Skocz do zawartości

Opticum HD AX 305


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno nabyłem ów tuner satelitarny i troszkę zdziwiłem się, że trudno cokolwiek znaleźć na jego temat. W związku z tym postanowiłem założyć ten wątek i prosić wszystkich dotychczasowych użytkowników o opisanie własnych spostrzeżeń dotyczączych tego urządzenia. Wszelkie informacje o dostępnym nowym oprogramowaniu również będzie mile widziane. Z góry dziękuję za wasz wkład.

 

Oto czego ja doświadczyłem przez ostatnie cztery dni posiadania ax305:

 

Tuner zakupiłem poprzez internet razem z kartą nc+ (smart hd+). Kłopot pojawił się podczas aktywacji. Wypełniłem formularz, potwierdziłem link przysłany na moją pocztę (co ciekawe musiałem podać drugi e-mail, bo jedną kartę już raz rejestrowałem) i ustawiłem tuner na zalecany kanał TVN SD i zero reakcji. Wyjmowałem kartę i z powrotem wkładałem. Oczywiście chipem skierowanym do dołu. Kartę widział, ale nie aktywował. Po nocce postanowiłem poszukać w internecie pomocy i pomogło. Na forum satkuriera podano, że należy ustawić kanał TVP HD i po 10 minutach sukces!!!

 

Tuner mały, lekki. Interesowało mnie przede wszystkim, czy będzie tak samo funkcjonalny jak dotychczas posiadany Opticum 4060cx plus. Niestety tak nie jest :( Oczywiście ax305 ma większe możliwości od swego starszego brata. Ale braku możliwości wyświetlenia zegarka na wyświetlaczu podczas korzystania z tunera nie potrafię programistom wybaczyć :(

Oczywiście w stanie czuwania na całe szczęście jest możliwość wyboru włączenia zegara.

Czas wybudzenia tunera jest dosyć długi (ok. 20sek.). Ale jak ktoś nie ma serca do ekologii to może łatwo w Ustawieniach wyłączyć Głębokie Uśpienie i w 2 sekundy uruchamiać odbiornik :oops:

Czas przełączania kanałów jest dłuższy jak w 4060cx i wynosi od 2 do 3 sekund. Być może taki jest urok korzystania z kanałów HD albo słabego procesora ALI 3601? Akurat tyle, by na spokojnie odczytać paski EPG na dole ekranu. One zmieniają się natychmiast, potem pojawia się dźwięk, a na końcu obraz. Jak przerzucam kanały to czasami tylko zapoznaję się z EPG nie czekając na dźwięk i obraz.

Podoba mi się dużo łatwiejsze tworzenie własnej listy programów.

Nie powiem, że duże nadzieje wiązałem z YouTubem. Dlatego zakupiłem od razu dedykowany adapter wifi do tego modelu (opticum w5+). Fajna sprawa. Tylko włożyć i działa. Nie trzeba wgrywać sterowników. Na początku myślałem, że współpracuje tylko z otwartą siecią, ale w końcu doszedłem jak wprowadzać hasło. Niestety coś z szybkością jest nie teges. Niby wifi ma wyciągać 150 Mbps, mój fon na teście 8-9 Mbps, a tuner pokazuje i działa na 1-2 Mbps. O co tu biega? W każdym razie najlepiej przestawić w ustawieniach YTube jakość z HD na SD, by nie cięło. Ale to nie jest najbardziej wkurzające w tym, lecz brak możliwości prsewijania. Ani do przodu, ani do tyłu. Tylko PLAY, PAUSE i STOP. Co przy odtwarzanym filmie może być problematyczne. Po godzinie nacisnąć Stop zamiast Pauzy i kicha?! Tym bardziej, że jakiś "geniusz" umieścił te dwa przyciski obok siebie. Zresztą ten pilot to jedna wielka PORAŻKA!!! Co prawda widziałem gorsze. No, ale po co psuć to, co funkcjonowało wspaniale w starszym modelu 4060cx? Wiele razy zamiast wybrać kanał 1, wciskałem przycisk DISP, a żeby go anulować trzeba wcisnąć EXIT. Totalny aerobik dla kciuka. Dlaczego powtórne wciśnięcie DISP nie anuluje wyboru? Liczę jedynie, że pilot od x406p będzie kontatybilny z ax305, bo z wyglądu i funkcjonalności przypomina stary dobry pilot od 4060cx. Ale mogą to być płonne nadzieje :(

Dobrym pomysłem jest pięciostopniowa możliwość regulacji jasności wyświetlacza tuneru. Szkoda natomiat, że czerwona dioda sygnalizująca POWER świeci bez przerwy. W modelu 4060cx gasła zaraz po włączeniu jakiegoś kanału i była dobrze widzialnym sygnałem, że tuner pracuje, a nie został wyłączony. Bez szkieł człowiek mógł z daleka stwierdzić, że tuner już jest wyłączony. A obecnie czerwona dioda, właściwie nie wiem czemu ma służyć?

