Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się umowa jeszcze z Cyfrą i migruje do NC+. Mam obecnie moduł z kartą Cyfry+ i Pace jako multiroom. Przy migracji chciałbym zmienić Pace na dekoder główny, więc musiałbym zdać swojego i pobrać nowego Pace z punktu. Mam nadzieję że można cały czas wybierać Pace przy rozmowie telefonicznej i nie ma problemów z ich dostępnością u dystrybutorów? I ile miałbym czasu na taką zamianę po migracji? 30 dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nic ona nie zmienia :?

Po aktualizacji Sagemcoma kanały można zmieniać tylko przyciskami P+,P-. Wcześniej można było przeskakiwać między kanały także za pomocą białych przycisków na górze pilota. Teraz też w ustawieniach wyświetla siłę sygnału dla każdego kanału, wcześniej była tylko ogólna wartość dla wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

gdyby zrobić klasyfikację aktualnie dostępnych dekoderów nc+ wg poniższych założeń to jakie wg was są najlepsze 3?

- oglądanie TV (szybkość działania, przełączania kanałów itp)

- kilkudniowy program i opisy programów

- ewentualna możliwość podłączenia ASTRY (na tzw. zezie)

- zaznaczam, że w ogóle nie interesują mnie wodotryski internetowe itp

- twardy dysk nie jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mateusz250

W MR po cyfrze nie ma czegoś takiego jak dekoder główny, no chyba, że sam sobie tak nazwiesz. Nie musisz zmieniać dekodera. No chyba, że masz SD.

a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jasne, że nie musi zmieniać, tylko pewnie będzie płacił za dodatkowy dek 20zł / miesiąc.

 

Sagemcom DSI 87 nie może pobrać sobie nowego softu .

Po włączeniu tunera na wyświetlaczu miga na przemian 01-OP ....tak przez 15 minut i dalej jest ten komunikat o nowym oprogramowaniu .

Nie wiem , co robić ?

Proszę o radę .

Możliwe, że problem z instalacją, pogadaj z sąsiadem / kimś z rodziny / znajomym, niech udostępni instalację na pół godziny. Jak problem nie zniknie to do punktu serwisowego idź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wonsik dzieki za trafną rade.....załadowałem bez problemu aktualizację u szwagra.

Wniosek z tego , że mam problem z instalacją .

Wartości sygnału są ok.80 % i są niezmienne od trzech lat .

W takim razie co może być nie tak , że nie chciał tuner pobrać aktualizacji ?

Na niektórych kanałach czasem szatkuje....np. na HBO2 HD czy HBO COMEDY i kilka innych .

Dziwne , bo np.HBO HD śmiga super .

Może, jakieś sugestie w tym względzie ?

Wiem , że pytanie nie w tym dziale , ale chciałem to powiązać ze sprawą j.w .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wonsik

Nikogo w błąd nie wprowadzam, tylko ty teraz to robisz. On chce wymienić Pejsa na Pejsa. Nie napisał, że chce drugiego, bo ma moduł.

 

 

Kończy mi się umowa jeszcze z Cyfrą i migruje do NC+. Mam obecnie moduł z kartą Cyfry+ i Pace jako multiroom. Przy migracji chciałbym zmienić Pace na dekoder główny, więc musiałbym zdać swojego i pobrać nowego Pace z punktu. Mam nadzieję że można cały czas wybierać Pace przy rozmowie telefonicznej i nie ma problemów z ich dostępnością u dystrybutorów? I ile miałbym czasu na taką zamianę po migracji? 30 dni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego , że mam problem z instalacją .

Wartości sygnału są ok.80 % i są niezmienne od trzech lat .

W takim razie co może być nie tak , że nie chciał tuner pobrać aktualizacji ?

Na niektórych kanałach czasem szatkuje....np. na HBO2 HD czy HBO COMEDY i kilka innych .

Dziwne , bo np.HBO HD śmiga super .

Może, jakieś sugestie w tym względzie ?

Wiem , że pytanie nie w tym dziale , ale chciałem to powiązać ze sprawą j.w .

Trzeba bardziej precyzyjnie ustawić antenę, najlepiej za pomocą miernika DVB-S2. Nie sugeruj się dekoderem bo Sagemcom nie pokaże Ci więcej jak 80% jakości sygnału i nie wiadomo ile jest naprawdę tej jakości, dlatego HBO HD Ci działa, bo jest na innym transponderze, reszta kanałów wymaga korekty ustawiania anteny, szczególnie konwertera (skew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wonsik

Nikogo w błąd nie wprowadzam, tylko ty teraz to robisz. On chce wymienić Pejsa na Pejsa. Nie napisał, że chce drugiego, bo ma moduł.

Ircios, za długo w tym już pracuję. Przeczytaj co chce zrobić mateusz250. Zdać pace 500GB PVR przypisanego jako dodatkowy dekoder i pobrać PACE 500GB PVR który będzie widniał w systemie jako główny dekoder.

Jeżeli zrobiłbyś samą wymianę, to dekoder dalej będzie wisiał jako dodatkowy i dalej może nie być naliczany rabat na dekoder (bo wisi jako dodatkowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie już zmigrowałem, o czym napisałem w innym wątku. Bliżej prawdy jest @wonsik. Rozmawiałem z dwoma konsulami i stwierdzili że będzie mi tak czy tak naliczał opłatę za Pace jeśli zostaję w starym multiroomie Cyfry. To już wolałem nie kombinować i zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to tłumaczy brak tych dekoderów na aukcjach. W najem bym wziął, ale max 5zł/mies. bez opłaty aktywacyjnej. Za kilka miesięcy kończy mi się umowa, to można na dobrych warunkach utargować zmianę dekodera. Chyba że się przerzucę na moduł AstonCrypt plus dokupię sobie dysk zewn i się uwolnię od Sagema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom nie pokaże Ci więcej jak 80% jakości sygnału i nie wiadomo ile jest naprawdę tej jakości,

Ustawiałem kilka instalacji z Sagemcomem na różnych talerzach (także ok. 1 m) i nigdy nie udało mi się uzyskać jakości wyższej niż 75%. Natomiast siła owszem - od 80 do 90%. Mówię oczywiście o menu instalacyjnym, bo po ostatniej aktualizacji można sprawdzać parametry sygnału na każdym kanale - także z Astry i są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...