Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem soft na 1.4.98 mcass amstar

Problemy z zacinającym dźwiękiem zniknęły :)

Ale teraz po włączeniu zawsze jest komunikat -włożono kartę slot 1- i często pojawia się też-zmieniono listę kanałów zrób aktualizację tak-nie.

Czy ktoś pamięta czy ten soft tak ma czy może jakiś inny problem?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ostatnio zauważyłem że mój x7 przestał przełączać satelity , mam hotbird (jako 1) i astre (jako 2) satelitę , hotbird mam cały czas dostępny, po wymianie diseqa obie satelity działały przez jakieś 20 minut i znowu tylko był dostępny hotbird, na starym tunerze be problemu działa. co może być przyczyną , soft wgrałem najnowszy i dalej nic , czy jest możliwe że padł jakiś układ od diseqa albo wywaliło jakiś kondensator który jest odpowiedzialny za podanie napiecia do przełaczenia satelit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie softy po 1.4.98 to dokładnie to samo. Jedyne co się zmienia to pewne funkcje edukacyjne. Jeśli z nich nie korzystasz a w Polsce raczej nikt z nich nie korzysta, bo nie ma możliwości, to nie musisz zmieniać. Jeśli jednak lubisz oglądać telewizję gdzieś między 36 a 90 południkiem to informacji na tym forum i tak nie uzyskasz.

 

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to forum dla X-7 sie konczy A ja od pazdziernika zalozylem sobie kablowke ze wzgledu na internet ale nie jestem zbytnio zadowolony. Kanalow duzo mam wiecej ale i reklam tez. Po dwóch latach z powrotem wroce do talerza bo nadal wszystko trzymam. Zycze wszystkim forumowiczom wszystkiego najlepszego w nadchodzacym 2015roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak super działa. U mnie wpinając moduł CP i wkładając kartę Smart HD nie działa najlepiej. Obraz się tnie na większości kanałów. Muszę poczekać 1-2 minuty żeby wszystko się uspokoiło a gdy przełączę na inny program kodowany zabawa zaczyna się od nowa. Nie można jednocześnie korzystać z modułu i karty Smart HD+ bo krew zalewa. Tak jest na wszystkich softach. Przy samej karcie Smart HD+ (soft Gisclub) często się zawiesza na krótko. Najczęściej na TVP2 HD, nie reaguje przez chwilę na pilota. Nie sprawdzałem czy na starych softach AMSTAR też tak się dzieje.

Przydałaby się funkcja wyboru CAID (kodowania) przy każdym kanale. Wtedy płynniej odbywałoby się przełączanie.

Poprawnie działa współpraca ze starym modułem Cyfrowego Polsatu. Ale dużo trzeba zabulić za pakiet HD z interesującymi mnie kanałami.

Duży plus to combo: sat + dvb-t.

Krótko mówiąc myślę już o innym dekoderze. Tylko jakim??? Chyba nie ma idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ostatnio zauważyłem że mój x7 przestał przełączać satelity , mam hotbird (jako 1) i astre (jako 2) satelitę , hotbird mam cały czas dostępny, po wymianie diseqa obie satelity działały przez jakieś 20 minut i znowu tylko był dostępny hotbird, na starym tunerze be problemu działa. co może być przyczyną , soft wgrałem najnowszy i dalej nic , czy jest możliwe że padł jakiś układ od diseqa albo wywaliło jakiś kondensator który jest odpowiedzialny za podanie napiecia do przełaczenia satelit
A ja mam zamontowany podwojny Konwenter juz ma wsrodku Diseqc na obie satelity Hod.Astra juz dawno chodzi nie mam problemu z przelanczaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...