiast w dodatkowym nie ma żadnego i wyświetla się komunikat w stylu: "nie masz uprawnień do oglądania tego kanału" czy coś w tym stylu, bo nie pamiętam dokładnie. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić w jakim standardzie ma być kabel (skrętka) wykorzystany do bezpośredniego połączenia 2 dekoderów NC+ w usłudze multiroom ? Prosty czy skrosowany ?

Rozumiem że po połączeniu tym kablem 2 dekoderów (głównego oraz dodatkowego) muszę ręcznie wprowadzić w konfiguracji sieci adresy IP oraz maska podsieci - czy z dowolnej puli adresów ? Czy może z konkretnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...