Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy, czy możecie mi powiedzieć czy warto kupować x406p?? mam jeden x403p, TV Full HD, ale jakoś to HD nie powala, czy zmiana na 406p coś pomoże?? dość dużo czytałem że 406p to prawie to samo co 403p i HD to nie ma full tylko emulowane czy coś takiego. czy ewentualnie 9600 Prima jest lepszym rozwiązaniem?? budżet to max 400 zł. i niezbędny sharing lub tak jak obecnie splitter pomiędzy 403 a ewentualnie czymś nowym. platforma nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na forum pierwszy raz :).

Szukam kodu pilota w/wymienionego sprzętu, który wczoraj kupiłem. Mam audio BOSE z pilotem uniwersalnym. TV, odtwarzacz i reszta działa z pilotem BOSE. NIestety nie mogę znaleźć kodu do Opticum HD x406p, żeby go zaprogramować. Na liście kodów w instrukcji pilota BOSE są cztery kody do dekodera Opticum ale żaden nie pasuje. Może ktoś pomóc?

Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego nlegalny soft masz w mojej stopce a nie legalne w sieci i pirat ma wersje

 

oprogramowanie z 28.11.2013

 

1.07.4922_406

keine offizielle Opti Firmware Delete all other Language Greetz to Russisch and Polnisch Friends, you dont copy all Text in last Version .........not Language

 

 

których nie mogę umieszczać , zasada jest ogólna ma być legalne to co daje :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, mogę prosić o przesłanie listy aktualnych programów do nc+ szlak mnie już trafia wanhorn(małpa)poczta.onet.pl

 

Tak sobie czytam i czytam, że niby 406 nie jest pod nc+, ale jak kupowałem swój to bez żadnego problemu oglądałem wtedy cyfrę +, no jakieś dwa miesiące temu zaczęły się jakieś problemy. A to jakiś kanał się zmienił, a to czegoś nie ma, a to zniknęły programy. Więc wgrałem sobie nowy soft i [beep]a od producenta. Nie odbierał żadnych kanałów z nc+ więc musiałem szukać czegoś innego softu (poczytałem trochę, poszukałem, włosy z głowy rwałem) dałem ten x405p_V1.07.7102_20121228_dvbs_east_full.rar i zaczęły się schody z programami, na początku nie wyszukiwał wszystkich jak znalazł to te z nc zakodowane (aktualizacja uprawnieni pomogła). Ale ustawić programy, czy wybrać ulubione to jakaś masakra, nawet jak zaznaczę ulubione to później się nie wyświetlają, albo się wiesza. Obecnie wygląda to tak że męczę się z tysiącami kanałów i skaczę od 3 do 1100 pier. można dostać.

 

Dlatego proszę o listę kanałów do nc + i ewentualne sugestie dotyczące softu.

 

P.S. jest jakiś inny program (niż ten producenta) do robienia listy kanałów jakoś nie mogę się w nim połapać. Może jest jakiś inny soft, który umożliwi wyszukać kanały tylko z nc+

 

P.S. dlaczego część osób pisze że inny soft jest nielegalny, dlaczego więk jak kupiłem ten dekoder (był fabrycznie zapakowany) z softem do nc+, skoro to nielegalne to dlaczego producent na oficjalnym forum sam pisze, że należy wgrać inne oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera x406p nie ma możliwości zmiany rodzaju wyświetlanego obrazu: możliwa jest jedynie opcja 576i. Ustawienie to występuje przy wszystkich możliwych opcjach rodzaju TV oraz rodzaju wyświetlanego obrazu (2 opcje poniżej w menu OSD). Wcześniej możliwe było ustawienie m.in rozdzielczości 1080i. Testowałem tuner na różnych TV i kablach HDMI, na wszystkich to samo. Zrobiłem update oprogramowania, nic nie dał. Dodam, iż posiadam drugi, identyczny tuner i tam możliwe jest ustawienie wyświetlania obrazu w jakości HD (1080i). Wersja oprogramowania: v1.07.7102.

 

Czy da się rozwiązać ten problem bez konieczności wysyłania tunera do serwisu?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

 

Wpisując dane aby połączyć się z serwerem niestety się nie zapisują bądź wyskakuje napis "nieudane"

Co robię źle ?

Dodatkowo potrzebuje rozszyfrować to co widnieje na załączonym obrazku.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/984 ... a2bad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zakupilem pare dni temu Opticum x406p, chcialem zaktualizowac oprogrowanie do takiego samego jaki mam w salonie (ten sam model ale kupiony ok rok temu lub wiecej), wgralem nowy firmware, poszlo bez problemu ale teraz jak zalaczam dekoder jest error "sw is wrong please download again 2" i nie da sie przejsc dalej, mam tylko dostep do pendrive, probowalem juz ok 10 roznych firmware i caly czas to samo.

 

Co moglbym zrobic z tym fantem ? Z tego co wyczytalem na necie kiedys x406p produkowalo tylko Opticum, a teraz chyba jeszcze AX technology i obie firmy uzywaja roznych chipow i w tutaj moze byc problem. Jak mozna sobie z tym poradzic ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W x406p w pewnym momencie nastąpiła zmiana rozmieszczenia poszczególnych elementów oprogramowania w pamięci odbiornika i jeśli zakupiony model miał już soft nowszy, a spróbowałeś go przeładować zgraną z drugiego tunera wersją sprzed zmian, to może to dać taki efekt. Jaką wersję próbujesz załadować i czy kojarzysz jaka była wyjściowo w odbiorniku po zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem kilkunastu wersji, dzisiaj podjalem ostatnio probe i wgralem: X406p_v1.09.10346_conax with pvr_2014.0313.bin

Jezyk niemiecki na starcie, udalo sie zmienic, wyszukalem kanaly NC+ ale jakikolwiek kanal probuje wlaczyc to mam error ze jest zakodowany.

Nie mam pojecia wlasnie jaki byl wczesniej soft :/ bylem przekonany ze to taki sam model dokladnie co kupilismy kiedys, kto by przypuszczal ze model ten sam ale podzespoly inne i nie wszyskie softy chodza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli NC+ będzie działać na tym? Bo wydawało mi się zawsze, że to właśnie Conax :)

Spróbuję jeszcze wieczorem ten soft, który podałeś.

 

----------------

 

tomek6680t

 

Próbowałem wgrać ten soft, który dałeś, ale od razu po zaistalowaniu i reboocie zawiesza się na początku i pozwala tylko wejść na pendrive i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...