Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

INFORMACJA dla tych co dostali w ostatnim czasie telefon od nc+ z możliwością dostania dekodera za darmo lub za 1zł : Wraz z dekoderem przychodzi aneks a w nim :

 

Rozdział II. Warunki Promocji

 

2) ZWROT DROGĄ POCZTOWĄ LISTEM ZWYKŁYM KARTY DEKODUJĄCEJ na adres Aleja Sikorskiego 9, Warszawa 02-758, Z KTÓREJ ABONENT KORZYSTAŁ PRZED SKORZYSTANIEM Z PROMOCJI

 

wraz z dekoderem przychodzi mówisz Aneks do którego podpisania nikt mnie nie zmusi , w rozmowie tel mówią tylko o darmowym dekoderze lub dekoderze za 1 zł , o Aneksie nic nie mówią wiec nie muszę go podpisywać wraz z przysłaniem dekodera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem takim optymistą jak niektórzy (m. in. ircios) i również przypuszczam, że po tej akcji z uwalaniem splitterów następnym krokiem NC+ będzie wciskanie Sagemcomów za 0 zł abonentom z samymi kartami (jak to mówią: "na wszelki wypadek, gdyby własny sprzęt padł"), a ostatecznie - parowanie kart. Jak już ktoś tutaj napisał - za granicą praktycznie wszystko jest parowane i tylko z dedykowanym sprzętem. Taki powszechny trend z tym parowaniem i przepraszam, ale nie wierzę, że NC+ pozostanie chlubnym wyjątkiem jeszcze przez wiele lat.

 

Dedykowanego sprzętu nigdy nie zaakceptuję! Szyfrowane nagrania i inne ograniczenia, oraz możliwość zakłócania oglądania programu jakimś spamem od operatora (mam na myśli coś takiego: viewtopic.php?f=6&t=34973) skutecznie mnie zraża do wszelkiego dedykowanego złomu. :/ NIGDY W ŻYCIU!!! Dedykowane moduły CAM też mnie niezbyt urządzają, bo nawet jeśli NC+ wprowadzi moduły w systemie Nagra, to już prawdopodobnie będą to moduły CI+, a nie CI, a jakie ograniczenia można wprowadzić dzięki CI+ tłumaczyć chyba nie trzeba (brać moduł CI+ to prawie to samo, jak brać dekoder dedykowany :/).

 

Mam umowę do 31 grudnia i jeszcze nie jest powiedziane, czy będę się dalej bawił z NC+. Do końca listopada mam czas na podjęcie ostatecznej decyzji. Dalsze korzystanie z NC+ na niezależnym sprzęcie dla mnie wcale nie jest takie pewne i zaczynam się bać przedłużać umowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ WojtekSzc

Jakie parowanie? A co zrobią niby z posiadaczami Pejsów? Zabiorą i dadzą sagemy, albo adb? Zejdźcie na ziemię. Ta platforma tonie w długach, a po tym co robią od poniedziałku będzie jeszcze gorzej dla iti. Skąd niby oni mieliby wziąć tyle milionów zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmordowanie paru gości tworzy wirtualną rzeczywistość. O zwrocie kart cameleon bezpodstawnie funkcjonuje już zwarta logicznie fama.

Zmieńcie chłopaki zawód, taka nowa tv inpol szuka jasnowidzów... i wieszczów. Platforma próbuje wzorem sprawdzonym u "sióstr" "zachęcić" abonentów do korzystania z płatnego MR i od razu teoria spiskowa. Nie po to Cyfra takim sposobem rozpaczliwie rekrutowała abonentów aby teraz nierozważnie ryzykować ich odpływem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jednocześnie rozparowywać będą kanały prepaidowe. Po co jakieś podchody...90% abonentów jeśli o to poprosi operator wymieni co trzeba bez protestów, nie twórzcie idiotycznej histerii...

6 listopada nc+ ogłosi stan inwentarza. Stawiam, że znów księgowi zawalczą o dobre dane tzn. brak spadku abonentów. A inwestorzy domagają się plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@equest

Dobrze wiemy że te 100tyś abonentów pomimo iż wymagający i z wysokim abo ale i generujący straty. Dwie karty dwa dekodery w mieszkaniu ok ale dwie karty i 8 TV to już tak średnio fajnie nie wliczam tych którzy puszczają dla kolegów za drobną opłatą ....

