Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpliwe, że rizdzielą paczkę. ITI nie da za free filmów i meczy ;). Może w prezencie na miesiąc, ale nie dadzą do pakietu.

No mi sie wydaje ze to dobre marketingowe posuniecie by bylo, np. od pakietu Comfort+ z Multi+

A i wabikiem, troche ludzi by sciagneli od CP. A i swoich abonentow przyciagali by, do wyzszego pakietu jak Start+ czy goly Comfort+

Powinni taka opcje przemyslec, to juz bylo by, zmiazdzenie konkurencji.

Tak mi sie wydaje, ze to jedyny ratunek dla nich, aby nie tracic a wrecz pozyskiwac nowych abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co im kanały sportowe w tygodniu skoro wszyscy grają w weekend? A do tego nie jest znana przyszłość obecności w C+ niektórych lig

Jak sie skupili na piłce to mają problem... Jakoś w Polsatach Sport czy Eurosporcie nie ma takiego problemu...

A w lecie to już wogóle posucha w C+ SPORT będzie skoro ligi odpoczywają

Tak wszyscy grają w weekend.Jak nie masz zielonego pojęcia kto i kiedy gra to się lepiej nie odzywaj znawco :lol2:

 

Nie wszyscy - nie tak dawno l. hiszpańska grała we wtorek a l.włoska nawet kiedyś w środę i regularnie w poniedziałki - znafco! :lol2:

To, że nie zawsze C+ pokazuje to nie moja wina

To się zdecyduj raz piszesz że wszyscy grają w weekend i nie potrzebne im kanały sportowe :lol2: zaraz póżniej że grają na tygodniu :lol2: chyba sam nie wiesz co piszesz :lol2: dzięki że mnie poinformowałeś że są i ligi na tygodniu bo bez ciebie bym na to nie wpadł :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus raczył zaoponować, cytuję "Ta uwaga nie upadła - do 22:00 jest C+ Family, później jest tylko sama nazwa, bo programy już nie są dla rodziny. "

Nie ma godziny granicznej (22). . Film przyrodniczy, komedia polska (12)...a Kolega dorabia ch..i uszy i twierdzi, że to Family ale nie Family. Tylko najprostszych faktów brak.

Kiler o 15-tej to dla rodziny i jak najbardziej związany z tematyką kanału , ten sam film po 22 ...nie dla rodzimy. Tosamo z filmem przyrodniczym Mozna i tak . Gratulować, gratulować... tylko czy Kolega czyta to co napisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Canal+ Sport do Canal+ wraca również Grand Prix na żużlu (w Finlandii i w Czechach odpowiednio 16 i 23 maja).

 

Ze znanych już pozycji innych kanałów:

 

Canal+ Discovery:

14 maja - 21:00 - Bez granic ("Boundless")

15 maja - 22:00 - Wyzwania Tima Ferrissa ("Tim Ferriss Experiment")

16 maja - 22:00 - Brzegiem Nilu ("Walk the Nile")

17 maja - 22:00 - Watykan - za zamkniętymi drzwiami ("The Vatican")

 

Canal+ Seriale:

Na pewno pojawią się:

Brooklyn 9-9 sezon 2

Pod kopułą sezon 2

Piraci sezon 1 i 2

Extant - sezon 1

Hostages - zakładnicy

The Following sezon 2

 

Sam jestem osobą, która raczej nie zwraca uwagi na ramówkę całodzienną, więc czy rano pokazują magazyny czy co innego raczej mnie nie interesuje. Nie przejmuje się też zmniejszeniem ilości kanałów filmowych. W ramówce spoglądam tylko na premiery filmowe - sprawdzam co warto obejrzeć, co mnie interesuje i ustawiam nagrywanie, a oglądam kiedy znajdę na to czas. Nie mam czasu na dostosowywanie się do układu programu tv, dlatego też nie wyobrażam sobie odbioru canal+ dla nagrywarki. Zawartość programowa według mnie jest wysoka - większość premier filmowych i najlepszy sport. Jednak...

 

... ogólnie oceniając nadchodzące zmiany nie wygląda to, według mnie, zbyt dobrze.

1. Mówi się, że nowa pakietyzacja została utworzona po to, aby była jeszcze lepiej dopasowana do specyfiki oraz nazw poszczególnych kanałów. Ale czy na pewno tak jest? Teraz jak włączę CANAL+ to wiem, że zobaczę film - teraz mogę natrafić również na sport. Obecny podział jest zdecydowanie lepszy. Mamy wyraźny podział na film i sport. Kto chce sport, bierze sport, kto film, ten film. A ten kto chce to i to bierze Sport&film. Teraz będzie trzeba brać całość. Dotychczas jedynym minusem było to, że posiadacze pakietu sportowego mieli też dostęp do większości filmów emitowanych w Canal+ (premiera w Canal+Family2 - 3 miesiące po premierze w Canal+).