Cieszy również programator nagrywań. Ja go wykorzystywałem przede wszystkim do włączania radia z rana. Miło być budzonym dźwiękiem ulubionej stacji. We wcześniejszym modelu również służył mi za wyłącznik czasowy, bo również zasypiam przy rtv. Jednak w ax305 jest sprawa jeszcze prostrza, bo jest TIMER. Szkoda, że nie przypisany pod jakiś klawisz. Byłoby sprawniej, a tak trzeba wchodzić w menu. A przecież klawisz F1 jest martwy.

EPG tak jak w poprzednim tunerze o tygodniowym wyprsedzeniu można zapomnieć. Co najwyżej dwa dni do przodu i tak to byłby sukces. Często i gęsto EPG jest do przodu tylko na dwie czy cztery pozycje :(

Wkurzyło mnie ustawianie transparentności. Poprzednio można było ją ustawiać od nieprzeźroczysty do całkiem przeźroczysty. Obecnie z bardzo przeźroczysty do całkiem przeźroczysty. Przy jasnej audycji ciężko przeczytać informacje o programie?!

Również dobór koloru do paska bieżącej audycji utrudnia odczytanie tytułu programu. Dopóki żółte literki znajdują się na czarnym tle jest idealnie, ale gdy JASKRAWO CZERWONY pasek postępu staje się tłem ŻÓŁTYCH tytułów, to trzeba mocno wpatrywać się, by cokolwiek odczytać. Dlaczego nie zastosowano ciemnego niebieskiego tła? Już nie wspomnę o umiejscowieniu zegarka, którego miejsce powinno być nad paskami postępu programu. To fakt, że na szarym tle gorzej byłoby widać białe cyfry niż na czarnym. No, ale po co właściwie to szare tło w lewej części? Ktoś bez konsultacji i funkcjonalnego spojrzenia stworzył taki układ i barwy grafiki. Trochę niezbyt podobne do niemieckiego podejścia do sprawy. Chińczykom to zlecili?

GRY są denne i pewnie nigdy z nich nie skorzystam. Szkoda, że producent miejsca przez nie zajmowane w pamięci nie wykorzystał do usprawnienia internetu lub multimediów (o avi, mp3, czy jpg można zapomnieć) w tym urządzeniu. (ps. Obecnie jak ktoś się nudzi to wyciąga telefon i na nim śmiga w gry, o których Amigowcy mogliby pomarzyć. A w tym tunerze gry nawet do Atari 65XE do pięt nie dorastają. Zwykły Ping-Pong dynamizmem rozniósłby ten sprzęt. Kochani programiści wykorzystajcie to miejsce na coś pożytecznego. Na przykład możliwość przewijania filmików na YouTube albo możliwość odtwarzania avi, mp3 lub jpg).

 

Zaskoczyła mnie całkowita bierność producenta w oprogramowaniu. Ze strony Opticum oprogramowanie na ax305 jest z 16 kwietnia 2014. Czyżby porzucili ów model? Najbardziej mnie dziwi, że w moim nabytku mam oprogramowanie z 12 stycznia 2015. Jakim cudem??? Z jednej strony cieszy, a z drugiej chciałbym poznać stronę dobroczyńcy, by podsunąć mu parę pomysłów na nowy soft :)

 

ZALETY:

Mocny sygnał pilota

Regulacja jasności wyświetlacza

Tuner nie "zmusza" do ekologicznej przesady

Można korzystać z YouTube (konieczność dokupienia adapteta wifi)

Możliwość tworzenia własnej listy.

Blind Scan

 

WADY:

Rozmieszczenie przycisków w pilocie

Bez przerwy świecąca czerwona dioda

Brak możliwości wyświetlania zegara w trybie pracy

Tylko jedno gniazdo USB

Brak możliwości przewijania na YouTube

Długi czas przełączania kanałów (2-3 sek.)

