Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem wczoraj podstawowy netVOD za 1,99 zł, jest już aktywny dziś, podłączam kabel sieciowy prosto z PC (prędkość 40 Mbit,więc niemała), wczoraj na infolinii powiedziano mi, że dziś powinno działać, nie działa nadal dziś, mediaBOX+ pokazuje: wykryto sieć LAN, ale nie można połączyć się z internetem, dzwonię dziś i facet mi mówi, by działało mi netVOD+, YouTube, Poratl+ etc., to potrzebuję router :/ to jak to w końcu jest? co robię nie tak, że mi nie wykrywa neta (ustawienia mediaBox+ sieć wyszukaj automatycznie)? potrzebny ten router, czy nie? czy powinno działać po podłączeniu kabla z neta prosto z PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj podstawowy netVOD za 1,99 zł, jest już aktywny dziś, podłączam kabel sieciowy prosto z PC (prędkość 40 Mbit,więc niemała), wczoraj na infolinii powiedziano mi, że dziś powinno działać, nie działa nadal dziś, mediaBOX+ pokazuje: wykryto sieć LAN, ale nie można połączyć się z internetem, dzwonię dziś i facet mi mówi, by działało mi netVOD+, YouTube, Poratl+ etc., to potrzebuję router :/ to jak to w końcu jest? co robię nie tak, że mi nie wykrywa neta (ustawienia mediaBox+ sieć wyszukaj automatycznie)? potrzebny ten router, czy nie? czy powinno działać po podłączeniu kabla z neta prosto z PC?

 

Router potrzebujesz gdy chcesz mieć więcej urządzeń. Zawsze możesz podpiąć net tylko do dekodera. Jeśli net masz z kablówki to przed taką operacją koniecznie wyłącz zasilanie modemu (zupełnie z sieci) przed podpięciem dekodera by modem wykrył nowy mac karty sieciowej dekodera (dotyczy większości modemów, które wiążą się z nr mac). Później pomyśl o zakupie routera jeśli chcesz mieć net jednocześnie w kompie i dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem MB do xbox one chciałem sprawdzić jak działa sterowanie przez xboxa na początku nie chciał zaświecić tylko pokazywał brak sygnału nie pamiętam co zrobiłem chyba wyłączyłem włączyłem to zaświecił pobawiłem się chwilę i wyłączyłem wszystko przełożyłem kabel i poszedłem spać dzisiaj rano włączam MB a on świeci na czarno informacje o kanale są epg jest ale czarny obraz to wyłączyłem z sieci uruchomił się ale informacja karta zablokowana to kartę z czytnika wyjąłem i włożyłem i dopiero zadziałał ma ktoś jakieś logiczne wytłumaczenie poza alergią na Microsoft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ofaflon pewnie masz tak samo jak ja kiedyś zabezpieczoną sieć.Teraz dzwoń do operatora i podaj adres MAC dekodera by Ci dodli jako dozwolony lub spytaj ich o założenie routera.A najlepiej weż jakiegoś laptopa na próbę podłącz do sieci.Jeśli laptop nie będzie się łączył to znaczy,że jest tak jak mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zmiana adresu następuje właśnie przy resecie modemu. Uruchamiany po wcześniejszym wyłączeniu z zasilania modem robi detekcję karty mac i zapamiętuje jej numer do ponownego wyłaczenia. Tak się dzieje we wszystkich kablówkach jakie znam. Kiedyś sporadycznie bywało, że modem był zdalnie przypisywany nr mac na stałe i aby go zmienić trzeba dzwonić do operatora ale to byłoby bardzo chore rozwiązanie i kłopotliwe dla obu stron. Operatora i użytkownika. Jeśli faktycznie mac jest przypisywany do modemu na stałe to rozwiązaniem jest rzeczywiście kupno routera. Wystarczy typowy bez wbudowanego modemu.

Zrobiłeś restart modemu jak wcześniej sugerowałem? Nic nie piszesz na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...