Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kfm877 Dzięki bardzo za info.

 

Jak się przeprowadzę i nadal będą problemy, to się zastanowię nad zmianą konwertera. Znajomego niestety nie mam w RTV SAT. Jeden konwerter mam pobrany jeszcze w BOKu cyfry przed kilku laty. Jest to tylko TWIN, no ale sprawdzić jakość sygnału można. Tylko, że nie mam go przy sobie. Musiałbym przywieźć. Pozdro i jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder Nbox HDTV recorder 250GB i od samego początku nie do końca jestem zadowolony z jego działania. Już raz go nawet wymieniłem na nowy bo po jakimś czasie się popsuł dysk i nic nie można było nagrywać. Ten wymieniony od jakiegś czasu też świruje i czasem przy nagrywaniu znika obraz i dopóki się czegoś z dysku nie skasuje nie można nic oglądać (miejsca na dysku jest dużo). Poza tym kanały się dość wolno przełączają, często się zawiesza i w kółko trzeba restartować. Ponieważ niedługo będę renegocjować umowę chciałbym wymienić dekoder na lepszy, szybszy i mniej awaryjny. Dysk większy by się przydał też nie ukrywam. Który polecacie najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rumcajs1 wyboru raczej nie masz-mediabox, np. w dzierżawie min.5zł/m-c.

 

@paco24 nie wiem czy w przypadku dekodera własnościowego można mówić o wymianie ot tak w APS, jeżeli objęty jest 24 m-czną gwarancją to należy złożyć reklamację.

 

Jeżeli się mylę to ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paco24: Tak, jeśli jest jeszcze gwarancja to wymiana tylko w APS (nie składasz żadnej reklamacji), w 2012 r Philipsy 3201 były sprzedawane już tylko po regeneracji w gwarancja była 12 miesięcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczace dekodera adb-5800. Posiadam taki dekoder ok.3 lata kupiony jako używany odnowiony w tnk hd. Obecnie jestem w nc+. Obawiam sie jednak o ewentualne awarie dekodera ktore jako ze dekoder jest moja wlasnoscia bede musial usuwac na wlasny koszt. I o ile to akceptuje to martwi mnie sprawa ewentualnej usterki ktorej usunac sie nie uda a wtedy zostanie mi jedynie abonament do placenia. Niestety nc+ nie chce mi wydzierzawic innego dekodera gdyz wedlug nich ich system tego nie umozliwia( jako ze 5800 jest moj). Pytanie moje czy ktos z forumowiczow mial jakies powazne problemy z tym dekoderem,jakies usterki itp. Licze na pomoc bo waham sie czy przedluzyc umowe i narazic sie na jakies tam mimo wszystko ryzyko. Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczace dekodera adb-5800. Posiadam taki dekoder ok.3 lata kupiony jako używany odnowiony w tnk hd. Obecnie jestem w nc+. Obawiam sie jednak o ewentualne awarie dekodera ktore jako ze dekoder jest moja wlasnoscia bede musial usuwac na wlasny koszt. I o ile to akceptuje to martwi mnie sprawa ewentualnej usterki ktorej usunac sie nie uda a wtedy zostanie mi jedynie abonament do placenia. Niestety nc+ nie chce mi wydzierzawic innego dekodera gdyz wedlug nich ich system tego nie umozliwia( jako ze 5800 jest moj). Pytanie moje czy ktos z forumowiczow mial jakies powazne problemy z tym dekoderem,jakies usterki itp. Licze na pomoc bo waham sie czy przedluzyc umowe i narazic sie na jakies tam mimo wszystko ryzyko. Dziekuje za pomoc

Jak to mówią - małe zielone i ruc..a - przyroda.

 

Teraz na poważnie - pakowanie się w umowę z własnym dekoderem sparowanym z kartą to porażka.

 

Jeśli masz tego adb-5800 w wersji BSKA to jeszcze mały problem - da się karty używać w innym dekoderze z linux - E2.

Jeśli jest to adb-5800 w wersji BXZB to jest większy problem już. Karta z tego dekodera zadziała w innym dekoderze ale będą działać tylko te kanały co z oferty Smart HD.

Co do naprawy to przeważnie padają kondensatory na płycie i głowicy oraz w zasilaczu. Naprawa tego to nie taki duży koszt. Chyba że się coś więcej popali to już naprawa praktycznie nie opłacalna :)

 

Jeśli chcesz mieć abonament to przedłuż ale tylko na dekoderze ADB-5800 z serii BSKA ( litery na spodzie dekodera - początek numeru seryjnego ) i daj do odnowienia i przeróbki na Linux - E2.

 

Czasami lepiej kupić nowy dekoder ADB-5800 w wersji BSKA z oferty NC+ Mix i przejść na abonament. Przeróbka na Linux - E2 wskazana.

 

Tylko to nie to forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wynajmuję od nc+ dekoder Box+/HD SAGEMCOM DSI87. Bardzo mnie denerwuję sposób układania własnej listy. Jeśli np. zapomnę o jakimś programie muszę skasować wszystkie programy aż do danego miejsca w którym chciałbym umieścić ten zapomniany. Czy jest jakaś inna możliwość modyfikacji pozycji programu? Miałem inny dekoder Opticum x403p i w nim można było do woli zmieniać kolejność kanałów na liście. Jeśli w Sagemcomie nie ma możliwości prostego przenoszenia kanałów to czy można wydzierżawić jakiś inny dekoder od nc+, który posiada taki bajer? Prosiłbym o wskazówki.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...