SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Dyskusje dotyczące starszych modeli HD: HF 8800 HD, HF 8900 HD, FK 8500 HD
Regulamin działu
Użytkownikom odbiorników Ferguson przypominamy, iż publikowanie linków do oprogramowania w wersji pirackiej/alternatywnej/edukacyjnej lub znajdujących się na serwerach z pirackimi plikami jest na tym forum zabronione. Za wrzucanie informacji na temat pirackiego odbioru i linkowania do pirackiego oprogramowania będą przyznawane ostrzeżenia, a w ostateczności BAN-y. Dozwolona dyskusja tylko o oprogramowaniu producenta/MCAS.

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Postprzez Krispl » 29 paź 2008, o 19:16

Jak się wydaje F. 8900 nie przepuszcza prawnień na nowej karcie Cyfry+ jeśli karta jest w czytniku uniwersalnym ... . Do zapisu nowej daty uprawnień doszło bez problemu kiedy włożyłem kartę do tunera Aston Simba 201. Poza tym czy coś wiadomo w sprawie wadliwej obsługi dysków i blokady zapisu po 2 s (reset przed każdym nagrywaniem to jakaś porażka firmy Ferguson). Apeluję do redakcji SAT Kuriera aby wykonać rzetelne testy tego tunera np. z pamięciami Flash i obiektywnie ocenić że tuner ten nie współpracuje poprawnie z wszystkimi dyskami i pamięciami. Wynika jasno że firma Ferguson pomija ten problem i zupełnie nie wiem dlaczego.
Ferguson HF8900HD, antena Famaval 110, Inverto Black Ultra, obrotnica Optibox DM3800 Ultra Speed
Ferguson Ariva 200, antena EmmeEsse 80 cm, multifeed Syriusz, HotBird, Astra i Astra 2
Krispl
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie
 
Posty: 260
Dołączył(a): 19 gru 2006, o 00:19

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Postprzez Mr. Orbita » 31 paź 2008, o 05:33

Nie jesteśmy sklepem komputerowym i nie mamy nawet kilkudziesięciu modeli pamięci Flash, więc nie widzę możliwości przeprowadzenia takiego testu, przynajmniej na tę chwilę. Możemy jedynie sprawdzać działanie z tymi pamięciami, do których akurat mam dostęp (kilka modeli).

Od producenta wiem, że działanie nagrywania jest uzależnione od:
1) poprawnego sformatowania dysku (partycja podstawowa FAT32, żadnych innych danych, żadnych śmieci typu U3 itp.)
2) prędkości działania pamięci: nie mniej niż 9 MBit/s, ale przy kanałach HD może być konieczne stosowanie pamięci o wydajności ZAPISU nawet do 15 Mbit/s (to samo tyczy się zresztą każdego innego odbiornika Semi PVR po USB, który nagrywa Transport Stream). Pamiętajcie, że Ferguson nagrywa kanały z jakością zgodną z tą na satelicie, więc jak na satelicie jest duży bitrate to tyle samo musi umieć wytrzymać pamięć przy zapisie.
3) poboru prądu przez pamięć/dysk. Zasilanie na złączu jest z przyczyn technicznych ograniczone i tak być musi.

Co do kwestii uprawnień - póki co nic na ten temat nie wiem. Najnowsza wersja oprogramowania FIRMOWEGO?
TBS: The Best Solutions for Digital TV and More!
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Mr. Orbita
Administrator
Administrator
 
Posty: 12198
Dołączył(a): 12 sie 2006, o 17:34
Lokalizacja: Kraków

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Postprzez PawelU1981 » 1 lis 2008, o 02:33

Jeden raz powiem coś dobrego o Fergusonie HF. Nagrywania nie używam i w sumie nie narzekam na jego niedziałanie :P Co do uprawnień nie zdarzyło się żeby na aktywnej karcie Cyfry+ nie przeszły uprawnienia. Nigdy nie było z tym problemu. Na nowych kartach jest to samo. Także to akurat działa jak należy. Jak coś nie działa to wykonaj reaktywację karty. 8)

Pomaga też wgranie najnowszego softu oznaczonego jako 1.11.8A
PawelU1981
MOD Weteran
MOD Weteran
 
Posty: 3651
Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Postprzez Krispl » 1 lis 2008, o 15:45