 

2 Mówi się o mniejszej ilości filmów. Ale czy tak na pewno będzie? Filmy będą w CANAL+, CANAL+ FILM, ale też w CANAL+FAMILY, który spokojnie można byłoby nazwać CANAL+FILM2. Przynajmniej patrząc na ramówkę na pierwszy tydzień nadawania. Poza tym premier filmowych będzie tyle samo, więc praktycznie niewiele się zmieni pod kątem filmów.

 

3. Mało tego kto wie czy filmy nie zagoszczą również na CANAL+SERIALE. Z powyższych zapowiedzi póki co będzie pokazywany tylko jeden premierowy serial (drugi pomimo zmian nadal na CANAL+). Jeżeli kanał ten będzie bazował na polskiej koncesji to będzie musiał zagospodarować czas antenowy polskim produkcjom. Jak to zrobić na kanale serialowym? Są trzy możliwości:

-nocne i poranne powtórki magazynów znane z innych anten Canal+

-powtórki polskich filmów

-powtórki polskich seriali, jednak CANAL+ ma ich mimo wszystko niewiele. Dwa sezony "13. posterunku", "Krew z krwi", "Misja Afganistan". Chyba, ze pokuszą się np. o emisje polskich seriali w godzinach nocnych z anteny TVN? Na początku nc+ już coś takiego miało miejsce.

 

4. SPORT - trzy całodzienne kanały sportowe (Canal+Sport, Canal+Sport2, nSport+) pozwolą na większą liczbę powtórek. Było wiele głosów, że teraz jest ich za mało.

 

5. Canal+1 - jeżeli już chcą taki kanał tworzyć to lepsza byłaby opcja "+2". Za czasów Canal+ Cyfry+ można był zobaczyć premierę filmową Canal+ po 23ej w Canal+Film oraz po 18tej następnego dnia. Wiele osób po nastaniu nc+ narzekało na brak takiego systemu powtórek.

 

6. ROZWODNIENIE - takie stwierdzenie mi się nasuwa widząc nową pakietyzację. Obecna jest według mnie bardziej czytelna. Na głównym CANAL+ można zobaczyć i sport i film i serial. Family to dla mnie drugi CANAL+FILM. Seriale również na Canal+Film, pomimo że jest tworzony osobny kanał dla seriali. No i jeszcze ta masa magazynów - zdecydowanie za dużo. Rozumiem kwestie koncesji, ale można spełnić te koncesyjne wymagania zupełnie inaczej - np. na głównym CANAL+ pokazać powtórkę LIGI+ czy innych magazynów sportowych, a na filmowych - powtórki, nawet starszych polskich filmów. Zobaczymy. Póki co na CANAL+ pojawił się w ramach tego pasma magazyn o bieganiu.

 

Cieszy też fakt, że wreszcie zdecydowali się na ruch, by można było dokupić CANAL+ jako opcję dodatkową, nawet decydując się na początek umowy na sam Comfort+.

 

Oczywiście to tylko moja opinia, którą zdecydowałem się podzielić z użytkownikami tego forum. :)

 

Aha - info o majowych propozycjach kanałów Canal+ pochodzą ze strony internetowej nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę z nudów, spisałem historię powstawania kanałów z rodziny Canal+.

Może kogoś zainteresuje :)

 

### 1995.03.21 ###
1. Canal+ (nowy)

### 1998.11.15 ###
1. Canal+
2. Canal+ Żółty (nowy)

### 1998.12.01 ###
1. Canal+
2. Canal+ Żółty
3. Canal+ Niebieski (nowy)

### 2004.03.12 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film (Canal+ Żółty)
3. Canal+ Sport (Canal+ Niebieski)

### 2004.11.13 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Sport
4. Canal+ Sport 2 (nowy)

### 2010.03.13 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Sport
4. Canal+ Sport 2
5. Canal+ Sport 3 (nowy)

### 2010.09.11 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Sport
4. Canal+ Sport 2
5. Canal+ Gol (Canal+ Sport 3)

### 2010.12.17 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Sport
4. Canal+ Sport 2
5. Canal+ Gol
6. Canal+ 3D (nowy)

### 2011.11.30 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Sport
4. Canal+ Weekend (Canal+ Gol)
5. Canal+ Gol (Canal+ Sport 2)
6. Canal+ 3D

### 2013.04.05 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Film 2 (Canal+ 3D)
4. Canal+ Family (Canal+ Weekend)
5. Canal+ Family 2 (Canal+ Gol)
6. Canal+ Sport