Czerwony pasek EPG

GRY-są kiepskie i przez to zbędne. Szkoda zajmowanej pamięci na bzdety. To tuner sat, a nie konsola.

Brak możliwości odtwarzania avi, mp3, czy jpg (dziwne, bo model x406p je obsługuje)

Brak nowych aktualizacji (na stronie producenta ostatnia z 16.04.2014?) - przy tylu wadach?

 

Pytanie do znawców tematu: Czy Orton AX 305 to ten sam model co Opticum AX 305? Jest popularny na wschodnim rynku i łudząco podobny do Opticum. Niemniej na jednym z ukraińskich forum przestrzegano przed wgraniem oprogramowania dedykowanego Orton do Opticum. Czyżby jednak różnią się kiszkami?

 

Co ciekawsze, o ile o Opticum AX 305 niczego nie sposób się dowiedzieć, o tyle Orton AX 305 nie ma kłopotu, by pochwalić się procesorem ALI 3601S (396MHz). Chociaż ma też amnezje przy podaniu pamięci RAM i Flash :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orton i Opticum AX 305 z tego co mi wiadomo - to to samo, uwaga dot. softów mogła dotyczyć tego, że ogólnie marka Opticum jest kierowana do Polski i na zachód Europy, a co za tym idzie - oficjalny soft jest okrojony w stosunku do wschodu (względy licencyjne i prawne). Ogólnie jednak softy są wymienne i można przechodzić. Softy są publikowane na bieżąco, obawiam się, że patrzysz na złą stronę. Polski support jest na http://www.axtechnology.eu i tam jest oficjalny soft 1.09.13548, ale nie wgrywałem go, nie wiem jakie ma możliwości i jak jest datowany. Do AX 305 robione są równolegle przynajmniej 3 linie oprogramowania, wychodzą jednocześnie tego samego dnia pod tym samym numerem wersji. Jest tak z przyczyn prawnych, np. w Niemczech od jakiegoś czasu jest potrzeba by puszczać softy bez możliwości nagrywania. Do czego zmierzam? Ten soft, który masz wgrany obecnie ma najprawdopodobniej wyciętą obsługę MP3, JPG i AVI, normalnie te formaty z tego co wiem - działają. Zapewne taki soft został załadowany przypadkowo, może wersja ze strony ma to odblokowane, nie patrzyłem, musiałbym dopiero przeładować tuner na próbę. Jeśli wytrzymasz do poniedziałku/wtorku, to sprawdzę to (sugeruję poczekać, żebyś czasem nie uceglił tunera - nie ma wyprowadzonego RS-232, żeby go ratować trzeba się wpinać prosto na płytę główną, najlepiej też podaj wersję softu, którą masz teraz i jej datę) oraz sprawdzę też pilota od x406p (są pewne szanse na działanie, jeśli tylko nie zmielili kodów, bo odbiornik pochodzi że tak powiem z tej samej linii, tylko jest starszy, a 305 jest jego następcą, OSD jest identyczne).

 

Grafika ekranowa (banner info), obecność gier - to chińska inwencja twórcza, EPG jest zależne od nadawcy, kanału, transpondera z którego pochodzi i czasu jaki wytrzymałeś na pobranie danych - np. czekając na TVP1 HD dłużej jest szansa, że zobaczysz więcej (tam leci więcej danych i są nadawane z większą prędkością), ale oczywiście to i tak dalekie od dekoderów platform, a do tego pamięć EPG w odbiorniku jest ograniczona i w różnych sytuacjach dochodzi do jej wyczyszczenia (zależy od rozwiązań w sofcie, musiałbym się dłużej rozpisać, a to nie ma większego znaczenia w tym momencie ;) ). Ogólnie przy pewnych pokładach cierpliwości 7 dni dla kanałów z transponderów nc+ powinno się pobierać na tym modelu, ale jest niemal pewne, że po przejściu na czuwanie wyleci (ilość danych jest większa niż pojemność Flasha, a RAM zostanie najpewniej wyczyszczony). Dlatego pewien inny producent odbiorników na ALi dorobił system zapisu EPG na USB, ale to złożona sprawa, tu na to bym nie liczył. W ogóle jako że odbiornik jest w dość zaawansowanej fazie wsparcia, to nie ma co liczyć na jakieś rewolucyjne zmiany w sofcie, co najwyżej lekka kosmetyka i łatanie bieżących problemów, jeśli jakieś wystąpią (może to zabrzmi brutalnie, ale krótko mówiąc - duże zmiany w sofcie dużo kosztują, odbiornik jest tani; ale może pewne tematy są do zbadania - AX Technology ma świetną ekipę techniczną i jako że mam z nimi kontakt, to wiem, że dokładają dużo starań, aby wycisnąć co się da ze sprzętu, w miarę możliwości, można im próbować zgłaszać pomysły, kontakt masz na ich stronie).

