Skocz do zawartości

OPTICUM HD XS65


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego. Dziś kupiłem ten tuner, jeszcze zanim przeczytałem twoją odpowiedz. Na pudełku napis Blue, miejmy nadzieję że nie paruje.Na razie nie wkładałem karty bo niedoładowana. W menu widnieje wersja HW HD-XS2 ,SW POL_NETR_PVR v1.2.8 mam nadzieję, że Conax będzie free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Pierwsze wrażenie dobre i to co chciałem aby kanały na listach ulubionych miały dowolne miejsca tak jak to było w starych tunkach. W nowych bywa z tym różnie. Tuner idzie dla kolegi a on mało wymagający ale porada przyjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz u mnie pojawił się 'ciekawy' problem...

 

Leciał sobie film na pewnym kanale, z durnym dubbingiem. Przełączyłem więc guzikiem "Audio" na oryginalną, angielską wersję. I... teraz nie mogę wrócić do języka polskiego. Znaczy mogę, ale muszę to robić ręcznie, za każdym razem gry przełączę na ten kanał. Ustawił się na stałe "angielski" i za Chiny Ludowe nie chcę zapamiętać, że to "polski" ma być. Z ciekawości sprawdziłem dwa inne kanały i... to samo. Ustawienia fabryczne, wyłączanie z kontaktu, grzebanie w opcjach, nic, absolutnie nic nie pomaga. Programy utknęły na angielskiej wersji językowej i każdorazowo trzeba ręcznie wybierać język polski.

 

WELP!

Edytowane przez kjxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świetnie. Wiadomo, to budżetowa maszynka więc cudów nie ma co oczekiwać jednak w ciągu 3 miesięcy intensywnego użytkowania nie zauważyłem żadnych problemów* (no, raz nie nagrał mi programu, nie wiem dlaczego, na pewno timer dobrze był ustawiony). Nie zawiesza się, odbiór, według mnie, bardzo dobry (ale mam też duży talerz i porządny konwerter), soft ubogi ale ma wszystko co potrzebne.
 
* - żadnych do dzisiaj; tym bardziej to dziwne, bo na 100% wcześniej już wielokrotnie zmieniałem ścieżkę dźwiękową na różnych programach... czemu tak nagle się uparł na angielski, nie mam pojęcia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi do głowy to rzuć okiem do Ustawienia Systemu --> Ustawienia języka, czy coś tam się nie porobiło - polski powinien być jako pierwszy, ale piszesz, że w opcjach już byłeś. Możesz spróbować zrobić większy przekręt i zmienić drugą z angielskiej na może też polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój opticum xs65 ostatnio ma kłopoty z blindscanem  a mianowicie zaczyna skan i po znalezieniu kanalów z dwóch transponderów wyłącza się i za chwilę się włącza kanały nie zostają dograne do listy.Nie wiem czym to jest spowodowane,proszę o pomoc bo jest to bardzo denerwujące.Posiadam najnowszą wersje oprogramowania w tym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi do głowy to rzuć okiem do Ustawienia Systemu --> Ustawienia języka, czy coś tam się nie porobiło - polski powinien być jako pierwszy, ale piszesz, że w opcjach już byłeś. Możesz spróbować zrobić większy przekręt i zmienić drugą z angielskiej na może też polski?

 

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Wywaliłem angielski w ogóle, ustawiałem tylko niemiecki, tylko polski, cuda niewidy. Absolutnie nic nie pomagało. Summa summarum, musiałem ręcznie usunąć tych kilka kanałów z listy i wyszukać je ponownie ('przeszukaj jeden TP'). 

 

 

Tak najprawdopodobniej masz jako ustawiony język priorytetowy jako Angielski a drugorzędny Polski :D

Kolego a próbowałeś na tym dekoderze skanować TP z mniejszym SR niż 1000 ? :)

 

Tak jak napisałem wyżej, miałem zarówno tylko polski, tylko angielski, tylko niemiecki, mieszane, wszystkie możliwe kombinacje. Za każdym razem restart, wyłączanie z prądu, wyciąganie karty, nawet kołysankę mu zaśpiewałem!

Co do SR, to niestety, nie próbowałem. Jadę na SmartHD, a tuner sam wyszukuje kanały tej oferty. Darowałem więc sobie przeszukiwanie setek satelit i używam listy, która "sama" mi się zrobiła :-)

 

Ale mogę sprawdzić.

Edytowane przez kjxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo zawsze pisali co zmienili a teraz na facebooku nawet nie piszą że jest nowa wersja oprogramowania.Ja również nie mam konta na facebooku co bardzo dziwi moich znajmomych.Może dzis sobie wgram nową wersję.Dobrze że coś robią z tym odbiornikiem ale wiadomo jak dedykowany jest do smart + to oni pewnie wymagaja by wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM

Posiadam owy dekoder od 2 dni a juz narzekam !... długie odpalanie a mianowicie 28 sek. do pojawienia sie wizji jeszcze nozna wytrzymać - to nie problem.. problem powstał dzisiaj a mianowicie po włączeniu kanału Polsat hd włącza sie telegazeta i nie można jej wyłączyć !.. dopiero po przejściu na inny kanał znika.. wracam na Polsat włącza się ponownie.. i jak tu nie być wk... na sprzęt w dodatku nowy ?.. żałuje że "poszedłem " znów w Opticuma.. przedtem miałem sd 4060cx .. trzeba było coś innego wybrac... macie moze jakieś rady co do mojego kłopotu ???... oczywiście mam tnk smart hd+.. nie wiem czy temat jest w dobrym dziale.. więc jakby co... to prosze o przeniesienie jeśli jest taka mozliwość :)

Edytowane przez Robcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobrałem najnowsze oprogramowanie do xs65 i po zmianach nie wczytują się opisy wszystkich kanałów kiedy się wciska OK. Problem znika jak wejdę w dany kanał to zapisze się ten tytuł programu co leci na danym kanale. Próbowałem przywrócić do poprzedniego softu i niestety się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...