### 2015.05.11 ###
1. Canal+
2. Canal+ Film
3. Canal+ Seriale (Canal+ Film 2)
4. Canal+ Family
5. Canal+ 1 (Canal+ Family 2)
6. Canal+ Sport
7. Canal+ Sport 2 (nowy)
8. Canal+ Discovery (nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z ramówkami siedmiu kanałów nowego pakietu Canal+ stwierdzam jedno... niezły misz-masz pod hasłem "powtórki powtórek magazynów własnych" :)

Już chyba śmiało można powiedzieć, że jednym plusem nowego pakietu będzie więcej kanałów, jeśli chodzi o liczebność. Jeśli chodzi o zawartość, to tragedia. I wcale nie oczekuję tysiąca premier, ale porządku. Kanał z serialami, na którym seriale przeplatane są filmami i magazynami to tragedia. Podobnie kanał filmowy, z serialami i magazynami. Kanały sportowe, gdzie zamiast powtórek meczów są głównie powtórki magazynów, to też tragedia. Nie wspomnę już o Canal+ z godzinnym opóźnieniem.

 

Mam tylko nadzieję, że jednym z celów zmian jest... powszechność dostępu Canal+ poprzez OBNIŻENIE ABONAMENTU ZA CANAL+, bo za standardowe 30-50 zł (nc+ i kablówki) tego nowego gniota mało kto kupi. A wręcz ludzie oczekujących dobrej oferty filmowej mogą rezygnować. A niektórzy na tym forum przepowiadali podwyżkę ceny. Pytanie za co? Już teraz nie dziwię się dlaczego nowe kanały dodają za darmo obecnym abonentom :)

 

Sorry, ale niestety po 20 latach marka Canal+ już coraz mniej kojarzy się z hasłem premium. Teraz będzie kojarzyła się z powtórkami magazynów na wszystkich kanałach. Niestety.

 

Aż boję się zobaczyć ramówkę Canal+ Discovery, ile razy tam będzie "Łapu capu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapu capu jest nieodzownym elementem C+ . Nie powinno być natomiast śmieci typu Delux czy innych tworów z pseudo kanałów premium npremium. Oczywiście program Łapu capu nie powinien być tyle razy powtarzany na wszystkich kanałach C+ , tym bardziej nie powinno być na C+ Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry, ale niestety po 20 latach marka Canal+ już coraz mniej kojarzy się z hasłem premium.

Może ja dziwny jestem, ale mnie się kojarzy i będzie kojarzył dopóki będę mógł oglądać na nim najlepsze mecze i filmy, a tak jest obecnie. Narzekał będę po ewentualnej utracie jakiejś ważnej dla mnie ligi piłkarskiej(polska, angielska czy hiszpańska, o LM nie wspominając) czy wytwórni filmowej(MGM dla mnie nie ma takiego znaczenia). Oczywiście nie podoba mi się prowizorka w sposobie wprowadzania zmian, ale już się przyzwyczaiłem :). Na początku zazwyczaj jest większy bałagan, ale z czasem będzie lepiej, jestem o tym przekonany, nawet w Canal+ Seriale :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale niestety po 20 latach marka Canal+ już coraz mniej kojarzy się z hasłem premium. Teraz będzie kojarzyła się z powtórkami magazynów na wszystkich kanałach. Niestety.

 

Ogarnij się, bo aktualnie Canal+ ma zdecydowanie więcej praw ( przede wszystkim sportowych ) w porównaniu do tego co było np. 10 lat temu, a to jest wyznacznikiem PREMIUM. Po prostu kiedyś był 3 kanały w portfolio. Teraz jest ich 6 ( będzie 8 ) i jest więcej powtórek. Dla niektórych jest to dobre, bo nie każdy ma czas, aby oglądać wszystkie premiery filmowe czy sport na żywo.

 

Jeszcze pamiętam jak np. rok temu ludzie płakali na forum, że potrzebny jest jeszcze jeden kanał sportowy, bo aktualnie w ramówce nie ma dużej części powtórek z lig zagranicznych. Teraz, gdy wprowadzają ten dodatkowy kanał sportowy to jest płacz, że będą powtórki. Jedyna możliwa reakcja: LOL :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nie najlepiej wyglądają ramówki, ale nie ze względu na zawartość, bo ta się nie zmieniła, tylko na bałagan jaki panuje na kanałach. Miał być jasny podział, a na większości kanałów będą filmy, seriale i magazyny.

