Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proste...podpisać dwie umowy i dostaniesz dwa nie zależne tunery.

I to się nazywa multiroom w NC+ :mrgreen:

Ubaw po pachy :)

 

Rozumie, że albo multiroom po sieci LAN/WLAN/PowerLine, albo druga umowa.

 

Dzięki za odpowiedź, która raczej mojej znajomej nie usatysfakcjonuje. Liczyła na jak najtańszą opcję :)

 

A da się dobrać drugi dekoder do multiroomu do obecnie już posiadanego (posiada złącze LAN), czy trzeba obecny wymienić na dwa nowe?

 

PS. Gdzie te czasy Cyfry+, gdzie ta niegdysiejsza elastyczność? Chyba odeszły w niepamięć i nigdy już nie wrócą.

Cyfro+ wróć!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cos przeciwko adapterom PLC - internet przez siec elektryczną w domu ?

Tak, zamieniają sieć energetyczna w nadajnik śmieci - szerokopasmowe zakłócanie pasm radiofonicznych. Zaporowy terkot na każdej częstotliwości.

 

 

 

To może do PAR zgłosisz wszystkie routery wifi ?

routery WiFi nadają na wolnym od zastosowań radiodyfuzyjnych pasmie 2,45GHz. Dodatkowo nieliczne wykorzysytują dedykowane pasmo 5GHz. Nie ma czegoś takiego jak podharmoniczne więc pasma radiofoniczne nie są zakłócane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam muliroom standard . Sprzęt po cyfrze + Philips PVR plus swój prywatny dekoder i dwie carty cameleon. wszystko za 0 zł i multi i dzierżawa dekodera. Mam jednak problem z tym Philipsem - zepsuł się 05.01 i od dwóch tygodni nie mogę go wymieić na sprawny bo nie ma w APS tych dekoderów ( Ani Philipsów ani Pace - nic po Cyfrze ) i nie mają dostaw i nie bardzo wiedzą kiedy w ogóle będą.

Napisałem do nc+ reklamację , że nie mogę korzystać z ich usług ale przy okazji zacząłem zastanawiać się czy jest możliwość na przejście z mutiroom po cyfrze + na multiroom nc +. czy warto ? wiem , ze karty sparowane ale to akurat dla mnie nie problem , bo ja korzystam tylko w domu , ale za to dekodery n-ki te ADB są dużo lepsze. Jakie są dodatkowe koszty z tym związne , czy można dostać mediaboxa lub turboxa z multi za 0 zł. wiem , że ten drugi dekoder też musi być od n-ki - czy tez jest szansa dostać ten drugi za 0 zł. Mam w domu router WIFII , i sieć LAN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko spotyka sie transceivery bez funkcji auto MDI-MDIX (nie opłaca się już "dzielić" produkcji przy takiej skali) - jeśli spotkamy takie to przy skrosowanym połączeniu może pojawić się problem wykorzystania dwóch par do transmisji w celu podwyższenie możliwej przepustowości.

 

Porządny "switch" tak co ma coś więcej niz funkcje huba (aby huba można było nazwać switchem to musi mieć obowiązkowo zaimplementowany protoków spannig-tree! inaczej nie można nazwać go switchem! - makreting masówki komnsupcyjnej "wymyślił" sobie brednię że switch oznacza 100 Mbit/s a hub 10Mbit/s ...) i wydajność nie przycinającą pasma dla każdego z gniazd to taki "switch"ma każde z gniazd pracujące w trybie auto MDI-MDIX.

Tak się wtrącę: Co do MDI/MDIX zgoda, we współczesnym sprzęcie zwykle nie ma znaczenia czy kabel jest skrosowany czy prosty. Więc lepiej kupić prosty :-)

 

Reszta to lekka bzdura. Gwoli ścisłości:

Switch w odróżnieniu od hub-a nie wywala każdej odebranej ramki na wszystkie porty. Innymi słowy, urządzenie (stacja) wpięte do dowolnego portu switcha nie "słyszy" wymiany informacji między stacjami podłączonymi do innych portów hub-a. Switch uczy się adresów MAC stacji, i ramki danych kierowane do konkretnej stacji wysyła tylko na port do którego ta stacja jest podłączona. Na wszystkie porty kieruje tylko ramki 'broadcast', ramki 'multicast' i z ramki z nieznanym adresem docelowym. Hub to co odbierze to puszcza do wszystkich, niezależnie od typu ramki.

STP albo RSTP to ma już w miarę porządny sprzęt, większość prostych switchy L2 ze sklepów typu MM nie ma Spanning Tree, co nie zmienia faktu że są jak najbardziej switchami. Spanning Tree nie jest obowiązkowe dla swictha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MediaBoxa dostaliśmy WifiBoxa. Najlepsze jest to że w aps w którym mieliśmy zarezerwowanego MB(od wczoraj), sprzedawca nie chciał nam go dać, powiedział że na razie nie ma, dopiero jutro będzie miał. Za to wciskał nam swój dekoder/ofertę. Poszliśmy do drugiego APS i tam bez problemu dostaliśmy.

 

Tata mówił, że nie łączył tych dekoderów, a na obu odbierało. Jutro to sprawdzę dokładnie.

 

EDIT

Sprawdziłem, działa ale przez jakieś 5-10 minut. Mam starego Sagemcoma DSI 87, myślałem że będzie działać, ale po włożeniu karty wyskakuje komunikat o multiroomie, że trzeba skonfigurować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch w odróżnieniu od hub-a nie wywala każdej odebranej ramki na wszystkie porty.

 

Za słaby argument. Za mało by to był switch. Minimum by uznać hub'a za switch'a to obecność spanning tree protocol - konieczne by nie doprowadzać do nieskończonych pętli w sieci (pakiet bez tego rozwiązania będzie krążył w nieskończoność w takiej pętli - cała grupa pakietów zarżnie pasmo skuteczniej od broadcastowania do wszysktich portów). Oraz dodatkowo tworzenie VLAN'ów poprzez modyfikacje nagłówków IP.

 

Pierwsze to wg nomenklatury CISCO warunek konieczny do użycia nazwy switch. Drugi jest standardem w switchach z prawdziwego zdarzenia a nie hubach 100Mbit/s. VLAN dopiero skutecnzie separuje segmenty sieci od siebie. Pakiet z nagłówkiem kierującym do innego podsieci tak będzie przekazany do innego portu zaś w przypadku VLAN jest dopiero skuteczna zapora. VLAN jest standardowym features w switchach. Realnie SPT i VLAN odróżniają switch od hub'a.

 

To co w handlu do domu się nazywa"switchem" nim niestety jest jedynie zwykłym hubem. Wszystkie pakiety a rozgłaszane po wszystkich portach.

Po prostu marketing ileś lat temu używał słowa switch dla taniego huba fast-ethernet do domowego użytku.

Do portu może popdpięty cały rozbudowany segment sieci. Już to widzę jak takie "gówinko" za kilkanaście złotych z hipermarketu daje sobie rade z filtrowaniem i przechowywaniem MAC adresów i możliwych relacji komunikacji. Klaka takich cudaków sprawdziłem bez problemu się "sniffowało" wszystkie porty z jednego.

 

Spanning Tree nie jest obowiązkowe dla swictha.

Niestety ale jest. Oblewasz właśnie powyższym stwierdzeniem podstawowy wstępny egzamin CCNA.

Żeby było jeszcze ciekawiej to jeśli hub czy switch nie jest urządzeniem appliance a elementem software'u/OS to jest bridgem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch w odróżnieniu od hub-a nie wywala każdej odebranej ramki na wszystkie porty.

Za słaby argument. Za mało by to był switch. Minimum by uznać hub'a za switch'a to obecność spanning tree protocol

Hmmm, ciekawe ale nie słyszałem o takim wymaganiu. Jeśli już tak lubisz Cisco, to np. w tym papierze http://www.cisco.com/application/pdf/en/us/guest/products/ps5062/c1225/ccmigration_09186a008014db75.pdf masz opisane różnice między hubem a switchami (zarządzalnymi i niezarządzalnymi). Nie ma nawet słowa o Spanning Tree Protocol. Na niezarządzanym switchu nie ma nawet na czym zaimlementować STP bo tam nie ma procesora, prosty scalak do switchowania i tyle :lol2:

An Ethernet switch functions much like a hub, in that it provides a cost-effective method for attaching multiple devices to a common network connection. But instead of bridging all the ports together in a common pool, an Ethernet switch builds a table of ports and the corresponding Media Access Control (MAC) addresses for each end device. Traffic is then forwarded only to the appropriate ports. In addition, an Ethernet switch usually has an internal backbone that is much faster than the combined speed of all the ports, thereby eliminating collisions. As long as the uplink ports do not become congested, collisions do not occur and no packets are lost. Some Ethernet switches are unmanaged, meaning that the configuration cannot be changed and the status cannot be monitored. These switches do not contain any facility for turning on advanced features. End devices on these switches are grouped into one network segment or LAN.
Realnie SPT i VLAN odróżniają switch od hub'a.

Nie, switcha od huba odróżnia realizacja sposobu przekazywania ramek Ethernet między portami (hub na warstwie 1, switch L2/L3), a nie implementacja spanning tree czy VLANów.

Pierwsze to wg nomenklatury CISCO warunek konieczny do użycia nazwy switch.

To co Cisco sobie uznaje, to jest mało istotne, Cisco to nie IEEE żeby definiować standardy obowiązujące wszystkich. Zresztą poproszę o jakiś link do dokumentu, w którym Cisco traktuje STP jako coś obowiązkowego dla switcha. W ogóle to STP można wyłączyć i wtedy co - switch przestaje być switchem ?

To co w handlu do domu się nazywa"switchem" nim niestety jest jedynie zwykłym hubem. Wszystkie pakiety a rozgłaszane po wszystkich portach. Po prostu marketing ileś lat temu używał słowa switch dla taniego huba fast-ethernet do domowego użytku.

Dziwne, mój domowy switch za 120 zł jakoś nie broadcastuje ramek unicast po wszystkich portach, zachowuje się jak typowy switch ucząc się MAC adresów i odpowiednio kieruje ramki do odbiorcy. Spanning Tree ani VLANów niestety na oczy też nie widział.

 

Spanning Tree nie jest obowiązkowe dla swictha.

Niestety ale jest. Oblewasz właśnie powyższym stwierdzeniem podstawowy wstępny egzamin CCNA.

A na jakiej podstawie jest niby obowiązkowe, który standard to definiuje? Przywołując wspomniane CCNA, tu http://ccna-guidance.blogspot.com/2010/08/11-difference-between-switch-and-hub.html masz jakiś artykulik dotyczący CCNA i różnic pomiędzy hubem i switchem, podszkol się może i ty kiedyś zdasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

 

Posiadam MB + WifiBoxa i mam problem. MB jest połączony z 1 routerem kablem, a drugi łączy się poprzez Wifi z Access Pointem. DHCP jest na pierwszym routerze.

Na noc wszystko wyłączam, oprócz MB. Rano załączam 1, 2 a później dekoder dodatkowy(był wyłączony z gniazdka). Po 5 minutach komunikat, brak połączenia z dekoderem głównym. Na obu konfiguracja sieci na Automatyczne. Dodatkowy jest połączony z siecią, ma adres ip, ale jest brak połączenia z głównym, trzeba klikać to sprawdzanie połączenia multiroomu.

 

Może to jest wina tego, że dodatkowy ma za każdym razem inny adres IP? MB, ma zawsze ten sam, bo tylko to urządzenie mam podpięte kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną zamieszanie jest od samego początku przedłużenia umowy. Najpierw wkleili mi opcję noc której nie zamawiałem ( kosztowała 25 zł m-c tyle ile dzierżawa dekodera ) po reklamacji którą uwzględnili ( ale najpierw skasowali za 2 m-c ) jeden m-c maiłem za free i od tego momentu nagle mam wyzerowaną dzierżawę dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre w tym wszystkim, że kartę Cameleon z dekodera dodatkowego, będzie mogł włożyć do modułu i będzie odbierać.

To znaczy że bez przeszkód będę mógł nadal korzystać z modułu, a na drugim telewizorze z dekodera? Bo gdybym musiał zrezygnować z CAM to w ogóle dałbym sobie spokój z multiroomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurcze już nie mogę się doczekać, kiedy ja wejdę do gry - Gursonek pali się do negocjacji. W związku z tym mam pytanie: "Czy gdybym się zdecydował na opcje multiroom, to czy jestem skazany na oplatę 12/0, 12/10zł w przypadku powiedzmy umowy na 24 miesiące? Pytam, bo posiadam Mediaboxa+, którego wziąłem za Pace500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na stronie nie widnieje w żadnej promocji multiroom premium, czy taki wariant jeszcze istnieje?

Niestety nie mam możliwości doprowadzenia sygnału do multiroomu inaczej, niż po kablu enthernet, a z informacji jakie uzyskałem ze strony, multiroom standard wymaga doprowadzenia sygnału z satelity(info o media- i turbobox), czy wifibox+ można w multiroom standard podłączyć po kablu enthernet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...