Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz także wykorzystać 2 adaptery PLC - http://www.pcformat.pl/Domowa-siec-z-gniazdka,a,2001. Wpinasz takie dwa w kontakty z prądem. Do jednego i drugiego podłączasz kablem lan dekodery i ustawiasz IP ręcznie i po sprawie.

 

Podłączając trzeci adapter do gniazdka z prądem możesz do niego wpiąć kabel z routera i masz wtedy internet w dekoderach.

 

Też kombinuję jak podłączyć MR bez ciągnięcia kabli,i to rozwiązanie było by idealne

Sprawdzałeś to u siebie? Bo z chęcią bym z tego rozwiązania skorzystał,wydaje się prostsze i pewniejsze niż z wykorzystaniem routera

 

Nie tylko sprawdzałem u siebie ale takie połączenia robię klientom w mieszkaniach lub domkach jednorodzinnych i działa to bardzo dobrze.

 

Dwa warunki muszą być spełnione instalacja elektryczna w gniazdkach z prądem musi być na tej samej fazie - jednej oraz sygnał internetu - multiroom nie może wychodzić poza licznik energii elektrycznej.

 

Ech wydaje mi się że właśnie mam dwie fazy ale jeszcze dokładnie to sprawdzę

A jeśli chodzi o łączenie przez wi-fi - masz doświadczenie w tym temacie - bo ta opcja wydaje mi się najmniej solidna,boję się że może zrywać sygnał:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dmtrade.pl/p4270,transmiter- ... -1szt.html - ten podobno działa na rożnych 3 fazach.

 

Montowałem w mieszkaniu na jednej fazie ostatnio 3 takie.

 

Możesz kupic wysyłkowo w sklepie internetowym masz 10 dni na zwrot zgodnie z przepisami albo podjechac do sklepu dogadac się ze sprzedawcą że w razie co zwrocisz jak by co ;)

 

Co do połączenia wifi to rożnie bywa uzależnione od odległosci, grubosci scian i użytych ap clientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wysyłkowo albo dogadaj się w sklepie z możliwoscią zwrotu i będzie git.

Bardziej stabilniejsze połączenie niż wifi na pewno w domkach jednorodzinnych.

Kupiłem kiedys 3 sztuki za 15 zł używane - starszego typu - max prędkosc 10 Mbit łącze. Do dnia dzisiejszego działają z multiroom NC+ standard u sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam takie pytanie dzisiaj dzwonili do mnie z nc+

I wciskaja mi dekoder sagemcom bo mam dwie karty jeszcze z cyfry a niby jeden dekoder, mówią ze jest darmowy i mam go wsiasc , nie wiem co robic ale smierdzi mi to na odleglosc , dodam ze obecnie mam kartę wpieta w tv i jestem mega zadowolony czy ktoś juz tak mial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@on6222 : zapytaj jak będą dzwonić że ok jesteś chętny ALE jak będzie jakiś aneks do podpisania to kurier będzie bardzo zadowolony z nowego dekodera HajDefiniszyn :)

Powiedz że boisz się podpisywać a tym bardziej na odległość i że ostatnio na TVNie oglądałaś że taki jeden podpisał i płaci do dziś i nie wie za co, i dlaczego chcą Cię oszukać :lol2: gwarancja wesołej rozmowy jest zapewniona i jak wyczują że się z nich śmiejesz i wiesz o co chodzi usłyszysz wyczekiwane słowo DO WIDZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on622 jak jesteś zadowolony to nie daj sobie badziewia wcisnąć bo obraz będziesz miał do 4 liter a te zagrywki przypominają mi sytuacje z Niemiec gdzie sky rozsyłał dekodery za darmo dla tych którzy mieli karty a później je parował żebym nie był złym prorokiem ale wydaje mi się że jakieś podobieństwo jest

A bym zapomniał przeczytaj ten wątek gość dał się w to wkręcić

http://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=69059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio dołączyłem do swjej oferty opcję multiroom ale mam problem z jej podłączeniem. Dekoder główny (mediabox) jest juz podłączony od kilku dni, Dzisiaj połączyłem go kablem ethernet z dekoderem dodatkowym (sagemcom). Teoretycznie na głównym dekoderze w menu ustawień powinna się pojawić dodatkowa opcja Multiroom, jednak nic tekiego nie mam. Na sagemcomie cały czas mam brak uprawnien. Co mam zrobić aby zadziałało ? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...