W kwesti uprawnień to zauważyłem w październiku że nowa karta Cyfry którą mam od niedawna ma stale datę ważności (w menu CI) do któregoś tam z końcowych dni października i to się ie zmienia. Kiedy tę kartę z własnej ciekawości i z lekkim zaniepokojeniem czy będzie odbierac po 1 listopada włożyłem do tunera Aston Simba 201 (z fabrycznym modułem Aston Seca) to uprawnienia na karcie od razu zmieniły datę na 27.12.2008 r. Dlatego też podejrzewałem że tuner 8900 nie przepuszcza uprawnień zwłaszcza po tym jak na tunerze 8900 nie mogłem wogóle aktywować nowej karty. Swoją nową kartę aktywowałem w 15 minut umieszczając ją w w/w tunerze Astona. Oprogramowanie mam w wersji 11 ale ta wersja powstała jeszcze przed rozesłaniem kart Cyfry tj. w sierpniu 2008 r. i jak się wydaje nie była testowana na nowych kartach. W kwestii nagrywania przez Fergusona 8900 to problem jest powwszechnie znany i był poruszany na tutejszym forum już kilka razy. Mam dwa flash drivy tj. 4 GB Kingston oraz 16 GB Emtec. Testowałem też zwykły dysk IDE z przejściówką IDE-USB. Wszystkie urządzenia zachowują się identycznie. Kiedy włoży się pamięć lub podepnie dysk do tunera i wykona reset lub włączy się tuner do sieci wyłącznikiem głównym to można bez problemu nagrywać wszystko z SD (nie testowałem HD). Wystarczy natomiast że tuner nie jest włączany przez ok dzień czy dwa i jest cały czas w stanie standby i wtedy koniec nagrywania. Trzeba ponownie robić twardy reset i zabawa się powtarza. Czy tego rodzaju operacja tj restowanie tunera przed każdym nagrywaniem jest wygodna ? Nie sądzę. Nie sądzę również żeby problemem była w tym wypadku szybkość pamięci skoro po resecie tuner nagrywa. A najbardziej ciekawe jest to że, po blokadzie, mimo iż nie można nagrywać TV (niestety nagrywanie zatrzymuje się po znanych już 2 s) to można bez problemu wgrać na ten sam flash soft czy listę kanałów z tunera i to zawsze. Co do redakcji SAT Kuriera to jest to właściwe jedyne profesjonalne pismo dotyczące TV SAT w Polsce i pismo to wykonuje testy dużej ilości różnych sprzętów sat. Warto może zainteresować się takim problemem skoro użytkownicy nie pierwszy raz go sygnalizują a redakcja prawie w każdym wydaniu czasopisma promuje ten tuner jako jeden z najlepszych a w rzeczywistości jak się wydaje nie jest to do końca prawda. Zapłaciłem za tuner ponad 900 zł i mam teraz zrobić w domu szkolenie wszystkim domownikom że przed nagrywaniem wyjmij wtyczkę z kontatku ? Przecież to nonsens przypominający coś w rodzaju "przed użyciem wstrząsnąć" ... Przypomnę tylko że USB to jest pewien standard i jeśli ktoś wypuszcza urządzenie kompatybilne z USB to standard powinien być zachowany.
Ferguson HF8900HD, antena Famaval 110, Inverto Black Ultra, obrotnica Optibox DM3800 Ultra Speed
Ferguson Ariva 200, antena EmmeEsse 80 cm, multifeed Syriusz, HotBird, Astra i Astra 2
Krispl
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie
 
Posty: 260
Dołączył(a): 19 gru 2006, o 00:19

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Postprzez torre24 » 6 lut 2009, o 14:19

Ja 2 lutego też jeszcze nie mialem uprawnień. Pomogło wyjęcie karty, wyłączenie tunera z sieci, włożenie karty i włączenie. Natychmiast wszedłem do uprawnień karty seca i są one do 2 kwietnia (a były do 3 marca).
Pozdrawiam.
Obrazek Comfort/Extra/Multi/6xC+/HBO, MR/Pace | Obrazek Rodzinny HD, CAM
Avatar użytkownika
torre24
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 13:03


Powrót do Modele HD: HF 8800 HD, HF 8900 HD, FK 8500 HD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość