Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale nie wiem czy wiecie... ten cały multiroom to jedna wielka lipa... Jak ktoś bierze tę usługę to wcale nie musi łączyć dekoderów kablami lub po wi-fi... Mając swój dekoder wkładamy drugą kartkę do niego i wszystko świeci. Karty nie są przypisywane do dekoderów segamcom tylko do mediabox+. Tak więc biorąc multiroom na trzy telewizory dostajemy dwa dekodery segamcom i jeden mediabox+. Podłączamy te dekodery do anteny satelitarnej i w dwóch sagemcomach zamieniamy karty między sobą i wkłądamy do tych dekoderów i wszystko świeci. Ta usługa jest tak skonstruowana że tylko dekodery między sobą muszą się widzieć z daną kartą... ale po ich zamianie (kart) już nie muszą być widoczne miedzy sobą. Ja ma usługę multiroom i jedną kartę mam w domu dekoder mediabox+ a drugą ma brat miszkający w innym miejscu oddalonym o 20km. Kartę ma włożoną do swojego własnego dekodera i wszystko śmiga już 2 miesiące. jak ktoś nie ma własnych dekoderów wystarczy pozamieniać karty w sagemcomach miejscami i wszystko smiga bez żadnego łączenia ich dodatkowymi kablami ftp...

Wkładając kartę od MR otrzymaną z Sagemcomem DSIW74 do swojego starego Sagemcoma DSI87 dostaję komunikat, że usługa Multiroom została źle skonfigurowana.

Szerzej opisałem, to w poście, którego link zamieszczam poniżej. Nie chcę dublować informacji.

Sagemcom HD (DSI83/DSI87)

Czy jeszcze jakieś warunki muszą być spełnione?

Czy to może być sprawa różnych softów w dekoderach o których Ty piszesz i tego, o którym pisałem pod linkiem j/w.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do multiroomu aktualnie wydają stare Sagemcomy czy też WiFiboxy?

Teraz mam stary multiroom z dwoma cameleonami, ale niedługo kończy mi się umowa i rozważam wzięcie Multiroomu na trzy odbiorniki (w sumie). Co mi mogą w tej sytuacji zaproponować?

Wolałbym, żeby to dało się połączyć po WiFi i tu moje kolejne pytanie: czy w praktyce ten cały Ich multiroom działa stabilnie i bez obsługowo czy też są z nim jakieś problemy np. z przechodzeniem uprawnień przez WiFi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 251 pytałem was czy multiroom std będzie działał z modułem CAM. Przedłużyłem umowę i dostałem do multirumu tego badziewnego wifiBOX+ z kartą CAMELEON. Na próbę włożyłem kartę do Sagemcoma DSI83 i mam komunikat "Brak konfiguracji usługi Multiroom. Wpisz kod konfiguracyjny lub poczekaj na automatyczne odebranie konfiguracji" Chciałem się upewnić zadziała ta karta z modułem CAM? Czy nie powinna zadziałać z tym dekoderem? Pomóżcie, muszę podjąć decyzję o zakupie modułu i tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem

Posiadam dekoder Turbobox (dysk 500gb) i do multiroom taki duży biały (wygląda tak samo jak główny).

 

Dekodery są połączone pow wifi, ale połączenie jest stabilne. Niestety co jakiś czas wyskakuje "błąd usługi multiroom", wyłączenie, odłączanie od prądu nic nie daje. Jedynie reset do ustawień fabrycznych i zaczyna działać. Dzieje się tak zazwyczaj po kilku godzinach jak dekoder jest wyłączony, np po nocy. Potrafi działać kilka dni bez błędu, ale i w trakcie jednego filmu kilka razy zawiesić.

 

Czy taki problem jest ze wszystkimi dekoderami? Chciałbym wymienić jeszcze ten dodatkowy dekoder na jakiś umożliwiający time shift. Czy są takie dostępne w multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki :) Obecnie mi się skończyła umowa, nękają telefonicznie o podpisanie nowej (wysłane wypowiedzenie). Czy wymiana tego dodatkowego dekodera będzie płatna?

 

Czy problem z 'błąd usługi multiroom" też występuje na tym dekoderze, czy dotyczy to tylko tych białych?

 

Ewentualnie, czy mogę zakupić jakiś dekoder na własność i nie mieć problemów z łączeniem dekoderów? Wyczytałem gdzieś w innym temacie, że jak dekoder nie będzie od nc+ to nawet nie muszę ich łączyć w sieci, aby poprawnie działała usługa multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...