Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I sparowany :D A w ogóle to jeśli jest po n to skąd ma Mezzo? :curious:

 

W n nie byłem, tylko w c+, moduł CAM mam od dwóch a w nim starego Cameleona, którego mam już kilka lat.

 

8)

tak czy siak wypowiedzenie umowy i zakup nowych kart np tutaj sprzedają http://cardsplitter.pl/dwie-karty-cyfra ... -2980.html

 

Hej,

 

Mam pytanie co do multiroomu w nc+. Byłem klientem C+ dzięki czemu mam dwa dekodery z dwoma niezależnymi kartami pod różnymi adresami. Wczoraj zadzwonił jakiś gość z NC+ mówiąc, że zamiast SAGEMCOMA DSI87 tego co kupiłem X czasu temu dadzą mi inny dekoder w dzierżawę kilka razy lepszy niż ten co mam (tu pewnie ma rację bo ten sagemcom to g*wno jakich mało - codziennie o 7 rano nawet jak jest wyłączony to się resetuje), jak zapytałem gdzie jest haczyk to powiedział, że w wędkarskim.

 

Dlatego mam pytanie do Was czy wiecie coś na temat takiej wymiany sprzętu? W sumie nie zapytałem go czy w związku z tym, że wymienię dekoder będę musiał połączyć jakoś dekodery, żeby MR działał, ale może ktoś z Was wie coś w tym temacie?

trzeba było mu powiedzieć że pomylił telefony i nie dodzwonił się na farmę pelikanów

dadzą ci jakiś sprzęt po ADB i będziesz musiał łączyć kablami jak ci zależy mieć dwie nie zależne karty w dwóch miejscach nie wchodź w żadne ich cudowne oferty może skończyć się tak że będziesz tylko sobie pluł w brodę jak masz dość sagecoma to kup jakiś dekoder na wolnym rynku taniej wyjdzie jak ich dzierżawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam z góry że znowu truję mimo odpowiedzi jakiś czas temu ale muszę się upewnić.

 

W skrócie: na jaką ofertę potrzebuję zmienić umowę (niedługo koniec umowy więc będę negocjował warunki) żeby osiągnąć to co na pomocniczym obrazku poniżej?

Na tą chwilę posiadam zwykły Universe z jednym dekoderem (MediaBox+) a potrzebuję teraz mieć też sygnał w drugim pokoju bezprzewodowo.

 

Układ wygląda tak (myślę, że łatwiej wtedy zrozumieć co chcę osiągnąć)

 

fAUlBSo.png

 

Co muszę negocjować, żeby osiągnąć to co wyżej?

(jeśli chodzi o drugi dekoder to może być jak najtańszy/najprostszy bez żadnych dysków tylko, żeby działał w tej bezprzewodowej konfiguracji.

 

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka platforma oferuje? Podłączenie obu dekoderów można ominąć kartami wifi.

Teoretycznie w multiroom premium można podłączyć dekoder do głównego bez podłączania do anteny. Teoretycznie możesz zrobić to przez wifi ale nikt nie zagwarantuje, że będzie to działać.nc+ zaleca kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wam za odpowiedzi i za zainteresowanie.

 

Działać będzie. Ale już na taką odległość przez ściany i meble to będzie problem

 

Router mogę przestawić, a i odległość to też bardziej iluzja złej skali. Zasięg z routera jest idealny w drugim pokoju, bo nie jest to w rzeczywistości zbyt daleko.

 

I jeżeli rozumiem, że 'działać będzie' to o co dokładnie powinienem walczyć w mojej sytuacji przy przedłużaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem instrukcji i niestety i nie mogłem znaleźć pokazanego połączenia bezprzewodowego ale rozumiem, że wystarczy modyfikacja tej konfiguracji? :

 

WPAktrQ.png

 

Mam na myśli, że zamiast 'żółtego' połączenia powyżej można wykorzystać adaptery wifi i router? Dobrze kombinuję? (nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy więc wolę się upewnić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także wykorzystać 2 adaptery PLC - http://www.pcformat.pl/Domowa-siec-z-gniazdka,a,2001. Wpinasz takie dwa w kontakty z prądem. Do jednego i drugiego podłączasz kablem lan dekodery i ustawiasz IP ręcznie i po sprawie.

 

Podłączając trzeci adapter do gniazdka z prądem możesz do niego wpiąć kabel z routera i masz wtedy internet w dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z kolei mam pytanie takie:

mam 2 satelity(na jednym nc+ na drugim cyfroowy polsat) w oddzielnych pokojach, chce zrezygnowac z CP i przy przedluzaniu umowy z NC chce dobrac multiroom. Czy moge podlaczyc kazdy dekoder do innej anteny?? i czy musze ciagnac kabel miedzy dekoderami przez pol domu czy da rade przez wifi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także wykorzystać 2 adaptery PLC - http://www.pcformat.pl/Domowa-siec-z-gniazdka,a,2001. Wpinasz takie dwa w kontakty z prądem. Do jednego i drugiego podłączasz kablem lan dekodery i ustawiasz IP ręcznie i po sprawie.

 

Podłączając trzeci adapter do gniazdka z prądem możesz do niego wpiąć kabel z routera i masz wtedy internet w dekoderach.

 

Też kombinuję jak podłączyć MR bez ciągnięcia kabli,i to rozwiązanie było by idealne

Sprawdzałeś to u siebie? Bo z chęcią bym z tego rozwiązania skorzystał,wydaje się prostsze i pewniejsze niż z wykorzystaniem routera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także wykorzystać 2 adaptery PLC - http://www.pcformat.pl/Domowa-siec-z-gniazdka,a,2001. Wpinasz takie dwa w kontakty z prądem. Do jednego i drugiego podłączasz kablem lan dekodery i ustawiasz IP ręcznie i po sprawie.

 

Podłączając trzeci adapter do gniazdka z prądem możesz do niego wpiąć kabel z routera i masz wtedy internet w dekoderach.

 

Też kombinuję jak podłączyć MR bez ciągnięcia kabli,i to rozwiązanie było by idealne

Sprawdzałeś to u siebie? Bo z chęcią bym z tego rozwiązania skorzystał,wydaje się prostsze i pewniejsze niż z wykorzystaniem routera

 

Nie tylko sprawdzałem u siebie ale takie połączenia robię klientom w mieszkaniach lub domkach jednorodzinnych i działa to bardzo dobrze.

 

Dwa warunki muszą być spełnione instalacja elektryczna w gniazdkach z prądem musi być na tej samej fazie - jednej oraz sygnał internetu - multiroom nie może wychodzić poza licznik energii elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...