 

W tanich odbiornikach tego typu nie zależy się zbytnio przywiązywać do YouTube - i działania i nawet obecności. Niestety YouTube chętnie i często zmienia API, co prowadzi to sytuacji, gdy cała ta funkcja przestaje działać, z nie zawsze możliwe jest szybkie dostarczenie aktualizacji oprogramowania (a jeśli zakończy się ich wydawanie, to już w ogóle). Ferguson w swoich modelach (też procesor ALi) nawet ostrzega przed tym w samym sofcie stosownym napisem.

 

Odbiornik jest na procesorze ALi M3601E. Ma (sprawdzone info) 8 MB pamięci Flash i chyba (niepotwierdzone info) 128 MB RAM (faktycznie jest to dość dobrze strzeżona informacja ;) )

 

PS: Aktywacja kart Smart HD+ jest od kilku miesięcy (bodajże od połowy lipca 2014) na TVP1 HD, nie związane z odbiornikiem, zmiana po stronie operatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym serdecznie podziękować za wyczerpującą odpowiedź.

 

Nie zdawałem sobie sprawy, że model ax305 jest następcą modelu x406p. Jest to dobra wiadomość, bo istnieje szansa na zwiększenie grona posiadaczy, a co za tym idzie wymiany doświadczenia i spostrzeżeń. A już myślałem, że jestem jedynym posiadaczem tego maleństwa na forum i pozostanie mi tylko grzebanie na niemieckich i ukraińskich stronach :( Co do softu, to tuner dotarł do mnie jak widzę z najnowszą wersją 1.09.13548 z dn. 12 styczeń 2015. I faktycznie tuner wyświetla informacje, że obsługuje Movie: 3gp, avi, dat, flv, mkv, mov, mp4, mpg, m2ts, ts, vob oraz Music: flac, mp2, mp3, ogg, wav oraz Picture: bmp, gif, jpg. Oparłem swój poprzedni wniosek o dołączoną instrukcję obsługi, w której o avi, mp3, czy jpg, było brak wzmianki. Przed chwilą sprawdziłem jpg oraz avi. Zdjęcia, avi i mp3 działają poprawnie. Nagranie na pendrive'a też daje radę (ok. 1 MB/s).

 

Zauważyłem, że na podanej stronie axtechnology brakuje instrukcji obsługi do ax305. Co prawda jest po niemiecku, ale można ją ściągnąć z niemieckiej stronki http://www.opticum-gmbh.de/receiver/hdt ... hd-ax-305/

I faktycznie znajdują się tam również softy rozdzielone na odbiorniki obsługujące PVR i na te bez obsługi. Niestety jak wcześniej wspominałem softy tam zamieszczone są troszkę wiekowe (z 16 kwietnia 2014).

 

Co do nowych uwag zauważyłem, że telegazeta nie ma polskiej czcionki, chociaż w ustawieniach wybrane "polski". Co dziwniejsze subtitel działa rewelacyjnie i posiada polskie ogonki.

Dzisiaj przy oglądaniu "Jaka to melodia?" wystąpiły dziwne zacięcia obrazu na TVP1 HD i to na wszystkich rozdzielczościach od 1080 do 576i. Czyżby TVP1 HD tak miało, a może to kwestia tego jednego programu rozrywkowego. Na TVN HD jeszcze tego nie zauważyłem. Zaraz sprawdzę na teledyskach w standardzie HD. Teraz oglądam mecz na PolsatHD i nic nie tnie. Nawet przy włączonym nagrywaniu :D

 

Co do aktywacji karty smartHD+ najciekawsze było to, że w załączonej instrukcji do karty nc+ było zaznaczone, by ustawić tuner na kanał TVN SD i zanim przekopałem się do info o TVP HD, to minęło trochę czasu. Oczywiście nie można za to winić tunera, bo z nowej pozycji w 10 minut załapał kodowane kanały. Również te z promocji: Travel, Eurosport...itd. Mam nadzieję, że zostanie przedłużona lub udostępniona za opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ab1975

