Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pierwszy raz mam multiroom standard w NC+.

 

Wygląda to tak, że mam Turboboxa i dwa tunery sagemcom jak na schemacie poniżej.

Do turboboxa mam podłączone dwa kable z konwertera, a do każdego sagemcoma po jednym kablu.

 

Kwestia teraz jest taka, że muszę jakoś kable ethernetowe pociągnąć i podpowiedzcie mi proszę co i jak podłączyć, ile kabli i jak je podłączyć?

Czy muszę dokupić jeszcze jakiegoś switcha czy wystarczy podpiąć wszystko do routera bezpośrednio?

 

Chętnie kupiłbym odpowiedni sprzęt żeby wszystko podłączyć bezprzewodowo, ale podobno wtedy są problemy z sygnałem HD - czy to prawda czy mit?

Czy można tez mieszać rodzaje połączeń, czyli np. Turboboxa podłączę bezpośrednio do routera kablem, a multiroomy, które są piętro niżej jakimiś adapterami WiFi? Jeśli tak to które adaptery sprawdzają się najlepiej?

 

Aha, te kable ethernetowe muszą być jakieś specjalne tzn. z przeplotem czy bez przeplotu?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

 

kjcvedY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał WiFi jest mocny i stabilny - czy są jakieś konkretne adaptery, które możesz polecić? Na allegro jest tego pełno, ale co będzie najlepiej działało.

 

Pytałem o tego switcha ponieważ jak oglądałem schematy w necie to wszędzie są ilustracje gdzie między routerem a tunerami jest switch.

Pytanie: jak te tunery będą się komunikowały z sobą jeśli podłączę każdego z osobna jednym kablem do routera? Multiroomy nie muszą być podłączone wszystkie do tunera matki?

 

Co z tym kablem? Z przeplotem czy bez przeplotu?

 

W tej chwili sytuacja wolnych gniazd na routerze wygląda tak (router uwalony farbą podczas ostatniego malowania ;) ):

hSjnF9i.jpg

 

Jest jeszcze jedna kwestia, nie wiem czy nie przesiądę się na szybszą neostradę do 80Mb/s w systemie VDSL, czyli łączy się to ze zmianą modemu - czy nie powstaną jakieś nowe problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma karty cameleon, to nie ma żadnego mediaboxa i dekodera głównego. Chyba, że wymienił sprzęt na ADB. Teraz do MR wydają sagemcomy, które mają kartę cameleon. Jest szansa, że inna karta po c+ zaświeci w nim. Trzeba sprawdzić.

Mam tylko starego Philipsa PVR i tylko jedną karte C+. Czyli mówicie że jest szansa na oglądanie u teściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć nieporozumień piszcie że macie MR standard jeśli macie sprzęt ADB z kartami conax.

 

Jeśli jest to sprzęt pace, philips i sagemcom to od razu o tym napiszcie, bo tu używane są karty nagra ma.

 

Potem się okaże że ktoś źle doradzał, bo karta nagra nie działa w pudle od ADB.

 

@xadox: doprowadz do tego tplinka kable Ethernet ze wszystkich 3 tunerów (normalne bez przelotu) albo jeśli nie ma takiej możliwości postaw przy każdym tunerze adaptery wifi, które bezprzewodowo połączą się z tym tplinkiem. Nie potrzebujesz żadnych switchy itp.

To jest MR standard więc połączenie nie musi być szybkie jak w mr premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@xadox: doprowadz do tego tplink kable Ethernet ze wszystkich 3 tunerów albo jeśli nie ma takiej możliwości postaw przy każdym adaptery wifi, które bezprzewodowo połączą się z tym tplinkiem.

 

W jaki sposób tunery do multiroomu ściągają klucze z głównego tunera?

 

Czy warunkiem prawidłowego funkcjonowania jest korzystanie z tego samego łącza internetowego?

Pytam ponieważ mam w domu dostęp do jeszcze jednej sieci i zastanawiam się czy np. Turbobox może być połączony z siecią o nazwie np. "sieć Jeden", a tunery Multiroom do "sieć Dwa".

 

Wiecie o co mi chodzi? Jeśli tunery mogłyby być podłączone do różnych routerów/sieci to teoretycznie z tunerów do multiroomu można by korzystać niezależnie od głównego tunera w zupełnie innym miejscu nawet w dużej odległości od głównego turboboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć nieporozumień piszcie że macie MR standard jeśli macie sprzęt ADB z kartami conax.

 

Jeśli jest to sprzęt pace, philips i sagemcom to od razu o tym napiszcie, bo tu używane są karty nagra ma.

 

Potem się okaże że ktoś źle doradzał, bo karta nagra nie działa w pudle od ADB.......

 

Żeby uniknąć nieporozumień, zauważ, że teraz jest sprzęt mieszany w MR od iti. Dek główny ADB, a dodatkowy to sagemcom z kartą cyfry cameleon. Nikt nie doradza, aby do ADB wciskać kartę cameleon, bo nie będzie działać. Jak już włożyć to do sagemcoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę co z tymi kablami ethernetowymi, które podłączę do routera - mają być z przeplotem czy bez?

 

Pytam bo najpierw przeciągnę kable bez końcówek, a potem musi ktoś przyjść żeby zamontować końcówki.

