Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

po przeanalizowaniu ostatnich stron dyskusji w tym temacie zdecydowałem się na zainstalowanie "globo_x4_black synaps_gi_1.5.63_gisclub.tv" i ku mojemu zdziwieniu po tej operacji zniknęły mi wszystkie kanały HD, tak jakby ich w ogolę nie było, nawet jak dam listę kanałów --->grupuj katalog z HD jest nieaktywny. Jak to naprawić? Dodam ze korzystam ze splitera. Jestem zdziwiony gdyż przed aktualizacją softu wszystko działało jak należy.

Drugie pytanie to takie czy jest gdzieś dostępna lista kanałów z identycznym układem jak na dekoderach NC+?

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze przed zainstalowaniem nowego oprogramowania należy zrobić backup aktualnego softu wraz z listą w razie jakichkolwiek niespodzianek jak w tym przypadku, jeśli tego nie zrobiłeś wgraj stabilniejszy 1.5.40 lub 1.5.50

Jeśli się nie mylę w tym tunerze jest opcja skanowania blindscan która wyszukuje kanały według operatora, oczywiście są strony(fora) gdzie są dostępne gotowe listy tylko tutaj na forum nie można ich podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Bardzo potrzebuję rady. Mam dekoder Opticum HD 402p i chciałabym zaktualizować oprogramowanie. Potrzebuję rady jaki soft pobrać żeby wszystko chodziło jak należy no i oczywiście rady jak to zrobić krok po kroku żeby nie pozbawić się telewizji. Obecnie na stronie z informacjami mam dane:

Model ID ALI_3602

Wersja software 06020200_1.1.70 E M U

Wersja hardware ALI-HD3-LV-VER3.0

WERSJA LOADER'A m3602B 1.1.3

DATA AKTUALIZACJI Jul 29 2010

Myślę, że pozostałe dane nie są potrzebne. Dodam jeszcze, że dekoder podłączony jest przez HDMI, działa ze spliterem Clone+ i katą nc+. Czy znajdzie się dobra dusza i mi pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Mam kartę Cameleon i dwa Opticumy - X403p i X406. Oba na sofcie mcas. Do tego zewnętrzny Samsung USB2 HDD 320 GB. Wcześniej używałem 403, teraz od dłuższego czasu 406.

 

Zmieniłem dekoder, bo po przejściu z C+ do nc+ raz po raz podczas próby nagrywania wyskakiwał mi komunikat "urządzenie jest za wolne do Time swift/nagrywania." Zmiana formatu dysku z FAT32 na NTFS lub odwrotnie, pomogło tylko na krótki okres. Podobnie jak defragmentacja dysku. Nie ukrywam, że większy komfort z użytkowania miałem z 403, który nagrywa na dysk materiał niezakodowany, który później mogę obejrzeć na dowolnym innym sprzęcie lub zarchiwizować.

 

I tutaj proszę Was o pomoc - dlaczego w C+ było dobrze a dla nc+ tuner (czy dysk) jest za wolny? Czy korzysta ktoś z softu mcas w 403 i nie ma żadnych problemów z Time shift/nagrywaniem? Za duża wiązka danych w nc+ i procek/pamięć tunera nie daje rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między CYFRĄ+, a nc+ nic się nie zmieniło w kwestii przekazu. Kanały są nadawane tak samo, z tych samych parametrów, z tą samą jakością (lub ew. gorszą, na pewno nie lepszą :lol2: ) i przepływnością wideo/ilością danych. To, że akurat zauważyłeś problemy po przejściu jest przypadkiem, ale otwartą kwestią pozostaje ich przyczyna. Jeśli problemy masz tylko na x406p, to może być po prostu tak, że x406p z Twoim dyskiem słabiej współpracuje. Jeśli natomiast na x403p także to obserwujesz, to każe podejrzewać, że problem jest po stronie dysku.

 

Co do samych dysków - w przypadku tunerów jest tak, że wraz z zapełnianiem HDD spada ich prędkość zapisu i współpracy z odbiornikami. Może być też więc tak, że póki dysk masz pusty - nie sprawia on problemów, ale jego prędkość jest na granicy i gdy zapełnisz go nieco - jego prędkość zaczyna być niewystarczająca.

 

Zalecane jest korzystanie z systemu plików NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to w sumie logiczne. W przypadku każdego przecież dysku jego szybkość spada wraz z zapełnieniem. Na 403p był też problem (chyba płyty głównej) - po dłuższej pracy i nagrzaniu sprzętu, tuner się zawieszał albo w ogóle przestawał widzieć dysk (już nie pamiętam dokładnie). Więc dochodzi jakiś feler hardwarowy...

 

Zatem pozostaje mi 406p. Wiem, że o nim w innym wątku ale skoro u mnie występuje zamiennie z 403p, to może trochę pasuje do tematu... :D I tu zaczyna się kłopocik - tuner ma procesor Ali 3606 i nagrania na dysku lądują zakodowane. Wiem, że problem można ominąć poprzez zastosowanie modułu CI. Tylko ja nie chcę ponosić dodatkowych wydatków.

 

Sam wypróbowałem już kilka softów mcas (każdy miał niedoróbki - a jedna wspólna to "zapominanie" uruchomienia zaplanowanego nagrania). No i we wszystkich przypadkach nagrania są zakodowane.

 

Czy jest oprogramowanie na 406p, które zapisuje dane PVR nie w wersji zakodowanej?

 

Ewentualnie - poleci ktoś jakiegoś Opticuma z bieżącej ich oferty, który będzie współpracował z kartą Cameleon po C+ i jednocześnie zapisywał nagrania w wersji niekodowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Postanowiłem wgrać do mojego opticuma X403p poprzez usb bootloader+soft+ lista kanałów globo_x4_black synaps_gi_1.5.45_gisclub.tv.Po pomyślnej aktualizacji dekoder zrestartował się i po włączeniu widać tylko logo następnie po wciśnięciu na pilocie klawisza menu widać tylko tło grafiki bez dostępnego menu.Obrazu nie ma.Kanałów też nie mozna przełączać.Istnieje możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych poprzez port usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mindzia7 postąp za radą @mlero

Może tuner przeskoczył z trybu hdmi na euro i nie widzisz wyświetlanych napisów.

Spróbuj na pilocie przyciskiem Status - 1 naciśnięcie (dla starego pilota od 7300 i x402p z niebieskimi przyciskami kursora przycisk UHF)

I wtedy ci się obraz pojawi. A poza tym dostępny jest już nowszy soft w wersji 1.5.67 Pozdrawiam pablo82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam kolegów,

 

mam problem z współpracą tunerów X403p w homesharingu po rs232, częste zwiechy klientów.

Wcześniej miałem 4060CX jako klienty i dużo lepiej to działało.

Czy ma ktoś z Kolegów zrobiony homesharing po RS232 na X403p?

Może z softem jest problem??

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z istniejącym tematem o x403p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem tu nowy i chciałbym się poradzić. Posiadam dwa opticumy 402 i x4 na których chodzą oczywiście karty abonenckie do nc+ rev-3,5 na spliterze big2 card spliter. Oprócz tego na tym samym quadzie chodzi mi jeszcze polsat cyfrowy.No i problem jest tego typu,że od jakiegoś pół roku nie chodza mi wiekszoc programów.Jedynie co  mi chodżi to tvny w wiekszości,jakies bajki, tvp sport,tvp1,polsat zwykły. Zadne kanały plus ani tvp2 nie chodzi.No i w większości nie chodzą HD.Polsat cyfrowy z oryginalnego tunera chodzi. Mało tego jak podłącze bezpośrednio sagema oryginalnego nc+ to chodzi wszystko (Oczywiście podłaczona bezpośredno oryginalna karta).Niestety na oryginalnej karcie opticumy zachowuja się j/w. Co może byc bo jestem głupi. 402 p ma oprogramowanie lemontree 1.5.41.Na X4 od samego począttku zakupu nie zmieniałem oprogramowania.Po prostu nie mam pojęcia...Pozostaje coś z listą nową kanałów albo może źle antena ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie dobrzy ludzie. Kupiłem sobie używanego Optium'a 403. Mój kolega ma takiego i tak jakoś się zaraziłem. Mam dwa pytania do znawców tego sprzętu: Czy skopiowanie oprogramowania ze sprzętu kolegi i wgranie go do mojego spowoduje, że wszystko będzie takie samo? Chodzi mi tu o zawartość pamięci z kanałami i ich układ.

Druga sprawa - po podłączeniu do telewizora z wejściem SCART na ekranie pojawia się komunikat o niedostępności trybu OSD i konieczności przełączenia na HDMI. Rzecz w tym, że ten sprzęt pracował na SCART do chwili podpięcia na HDMI. Coś mu posmakowało i już nie chciał potem współpracować ze starym standardem.   Proszę o pomoc, proszę o poradę. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy skopiowanie oprogramowania ze sprzętu kolegi i wgranie go do mojego spowoduje, że wszystko będzie takie samo? Chodzi mi tu o zawartość pamięci z kanałami i ich układ.

... na ekranie pojawia się komunikat o niedostępności trybu OSD i konieczności przełączenia na HDMI...

1. Musisz zrobić bacup z tunera kolegi. Będziesz miał to samo.

2. Jeżeli masz nową wersję pilota, wciskasz kilka razy przycisk, który znajduje się na samej górze po środku, aż do momentu kiedy pojawi się obraz. Lub ustawiasz odpowiednią rozdzielczość w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

pozdrawiam na początek

 

mam x402P zmieniony soft, dlatego ze gdy go kopiłem cyfra+ nie szla na nim wiec wgrałem inny który ot już taki jest kilka lat i bez problemu działa,

padł mi pilot wiec zakupiłem nowy uniwersalny Thomson ROC4411 dlatego ze na liście ma Globo ,wiec myślałem ze będzie ok.

Niestety kilka godzin straconych i nawet dekoder nie drgnie,  tu pytanie czy zmieniony soft ma działanie na pilota ? czy pilot jest możne niewłaściwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam, próbuję odpalić NC+ po aneksie na tym dekoderze (mam stary multiroom)

Wgrałem przez usb nowe oprogramowanie: globo_x4_black synaps_gi_1.5.74_gisclub.tv.zip

Niestety pokazuje mi na większości kanałów zakodowane, tylko jakieś arabskie i inne są

Da sie to jakoś obejść i oglądac na tym, czy nie ma już takiej opcji? Na sagecomie karta działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...