Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Chciałbym zaplanować nagranie na mediaboxie poprzez stronę internetową nc+. Problem polega na tym że gdy chcę zlecić to przez stronę nc+ system prosi mnie o podanie nr umowy oraz hasła literowego. O ile numer umowy z nc+ posiadam o tyle hasła literowego nie mam. Wiem że takie hasło funkcjonowało za czasów dawnej n-ki. Czy jest możliwe zlecanie nagrań poprzez stronę nc+ będąc abonentem nc+ i mając ich dekoder mediabox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć opcje konfiguracji sieci. Mediabox ustaw 192.168.1.1 a wifibox 192.168.1.2

Pamiętaj, że kabel łączący 2 dekodery musi być skrosowanym.

 

No i mam problem. Zarobilem kabel końcowkami ( krosowany), podłączylem dekodery bezposrednio ( Mediabox i Wifibox) . Po 5 minutach pracy WIFIBOX blokuje dekoder, komunika ze nie widzi dekodera głownego itp... Teraz mam pytanie ; w WIFIBOXIE ustawilem il 192.168.1.3 , brama 255.255.255.0 i ponizej 192.168.1.1.

Nie wiem jak mam wpisac adres ip w mediaboxie. Tam jest taki rozklad : 000.000.000.000 ; ja wpisalem tak : 192.168.001.004 ..dobrze ? Moze tu jest bląd ? Wydaje mi sie ze kabel jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na Mediaboxie z automatu ale jakis blad wyskakiwal..nie pamietam jaki ( jestem teraz w pracy i nie moge spojrzeć)

 

I przeczytaj dokładnie ten błąd - bo mediabox wyrzuca na czerwono komunikat o błędzie przy konfiguracji automatycznej, że nie udało się nawiązać połączenia z internetem, lecz jeżeli połączenie ma działać tylko dla usługi multiroom to jest ok (oznacza to że sieć działa nie ma tylko internetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak : poprawiłem kabel raz jeszcze i mam taki problem.

Mediabox - "widzi połączenie" - wyświetla mi ze połączenie aktywne (dla testu odpiolem kabel od wifiboxa i zmienilo sie na nieaktywne). Podpiolem ponownie i znow wskoczyło na aktywne , więc jest ok.

Niestety jak wejde w opcje multiroom w wifiboxie, to nie widzi mi dekodera głównego (mediaboxa) pisze ze połączednie nieaktywne. maskara jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam taki dziwny problem z tym tunerem. Przez cały czas wyświetla mi się szary pasek na dole ekranu, który jest tłem do tego co widać po naciśnięciu "info" (sam pasek zostaje, nazwa i numer kanalu i nazwa audycji znikają normalnie). Ktoś zna rozwiązanie jak to usunąć ? Problem tylko przy oglądaniu na żywo, z dysku jest ok.

 

Edit: Kombinowałem ze wszystkim,wyłączeniem z prądu również ale dopiero wyłączenie na ok. 20 sekund z prądu pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego pojawia się u mnie na TV. Chyba jest to numer telefonu. Pokazuje się tylko na kanale 35 - Canal+ Sport, wystrczy wcisnąć jakikolwiek przycisk pilota i numer ten znika, by po chwili znów wyskoczył. Spotkaliście się z czymś takim?

https://drive.google.com/file/d/0B6f-Bq ... sp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje mi to już chyba ze 2 miesiące. Praktycznie jedynie co w TV oglądam to liga angielska :) Faktem więc jest że nie zauważyłem tego na innych transmisjach.

BeforeTime - żeby tylko na minutę, to bym pewnie na to nawet nie zwrócił uwagi, u mnie świeci to dobre kilka minut.

Idzie coś z tym zrobić? Jest sens dzwonić do BOK-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy, które chciałbym, by poprawili w nowej wersji oprogramowania:

 

1) możliwość wyboru skoku przewijania o 30 sek. i o 1 min.

2) możliwość zablokowania wszystkich kanałów, odblokowania po wpisaniu kodu PIN, bo obecnie trzeba każdy kanał z osobna zaznaczać

3) możliwość, by nie można było USUNĄĆ zablokowanego nagrania bez podania kodu PIN

4) możliwość, by przy nagrywaniu chociaż przez chwilę było pokazana czerwona kropka lub coś takiego, bo w tej chwili przy włączonym dekoderze nic nie wiadomo, że coś się nagrywa (widać ® na wyświetlaczu jak dekoder jest w stanie czuwania)

 

PS Czy u Was też nie ma wczytanego programu w EPG >1 stycznia? bo u mnie nie ma od 1 I wzwyż, właśnie wyłączyłem mediaBOX+ z prądu i sprawdzam, czy teraz się wczyta program w EPG >1 I :) po sprawdzeniu i wyłączeniu dekodera z prądu nadal nie ma EPG >1 I :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...