 

Orientujecie się czy kable ethernetowe są przystosowane do zewnętrznych warunków atmosferycznych? Pytam ponieważ pod styropianem elewacji mam pociągnięte rurki, którymi już idzie koncentryk i tymi samymi rurkami chcę pociągnąć ethernet, który częściowo "pójdzie" po dachu bez zabezpieczenia tzn. będzie leżał na papie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadox : przecież pisałem Ci wyżej, że kable do rutera nie mają przeplotu. Nie możesz dekoderów łączyć do dwóch różnych sieci, mają dostawać IP z jednej puli i być w tej samej podsieci (w dekoderze głównym w zakładce multiroom standard muszą być widoczne wszystkie podłączone dekodery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz router to podłącz dekodery do routera. Musisz mieć 4 wolne wyjścia. Ja mam mediaboxa podłączonego do routera,z routera kabel idzie do switcha a z niedmgo do sagemcomów. Zrobiłem tak by mieć neta w mediaboxie. Ja mam pytanie co do mediaboxa i sagemcomów. Czy one same pobierają aktualizacje oferty programowej oraz aktualizację oprogramowania czy należy to zrobić ręcznie oraz czy po aktualizacji ustawienia sieci multiroom pozostają niezmienione czy należy je ponownie wprowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz router to podłącz dekodery do routera. Musisz mieć 4 wolne wyjścia. Ja mam mediaboxa podłączonego do routera,z routera kabel idzie do switcha a z niedmgo do sagemcomów. Zrobiłem tak by mieć neta w mediaboxie...

 

Ja mam router z trzema wolnymi wyjściami, oraz mam turboboxa i dwa tunery do multiroomu, czyli trzy tunery w sumie więc dlaczego muszę mieć 4 wolne miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz router to podłącz dekodery do routera. Musisz mieć 4 wolne wyjścia. Ja mam mediaboxa podłączonego do routera,z routera kabel idzie do switcha a z niedmgo do sagemcomów. Zrobiłem tak by mieć neta w mediaboxie...

 

Ja mam router z trzema wolnymi wyjściami, oraz mam turboboxa i dwa tunery do multiroomu, czyli trzy tunery w sumie więc dlaczego muszę mieć 4 wolne miejsca?

 

A bez routera multiroom nie bedzie dzialal???? Bo router sluzy tylko do neta z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nie wiem czy wiecie... ten cały multiroom to jedna wielka lipa... Jak ktoś bierze tę usługę to wcale nie musi łączyć dekoderów kablami lub po wi-fi... Mając swój dekoder wkładamy drugą kartkę do niego i wszystko świeci. Karty nie są przypisywane do dekoderów segamcom tylko do mediabox+. Tak więc biorąc multiroom na trzy telewizory dostajemy dwa dekodery segamcom i jeden mediabox+. Podłączamy te dekodery do anteny satelitarnej i w dwóch sagemcomach zamieniamy karty między sobą i wkłądamy do tych dekoderów i wszystko świeci. Ta usługa jest tak skonstruowana że tylko dekodery między sobą muszą się widzieć z daną kartą... ale po ich zamianie (kart) już nie muszą być widoczne miedzy sobą. Ja ma usługę multiroom i jedną kartę mam w domu dekoder mediabox+ a drugą ma brat miszkający w innym miejscu oddalonym o 20km. Kartę ma włożoną do swojego własnego dekodera i wszystko śmiga już 2 miesiące. jak ktoś nie ma własnych dekoderów wystarczy pozamieniać karty w sagemcomach miejscami i wszystko smiga bez żadnego łączenia ich dodatkowymi kablami ftp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wyzej: Dlatego pisałem kilka postów wyżej że jeśli ktoś posiada multiroom to niech napisze jakie ma dekodery i jakie karty, żeby było niedomówień.

@ircios : jak ktoś przegląda w tapatalku to nie widzi podpisów. Więc lepiej wpisać co się posiada w treść posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ooo powiadam bajek tylko pisze co wiem. Wczoraj chciałem sprawdzić i zabrałem moją kartę do znajomego który też ma mediabox i u niego moja karta nie działa. W ustawieniach - info o systemie nadal widnieje numer jego karty. Może da się to jakoś zmienić ale nie wiem jak. Może mamy inne karty i dlatego u mnie nie działa po zmianie. A co do sagemcomów to przed chwilą zmieniłem karty w dwóch dekoderach i te dwa działały ok 10 minut po czym wyskoczył brak uprawnień. Na tym jednym sagemcomie i multiboxie programy nadal są także nie wiem dlaczego u jednych działa po zamianie a u innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediaboxach karty się nie rusza bo są parowane i zostawiamy te karty jak i dekodery w spokoju... Ale w dekoderach sagemcomach nie są parowane i można zamieniać między sobą...

 

Podaje przykład dla jasności...

 

Biorę multiroom na dwa dekodery... Dostaje główny mediabox+ i drugi dodatkowy sagemcom. I jeśli nie chcę ciągnąć dodatkowego kabla ftp między pokojami dla połączenia ze sobą tych dwóch dekoderów, to wkładam kartę z dekodera sagemcoma do swojego prywatnego dekodera który obsłuży ten system kodowania i wszystko działa bez żadnych łączeń dodatkowych...

 

Przykład drugi...

 

Boirę multiroom na trzy dekodery... Dostaje główny dekoder mediabox+ i dwa dodatkowe sagemcomy. I jak nie chcemy ciągnąć kabla ftp dla wygody między pokojami to zamieniam miejscami karty w dekoderach segamcomach i wszystko działa jak należy, bez żadnych dodatkowych dziwnych połączeń kablem ftp a dekoder mediabox pozostawiam w spokoju z tą kartą co jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...