Jak ci się wydaje jaki procent abonentów z dwoma camelami ogląda tylko na dwóch TV ?

Cała reszta abonentów pomimo iż zapewne z mniejszym abo choć nie zawsze to jednak abonenci którzy nie generują strat.

Czy platforma znajdzie sprzęt na wymianę ? taki kłopot to nie kłopot :D

Jaka jest różnica między kolegą który z fabryką w tapczanie udostępnia sygnał dla swoich "kolesi" a abonentem który posiada 2 camele i dzieli na 8 TV ? czy uważasz że ten drugi dokłada się choć 1zł do opłacenia abonamentu ? Jeden i drugi robi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuchnet

Tak na wstępie to mam dwa tunery 1. Technisat DigitCorder z Cemeleonem w Astonie i z modułem CP, 2. Humax iCcordHD z Cameleonem w Astonie.

Znam kilka osób które posiadają po dwa Cameleony i ogląda to na dwóch TV. Natomiast nie znam nikogo kto dzieliłby sygnał na kilka TV.

Dla mnie i mojej rodziny dwa tunery PVR w zupełności wystarczają po prostu brak czasu na oglądanie TV. Stąd się bierze moje spojrzenie na problem.

 

Tyle na wstępie, teraz do sedna. Kurna, gdzie Ty widzisz straty które przynosi te 100..150 tys abo. Ja widzę przychód roczny 120..180 milionów pln.

Kompletnie nie rozumiem twojej argumentacji. Jak abo z małym pakietem nie generuje start a z dużym dzielący na pięć TV generuje starty.

Trochę twoja argumentacja kojarzy mi się z dwoma polskimi przysłowiami : tym o dzieleniu skóry na niedźwiedziu i tym o gołębiu na dachu.

 

Ale w tym miejscu zaznaczę, że rozumiem działanie platformy mające na celu u[beep]e sharingu po to by móc negocjować lepsze warunki zakupu szeroko pojętych "treści".

 

Dla mnie, takie działanie nc+ ma na celu u[beep]e tych co dzielą sygnał, tak jak wspomniałeś, dla kolesiów za kasę.

Dodatkowo nC+ zapewne liczy, że jakiś procent tych pobierających sygnał już się przyzwyczaiła do standardu i wykupi "jakieś" pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wiedza to nie wiedza. Leży na ulicy. A co do porównania szaringowców do dzielenia w ramach jednego gospodarstwa to moim zdaniem różnica jest znacząca i krzywdzącym jest porównywanie ludzi, którzy odpłatnie rozprzestrzeniają uprawnienia na minimum kilkadziesiąt osób, do ludzi którzy sobie dzielą w ramach jednego gospodarstwa domowego, czy tam druga karta na działce. I jeden i drugi płaci za jedną umowę, tylko jeden na tym zarabia i przy okazji przejmuje kilkadziesiąt osób potencjalnie zainteresowanych płatną tv (no bo skoro dotarli do dawcy to raz, że wiedzieli gdzie dotrzeć, a dwa musi ich coś interesować z kanałów płatnych), a jednak osoba dzieląca na własny użytek w najlepszym wypadku "okrada" platformę z 30zł, licząc że dzieli na 3 + główny (czyli abonament i po 10zł za każdy dodatkowy z multi). Różnica jest raczej oczywista i szkodliwość procederu nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba mieć wiedzę w tym temacie

bardzo ważne zdanie

Oj nie napisałem że każdy kombinuje :wink:

 

Sądzisz, że jakiś koleś ze swoimi sąsiadami nie mogą wziąć MR na 5..6 tunerów i połączyć się kablami we wspólną sieć.

Tu nie trzeba żadnej wiedzy. O czym Wy ludzie piszecie, przecież takie sieci domowe to teraz gimnazjaliści potrafią robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep] liczenie zuchneta...powala. Po to C+ dawała po 2 karty bo był to dla nich czysty ZYSK. Zachęcono abonentów (dzielących na 2 z wujem) a przy okazji nie płacą zwyżki dla włascicieli kontentu bo nie ma wzrostu liczby abonentów. Strata hipotetyczna z założeniem , że wuj by coś kupił....tylko, że wszyscy wiedzieli, że wujowi umowa z kimśtam po prostu wisi.