Tu masz zdekompresowany soft HD_305_V1.09.13548_PL (Opticum HD AX 305)

http://db-pl.2ap.pl/blue/index.php?acti ... =TakieTam&

Poszukaj raczej softów mcas

 

To jest "rodzina" tunerów,do której należy ten tuner

 

Jan 18 2015Loader config DOES NOT match DVBConfig!!!!!!!!!!!!!!! %d.%02d.%s%d.%02dX-45TlinkTlink900 FULL HDT800T10+T55T6 CLASS FULL HDTIGER T6 HIGH CLASST66All Tiger HDAll Tiger HD 8MAll Tiger 3601H1 PlusSR-2020ACE500HD550HD600HD650HD600HD Mini652HD COMBOFreeBox 200 HDPIKO GOLD 200 HDFreebox 207 HD CASPIKO GOLD-207 CASBC 8000 CX HDFreeBox 8000 CX HD31000 Full HDSTAR-X 31000 PlusSTAR-X 99 PlusMS-4000StarMax 1X1 CXTTOKYOSAT TS-N8HD NEWi-700HDi-700+ HDi-007 HDALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot od x406p nie działa. Soft wydaje się być najnowszy, mcas w tej wersji nie znalazłem, najwyraźniej nie został udostępniony, ale też jeśli masz kartę Conax, to i nie ma większego sensu szukać, do niczego tego aktualnie nie potrzebujesz, zwłaszcza że multimedia jednak chodzą na tym, co masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów , miałem już trochę tunerów w swoim życiu , pierwszy raz kupiłem Opticum AX 305 HD . Pytanie czym mogę zgrać lub wgrać listę kanałów .Mam dwa tunery na jednym mam fajnie ułożoną listę i chciałbym sobie ją zgrać i wgrać do drugiego. Próbowałem poprzez USB , ale niestety albo coś źle robię albo w ten sposób nie ma możliwości wgarnia listy . W innych tunerach miałem soft dedykowany grupie tunerów. Czy może w serii Opticum jest podobnie ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywasz i wgrywasz po USB. Teraz nie mam podpiętego tego modelu, ale robisz jak pamiętam tak, że zgrywanie masz po wejściu w Menedżera plików - menu zgrywania jest pod jednym z kolorowych klawiszy, a gdy zgrasz listę, to wgrywasz ją na drugi odbiornik podłączając pamięć, wchodząc w listę plików i przechodząc na zakładkę oprogramowanie. Wskazujesz plik z listą i wciskasz OK. Byłoby wskazane, abyś miał te same wersje oprogramowania na obydwu odbiornikach. Jeśli tak nie jest, to w menu zgrywania da się jak pamiętam zgrać także cały soft z listą i ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Koledzy ponownie . Mam zgraną listę kanałów pod NC+ , poukładałem sobie . Ale teraz mam następny problem i dylemat , próbuje dodać kanały z ASTRY , dokładnie niemieckie kanały . ale za każdym rzazem jak utworzę nowa grupę i zaczynam skanować niebo , to niestety zmiany następują we wszystkich grupach kanałów . bałagan sie robi niesamowity . Macie może na to sposób , lub listę kanałów z satelity astra Niemieckie ?. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i YouTube przestał działać na Opticum AX 305. Od kilkunastu dni pojawiało się info od YT, że tak się stanie :( Gdyby jednak dystrybutorzy przypomnieli sobie, że mają ów model w sprzedaży, to obok aktualizacji umożliwiającej korzystanie z YTuba, miło byłoby udostępnienie funkcji dostępnej ze starszego modelu 4060cx, a mianowicie możliwość wyboru, czy podczas korzystania z tunera ma być wyświetlany numer kanału, czy aktualny czas. Ja osobiście preferowałem zegarek i odczuwam jego brak. I jeszcze taka drobnostka. Czy ktoś w ogóle racjonalnie podszedł do wyboru koloru paska postępu? Czerwone tło do żółtych napisów. Genialne?! Oczopląs gwarantowany. Komu przeszkadzał niebieski kolor paska i białe napisy? Chociaż z drugiej strony mogli być bardziej złośliwi i dać zielone napisy na niebieskim tle ;)

 