Dla mnie nadal jest to najlepszy pakiet premium i jakoś nie mam wątpliwości, czy ludzie będą go abonować. Dla nich najważniejsze będą premiery filmowe i wydarzenia sportowe, a ile razy i na jakich kanałach to się pojawi, będzie miało dla nich drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oj tam. Bez emocji :)

Można mieć tysiąc praw, pytanie jak je zaserwuje się widzowi. Tak jak pisze @Pawop, jak pokazują ramówki, na nowych kanałach panuje bałagan. A to przekłada się na postrzeganie marki, i na to czy klient wykipi abonament, albo nie. Bo maniaków, którzy mają Canal+ dla sportu czy filmu to już mają, teraz trzeba przekonać tych co uważają, że Canal+ im niepotrzebny, że warto go mieć. Pakiet Canal+ może mieć i 20 kanałów, ale jeśli abonent w wolnym czasie nie znajdzie nic ciekawego dla siebie, po prostu nie będzie widział sensu wydawać pieniędzy :D

 

Z cały szacunkiem, ale emisja swoich magazynów na większości kanałach praktycznie o tych samych porach (np. rano), to nie jest różnorodność oferty najdroższego pakietu premium w Polsce. Jeszcze gdyby było tych magazynów wiele, ale jest raptem kilka, i będą trzaskane na 8 kanałach dziennie po kilka razy. I na litość, jeśli jest Canal+ Seriale to niech tam będą SAME seriale, nawet starocie, ale seriale! Jak mamy Canal+ Film, to na litość boską niech będzie tam TYLKO film, nawet stare pozycje ale filmy. Jeśli mamy drugi kanał sportowy, niech faktycznie będzie DUŻO powtórek meczów, a nie praktycznie samych magazynów.

 

Zobaczmy np. Czwartek (14 maj), godz. 7 rano:

07.00: "O co biega?" (Canal+)

07.00: "Aktualności filmowe" (Canal+ 1)

07.00: "Nie przegap" (Canal+ Film)

07.00: "Łapu-capu Extra" (Canal+ Family)

07.00: "W tonacji +" (Canal+ Seriale)

 

To jest wybór pakietu premium? No ranysiu, to już FilmBox o tej porze ma lepszy wybór pozycji na swoich kanałach. Nie wspominając o HBO czy Cinmax.

Komentarze, że ktoś o 7 rano śpi lub idzie do pracy jest beznadziejny. Każdy z nas ma różny rytm dnia. Są osoby, które płacą za Canal+ i o 7 rano,3 w nocy czy 5 nad ranem mają czas na oglądanie TV, i zapragną obejrzeć sobie np. serial. Wchodzą na Canal+ Seriale a tam... muzyka. No dobra, to może film. Wchodzą na Canal+ Film, a tam jakiś magazyn.

 

Mi chodzi o to, że za czasów Cyfry+ abonent Canal+ o tej samej porze miał WYBÓR. O każdej prze dnia. A teraz jest nie wiadomo co. Nie dość, że do tej pory na 6 kanałach, to teraz misz-masz będzie aż na 8 :brawo:

 

 

PS. A tak swoją drogą, widzieliście roczniki filmów (np. na Canal+ Seriale)? Mam wrażenie, że coraz więcej powtórek starszych filmów, przez co trudno jest natrafić na powtórki filmów "bieżących". HBO przynajmniej powtarza wiele razy filmy, które niedawno były emitowane na antenie stacji. Przez co łatwiej trafić na premiery, które się nie widziało.

 

Nie chcę powiedzieć, że Canal+ to zły pakiet premium. Canal+ i HBO to najważniejsze pakiety premium w Polsce, jak dla mnie. Ale po prostu mam wrażenie, że od pewnego czasu Canal+ nie stawia na JAKOŚĆ, a ilość byle czego. A to nie ułatwia sięgania do kieszeni widza w dobie internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w HBO i Cinemaxie nie zatrudniono "fahofcuff" z TVN/ITI. Dopóki ITI będzie miało jakiś głos decydujący dopóty kanały brandowane C+ będą staczać się na dno. Najbardziej to widać po Planete+ zmasakrowanym przez nowe kierownictwo rodem z TVN/ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest dziwna moda robienia wszystkiego na odwrót :)

Przełączam na HBO Comedy oglądam Thriller na HBO2 komedia, mówię ok pooglądam sobie historie bo lubię! przełączam na History channel ale oglądam non stop dokumenty o magazynach T_T OK no to obyczaje sobie serial na TVP seriale a tam kabaret! Tera widzę, że C+ seriale powstaje by dawać filmy a w c+ Discovery będą premiery tego co miało byc w Discovery tylko, że będzie trzeba dodatkowo zapłacić bo znaną kupę opakują w ładne nowe opakowanie.

 

Mam nadzieje, ze w przyszłości Stars TV nie zamieni się z Eurosporem aby wbić się w ten Polski trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dziwne że serial "Wikingowie sezon 3" nie leci na naszym HistoryHD....

Dobrze ze jest coś takiego jak "sieć" i tam można mieć nowe odcinki które są z "History" ale nie tego naszego ...

Ciekawe czemu tak się dzieje że na naszym "Premium" kanale tego nie ma :?:

PS.Żona się wciągnęła w ten serial i trzeba sobie jakoś radzić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...