Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyp nowych kanałów HD w sieci Vectra. W tym TV Puls HD, Stopklatka TV HD i TV Republika HD te kanały ruszyły prawdopodobnie na VECTRZE od 27 sierpnia , moje pytanie brzmi czy jest szansa aby te 3 programy pojawiły się w NC + ? , zamiast jakiś hispan HD czy Arte HD czy Supertenis HD mogły by być te 3 polskie kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nadawcy nie mają pieniędzy na umieszczenie kanałów HD na satelicie.. Gdyby nie dogadanie się nc+ z właścicielem stacji Adventure HD pewnie stacja byłaby tylko w sieciach kablowych i w IPTV. Dlatego jest to ogromny plus dla kablówek, mają wersję kanałów HD, których nie ma na satelicie:

 

Stars.TV HD

TVS HD

TVS+1 HD

TV Puls HD

Tele 5 HD

 

i inne kanały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że platformy w Polsce się nie rozwijają. NC+ zaczęła wszystko upychać i nie jest wcale zainteresowana nowym transponderem. Była zdaje się niedawno aukcja jednego i nie było chętnych. Jeśli nie przesiądą się na tańszego satelitę, albo Polska nie wystrzeli własnych - to przewaga kablówek zacznie być coraz bardziej widoczna. Stracą na tym mieszkańcy wsi i małych miejscowości, gdzie kablówki nie docierają. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle nc+ podaje jakieś dane ile zostało abonentów z sd ? Pewnie jest ich więcej niż w CP bo jak mieli łapankę do nc+ to ważne było aby tylko klient podpisał aneks.Ja np mam 2 tunery HD a zawsze w ica widniał Strong ktòrego nie mam kilka lat.Po przejściu zmienili na dekoder hd 1 i dekoder hd 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Darlig TV zmieniła się na Private TV

 

Tak to prawda stacja Daring! TV zmieniła się w Private TV co ciekawe istniała od jakiegoś czasu stacja Private TV, która była do lutego 2014r. kanałem o nazwie Free-X TV ;)

ale tamten Private TV został już wyłączony i został ten po Daring! TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle nc+ podaje jakieś dane ile zostało abonentów z sd ? Pewnie jest ich więcej niż w CP bo jak mieli łapankę do nc+ to ważne było aby tylko klient podpisał aneks.Ja np mam 2 tunery HD a zawsze w ica widniał Strong ktòrego nie mam kilka lat.Po przejściu zmienili na dekoder hd 1 i dekoder hd 2 .

Nc+ nie ma takich danych, mnóstwo abonentów po Cyfrze+ ma sprzęt kupiony na własność i nie są w stanie określić, czy ktoś korzysta z dekodera hd czy sd. Wszystkie dzierżawione dekodery to sprzęt HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ nie ma takich danych, mnóstwo abonentów po Cyfrze+ ma sprzęt kupiony na własność i nie są w stanie określić, czy ktoś korzysta z dekodera hd czy sd.

Tym bardziej jak zrezygnowano z dopłat za HD. Brak danych, wiarygodnych danych.

 

Wszystkie dzierżawione dekodery to sprzęt HD.

Od kilku lat. Wcześniej swoboda rynkowa plus "edukacyjne" firmware'y skutecznie zabiły dzierżawienie terminali. Na szczęście dla Cyfry+ "zdążono" ze szrotem "powizyjnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2016r. wszystkie tp. mają przejść na MPEG-4 DVB-S2 skończą się duble SD kanałów, które nadają w HD... miejmy nadzieję, że wszystkie stacje, które nadają tylko w SD będą miały już swoje odpowiedniki programów w HD, uchroni to nie tylko nc+, ale też CP od marnowania miejsca na transponderach i pozwoli na umieszczanie nowych kanałów HD, a może i pokuszą się o ULTRA HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat chce zakończyć wymianę wszystkim abonentom dekoderów na HD do połowy 2015 roku: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cy ... oderami-hd

 

Myślę, że nc+ do tego czasu zrobi to samo. Musi zrobić, bo nc+ dużo kanałów bierze z transponderów Cyfrowego Polsatu (i na odwrót) i jak Cyfrowy Polsat wyłączy duble SD, z nc+ one też siłą rzeczy znikną. Platformy powinny więc jakoś uzgodnić między sobą termin przejścia na MPEG-4/DVB-S2/HD i zrobić to w tym samym czasie. Najprawdopodobniej do połowy 2015 roku nc+ też będzie na to już gotowa...

 

Pamiętać też należy o użytkownikach Telewizji na kartę SD, którzy mają zagwarantowane kanały podstawowe do 31 października 2016 roku. Więc jeden albo dwa transpondery trzeba jeszcze przez jakiś czas pozostawić w standardzie DVB-S i przenieść na te transpondery wszystkie kanały SD wchodzące do oferty TNK SD. A od 31.10.2016 całkowita rezygnacja z DVB-S, MPEG-2 i SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...