Podsumowując tuner po miesiącu użytkowania nie posiada funkcji YouTube, a czas dany przez YT nie został wykorzystany do zaktualizowania oprogramowania odbiornika. Dziwne, bo to w końcu nowy model. Jeszcze nie spopularyzowany i pewnie takim pozostanie. Powoli zaczynam żałować, że nie wybrałem Fergusona, któremu zarzuca się "ciągłą" aktualizację softu. Widać niemiecki twór Opticum pozostaje w samozachwycie i ani myśli udoskonalić swój produkt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo z YouTube stało się z innymi budżetowymi tunerami (oraz Fergusonem, nie patrzyłem czy wszystkimi, ale pewnie tak) i nie chodzi o przypomnienie sobie dystrybutorów, bo sprawa jest skomplikowana - po prostu Google chce wyświetlać swoje reklamy, a playery w tej klasy odbiornikach były robione poza nadzorem Google i reklam nie wyświetlały. Może za jakiś czas pojawi się player, wiele zależy od tego, czy po zmianach uda się zrobić odtwarzacz, który zadziała na takich zasobach sprzętowych. Póki co wiele urządzeń na jakiś czas z YouTube się żegna (oraz z Groovesharkiem, jeśli gdzieś był - ten serwis dla odmiany zamknięto).

 

To z zegarem może jest do zrealizowania, ogólnie w klonie tego odbiornika spotkałem się z taką opcją, przekażę.

 

PS: To nie jest niemiecki twór - to odbiornik od polskiego dystrybutora AX Technology (choć ogólnie to pochodzi z Chin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

305 to odpowiednik AB CryptoBoxów, najbliżej mu chyba do tej starszej linii sprzed 600, bo jeśli się nie mylę, to jeszcze nie działa tu aplikacja G-MScreen. Nowsze modele od Opticuma (HD 405 mini/HD 405 Plus/HD 506) odpowiadają już CryptoBoxom 6xx. Są drobne różnice w OSD (np. brak wykresu sygnału na bannerze info) oraz mogą być w wyposażeniu (złącza, przyciski na panelu, wyświetlacz), ale ogólnie - toczka w toczkę ;)

 

Zresztą jest to w ogóle szersza rodzina odbiorników - po prostu jeden chińczyk robi pod różne marki z różnicami w wyposażeniu i drobnymi modyfikacjami w sofcie na życzenie poszczególnych nabywców. Sam mam udział w tych modyfikacjach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Model nie wart uwagi. Zero wsparcia... do tej pory dostępny jest stary soft 1.09.13548 ze stycznia?! A YouTube od maja nie jest dostępny :( Dodatkowy zakup adaptera wi-fi okazał się nietrafioną inwestycją. Co gorsza sprzęt ma swoje fochy. Niby można nagrywać na usb, jest nawet timer. Ale konia z rzędem temu, kto odgadnie, czy tuner będzie widział usb przy nagrywaniu? Ja odpuściłem sobie nagrywanie czasowe :( Jedynie głębokie wyłączenie (boot) przywraca umiejętność wykrywania usb pendrive'a. To samo zauważyłem przy "Timer wyłączenia-uśpienia". Jeżeli ktoś nie chce żyć ekologicznie i nie życzy sobie głębokiego uśpienia, to na 100% na drugi dzień przy próbie ustawienia Timera wyłączenia na np. 30min... tuner zostanie wyłączony po paru sekundach?! Dopiero głębokie wyłączenie (boot) pomaga. Ale nie o to chyba chodzi? Obecnie szukam czegoś na androidzie. Bo lubię sobie YT looknąć na większym ekranie. Szkoda, że ax 305 znajdzie swoje miejsce w... śmietniku. Gorąco nie polecam tego zapomnianego sprzętu. Wolę go wyrzucić niż kogoś narażać na nerwicę.

 

ps. Co polecacie na androidzie? Chodzi też o szybkie przełączanie kanałów, bo ax 305 hd nie radzi sobie z hd programami. Potrzebuje 3 sek. na reakcję?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie żeby nie otwierać kolejnego tematu zapytam tutaj o model HD X310. Ostatnio jestem trochę nie na czasie, czy coś się zmieniło ostatnio w Opticum i zaczęli montować czytniki MCAS (choćby w tym modelu) a nie jak kiedyś tylko Conax. W związku z tym mam pytanie czy dokładnie ten model będzie bezproblemowo działał ze spliterami ze "starą" cyfrą czy jednak nadal trzeba wgrywać oprogramowanie MCAS  (którego w necie aktualnie nie znalazłem) ? 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...