Liczenie strat przypomina notki prasowe jak to chłopaczek ciągnł piosenkę i "straty" wytwórni to 5 mln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@equest i do tego karta 0b01 która jest szybsza od 0100 i tym samy lepsza do tego typu zabaw i właśnie stałeś się osobą która zawaliła ludziom teorie z forum że jest bezpiecznie :D Każdy kto się choć trochę orientuje wie że to tylko napędzi klientów fabrykom, przy okazji ten co miał spliter na 8 TV powie że teraz to on już nawet nie chce tego splitera bo ma i NC+ i CP i co tylko chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AveSilesia1977 : kurier ma aneks i jemu podpisujesz że niby odebrałeś dekoder od nc+ (jest to potwierdzenie) z bonusową stroną :D

 

 

to za nim kurier mi coś wręczy do podpisania to najpierw bym to przeczytał i doczytał się tego że muszę kartę oddać i w takim razie nic nie podpisuje i dziękuję Kurierowi i mówię żeby wracał z ta paczuszka skąd przyjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA dla tych co dostali w ostatnim czasie telefon od nc+ z możliwością dostania dekodera za darmo lub za 1zł : Wraz z dekoderem przychodzi aneks a w nim :

 

Rozdział II. Warunki Promocji

 

2) ZWROT DROGĄ POCZTOWĄ LISTEM ZWYKŁYM KARTY DEKODUJĄCEJ na adres Aleja Sikorskiego 9, Warszawa 02-758, Z KTÓREJ ABONENT KORZYSTAŁ PRZED SKORZYSTANIEM Z PROMOCJI

wraz z dekoderem przychodzi mówisz Aneks do którego podpisania nikt mnie nie zmusi , w rozmowie tel mówią tylko o darmowym dekoderze lub dekoderze za 1 zł , o Aneksie nic nie mówią wiec nie muszę go podpisywać wraz z przysłaniem dekodera...

 

nie sie zamętu

nic takiego nie jest napisane !!! :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem na alledrogo zdrożały właśnie karty z bska i bsla! :lol2: I tym sposobem fabryki obejdą licznik a abonent który zainwestował kilka tysięcy w sprzęt musi zakombinować jak tu taką kartę zdobyć nie wspominając już o splitterach bo tam taka opcja nie przejdzie w ogóle (o ile mi wiadomo) a na ukrócenie tego procederu nie wystarczy update karty bo trzeba by wymienić wszystkie bska i bsla jakie mają abonenci a znaczna większość jest ich własnością.

 

Chyba że tu pomogła by wymiana karty na nagra z tunelem dla conax (w końcu to wszystko kudelski) i tam dali by też licznik ECM ale to tylko moje spekulacje bo nie znam się na tym na tyle dobrze może ktoś mądrzejszy się wypowie czy taka konfiguracja by przeszła w wynalazkach ADB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają powiedzieć ci którzy np przedłużyli właśnie umowy na 15/24 miesiące lub będą właśnie przedłużać i chcą na swoim sprzęcie oglądać nc+ a ich sprzęt obsługuje wiecej niż 1 kartke i mają np 4 kartki gdzie 2 w czytnikach drugie 2 w modułach

do Nagry camy ma tylko Polsat własne w nc+ tylko ichny dekoderek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5minut temu dodali :

 

Program aktualizacyjny Clone+ Update v4.6.0.0 Data publikacji: 23.10.2014r.

 

Zmiany:

 

dodano opcję dla systemu kodowania MediaGurad (nc+, cyfra+) wyłączjącą limit ECM (wersja BETA v1.0) - opcję należy włączyć jeżeli wystąpią częste problemy z utratą obrazu lub jego mrożeniem,

usprawniono współpracę z systemami Conax, CryptoWorks, MediaGuard, Viaccess,

usprawniono współpracę z tunerami Sagemcom DSI87, DiGYBOXX HD C+ (wersja BETA v7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...