Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moduły CI+ mogą pracować albo w trybie strict (co oznacza, że działają tylko z dekoderami mającymi gniazda CI+, jak nowe moduły CYFRA+ HD) albo w trybie legacy (działają także z dekoderami ze starymi gniazdami CI, jak moduły nCAM HD, czy Cyfrowego Polsatu). Operator może zdalnie przełączyć moduł (aktualizacja oprogramowania, wszystkim, nie pojedynczo), ale powiedzmy sobie szczerze - obecnie sprzedało się już tak dużo modułów CI+ Cyfrowego Polsatu i nabyło to tak wiele osób ze starszym sprzętem z CI, że nie zaryzykują przełączenia, abonenci by ich roznieśli. Zresztą nie przyniosłoby im to żadnej korzyści (chyba tylko jeśli zaatakowaliby ich właściciele praw autorskich do jakichś filmów/wydarzeń sportowych).

 

Teraz 9600 działa, gdyby przełączyli z legacy na strict, to przestanie (dotyczy to nie tylko 9600, a każdego odbiornika ze zwykłym CI), ale IMHO nie zanosi się.

 

PS: Należy pamiętać o wyłączeniu kontroli rodzicielskiej w ustawieniach modułu (nie odbiornika - modułu), bo CAM CI+ z aktywną kontrolą działa bardzo wolno (zarówno w 9600 jak i w innych odbiornikach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników tunerów firmy GLOBO. Zamieszczam link do stworzonej przeze mnie listy kanałów nc+ ułożonej "po mojemu" oraz zgodnie z układem na tunerach po cyfrze+ (stan na dzień 07.12.2013 r.) na tunery:

Opticum HD X550-560:http://chomikuj.pl/Allebob/Dokumenty/Tunery+Globo+-+OPTICUM/Opticum+HD+X550+X560,

Opticum TS 9600 Prima:http://chomikuj.pl/Allebob/Dokumenty/Tunery+Globo+-+OPTICUM/Opticum+9600+TS+Prima

oraz układ tych kanałów do wydrukowania http://chomikuj.pl/Allebob/Dokumenty/Tunery+Globo+-+OPTICUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam . Posiadam odbiornik opticum hd ts 9600 i nie mogę się połączyć z siecią internetową . W menu gdzie jest : Ustawianie sieci Ethernet wpisałem parametry danych , ale też nie działa . Może jednak coś żle robie ...?? Proszę o konfiguracje danych do sieci ethernet dla tego odbiornika .. Z góry dzięki za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilkanaście dni temu zauważyłem a dokładnie usłyszałem, że w mój dekoder zaczął głośniej pracować i na wyświetlaczu występują również błędy w postaci brakujących liter. Co teraz zrobić, oddać dekoder do serwisu czy czekać na rozwój wydarzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z moim Opticum HD TS 9600. Zawsze się grzał i co jakiś czas łapał zawiechę (on off na tylnim panelu i problem na max 3 godziny, minimum 15 minut znikał...), ale ostatnio robi się już fatalnie. Obraz (w zasadzie tylko na kanałach HD) nagle zaczyna pikselować obraz na ok. sekunde co jakieś 10 sekund, następnie pojawia się komunikat "brak sygnału", przełączenie na inny kanał powoduje że sygnał jest na zielono, ale obrazu nie ma. Ani na oglądanym, ani na żadnym innym kanale. Trzeba pilotem wyłączyć/włączyć i problem znika na 10 minut, potem tak w kółko. Jedyne rozwiązanie to wyłączenie z prądu i odczekanie jak wystygnie (z 30 minut) by potem komfortowo oglądać przez godzinę. Trochę mnie to męczy. Pytanie - modyfikować, np. dodawać wentylator, zmienić oprogramowanie - mam nieoryginalne z UCAS, czy może olać i kupić nowy hardwear? Myślę o GOLDEN MEDIA SPARK TRIPLEX II 2XS2+T2/C... Jakieś pomysły, koncepcje, porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem kilka oprogramowań oryginalnych i nieoryginalnych, testowałem z Astonem 2.26 i jednoznacznego zdania nie mam. Zawsze występowały zwiechy. Częściej występują jak mam wyłączy dźwięk AC3. Natomiast czy temperatura ma wpływ nie wiem. Częściej zwiechy miałem gdy temperatura niższa była w pokoju, więc czy to ma wpływ, chyba raczej nie. Mam wrażenie, że ważniejszy jest mocniejszy sygnał niż temperatura. Ogólnie tylko własna lista programów trzyma mnie przy tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mateo.poznan, niestety te dekodery z powodu wad konstrukcyjnych WYMAGAJĄ chłodzenia, dlatego proponuję nabycie zwykłej podkładki chłodzącej do laptopa za 20 złotych, zanim zdecydujesz się na wyrzucenie tego sprzętu.

 

U mnie ten patent działa.

 

ps. Ważne też, aby nie włączać w sofcie dodatkowych funkcji (chyba wiesz o czym mowa), bo wówczas właśnie dochodzi do przegrzewania dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam 9600 Prima Full HD karta nc+ i Polsat cyfrowy. soft 4.39. Wszystko dobrze działało dwa lata, i jeszcze ze dwa dni temu. A teraz nie mogę odczytać żadnego kanału kodowanego, ani nc+, ani Polsat, za to czytam wszystkie niekodowane. Abonamenty opłacone :-). Wszystko restartowalem parę razy. Włączał dany kanał, widzę, że sygnał ok, zielona ikonka, ale potem info, że kodowany, albo nie w abonamencie. EPG za to działa na tych kanałach na jakich powinno, tych kodowanych też. Zrobiłem wyszukiwanie kanałów, wszystko co miałem, znaleziono i tym razem. Nie wiem, może to coś prozaicznego, ale nie mam pomysłu co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antoni, jeżeli nie masz własnego, to pożycz od kogoś moduł CI i sprawdź, czy karta abonencka będzie poprawnie działać w module.

 

Prawdopodobnie jest jakiś problem z czytnikami (tylko dlaczego z obydwoma naraz?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Programowe wskazania grafiki firmware dekoderów, są prezentowane najczęściej dla lepszego samopoczucia posiadaczy tegoż sprzętu i mało mają wspólnego z rzeczywistością. :D

 

Dlaczego tak Wam żal wydać pieniądze na instalatora z dobrym miernikiem dvb-s2, lepsza domorosła partyzantka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista do HD9600TS(do modelu bez DVB-T i Prim nie wgrywać), posortowane według TP, po weekendzie poprawie i dodam tematycznie. Wywalone śmieci z HB, z 19E i 28E ciekawsze FTA i HD. DVB-T z Suchej Góry na początku listy:

 

https://www.sendspace.com/file/ddo5cr

 

Brakuje z HB: Mjuzik, TV Disco, DW Europe, Blue Hustler.

 

Można przerabiać i modyfikować wedle życzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...