Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... 0_usb.html

Na Alledrogo pojawiły sie Fergusony z USB, te SD. Czy SK lub Hollex bawiły sie tym tunerem?

W opisie pisze - Odbiornik posiada wbudowaną pamięć flash o pojemności 1GB. To oznacza że tyle można na niego nagrać bez podłączania dysku zewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Coraz ciekawiej się robi. Ferguson poważnie zajął się wprowadzaniem na rynek tunerów z HDD lub możliwościa ich obsługi. Trzeba przyznać, że to może im się opłacić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Właśnie chciałem kupić ten model ale ciągle czekam na jakieś opinie.

Może do świąt będzie więcej informacji na ten temat. prawdopodobnie nie będzie się różnił od modelu 7600 no tylko możliwość zapisu. Więc wydaje się rewelacja. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie gdyż zapisywany będzie strumień MPG2 z tunera, więc bez żadnych strat i ponownego kodowania. Jeśli kupił bym nagrywarke dvd to sygnał z tunera zamieniany był by na analogowy by ponownie w nagrywarce kodować go do mpg2. Więc takie rozwązanie jest doskonalsze, jeśli sie myle to mnie poprawcie.

Pozdrawiam Marcin. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak masz nagrywarkę to możesz też przegrać z kamery (i to takiej na kasetki DV, HDD czy karty pamięci) na DVD, w nowych modelach możesz sobie wrzucić mp3 czy zdjęcia na dysk i potem zrobić SlideShow (nawet w HD) i czy nawet wydrukować na drukarce. A co do jakości to zawsze można włączyć HQ+ i tam jakość jest 5 razy lepsza niż na DVD (przynajmniej jeśli chodzi o kompresje) Tak że to ma 2 strony ale ta drukarka kosztuje ponad 1000zł a różnica w dekoderach pewnie jest dużo mniejsza.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak masz nagrywarkę to możesz też przegrać z kamery (i to takiej na kasetki DV, HDD czy karty pamięci) na DVD, w nowych modelach możesz sobie wrzucić mp3 czy zdjęcia na dysk i potem zrobić SlideShow (nawet w HD) i czy nawet wydrukować na drukarce. A co do jakości to zawsze można włączyć HQ+ i tam jakość jest 5 razy lepsza niż na DVD (przynajmniej jeśli chodzi o kompresje) Tak że to ma 2 strony ale ta drukarka kosztuje ponad 1000zł a różnica w dekoderach pewnie jest dużo mniejsza.

 

Don_Mag

 

Wiem, możliwość nagrywania ze źródeł analogowych jest zaletą jednak dla mie nie jest to funkcja tak istotna żeby uzasadniona była taka dopłata. Pewnie jak bym miał więcej kaski to kupił bym nagrywarkę DVD z dyskiem twardym. Jeśli ktoś ma zamiar zgrywać filmy z VHS albo z kamer analogowych to nagrywarka dvd jak najbardziej.

 

A tak na marginesie to ile MB może zajmować 1 min nagrania na Fergusonie 9600? tam raczej nie bedzie funkcji LP czy SP?. Tuner posiada 1GB pamięci powinno to chyba wystarczyć na ok 45 min. Na logikę bedzie to chyba zależne od określonego programu a właćciwie od jego bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

hej ,,

1. kupilem wczoraj tuner. mam z nim jeden problem - system wyswietlania obrazu mam na auto i wtedy programy jak c+ nie dzialaja w opcji 16:9 tylko sa rozciagniete. pomaga wejscie do menu wybranie pal m albo ntsc m - wtedy obraz sie rozciaga (ale na stale nie moge tego zostawic bo obraz strasznie drzy) no i przejscie znowu na auto albo np. na pal g i k - wtedy wszystko wyglada cacy do czasu wylaczenia dekodera. i tak za kazdym razem.

co moze byc przyczyna ?

 

2. co nalezy wybrac ( dla cyfry ze zwykla cyfrowa antena) ?

- Kanał UHF: wybierz kanał modulatora z zakresu 21 do 69

- Zasilanie LNB: Wybierz odpowiednio 14V, 18V, V/H lub

Wyłączone

- Typ LNB: Wybierz Uniwersalny albo obsługujący tylko

pasmo C lub tylko pasmo KU

- 22KHz: opcja ta domyślnie ustawiona jest na Auto.

- Przełącznik 0/12 V: W zaleŜności od potrzeb włącz lub

wyłącz tą funkcję.

- Niska i wysoka częstotliwość LNB:

 

z innych mankamentow to czasem tzn.na czesci programow nie dziala epg.. czesto zacznie dzialac np. po 20minutach ogladania programu itp

 

z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ,,

 

 

z innych mankamentow to czasem tzn.na czesci programow nie dziala epg.. czesto zacznie dzialac np. po 20minutach ogladania programu itp

 

z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

 

Witam

Co do poprzednich pytan nie odpowiem :-) bo sie nie znam (laik total :oops: ).Ale moge potwierdzic problemy z epg.... u mnie jest tak samo :cry: rowniez mam najnowszy soft

Mam za to inne problemy :? mianowicie z nagrywaniem ....niby jest opcja zaprogramowania nagrywania ale nie dziala ( no chyba ze cos zle robie )

Nie dziala to to ani na wewnetrznej pamieci (ktorej ma tam byc 1 GB) ani na podlaczonym HDD :oops: .Mam dysk Lacie 500 GB usb 2.0( zalozona partycja Fat32) wiec teoretycznie powinien dzialac .....Polaczenie usb wykrywa ale"muli" sie strasznie na dluzsza chwile .Oczywiscie po zaprogramowaniu nagrywania(wybieram w opcjach "urz.USB) kicha jedyny efekt przy probach nagrania to wylaczenie sie tunera po zaplanowanym nagraniu.Dziala za to nagrywanie po nacisnieciu przycisku na pilocie (na wewnetrznej pamieci).

Jesli ktos spotkal sie z tymi problemami to prosze o pomoc ew.potwierdzenie problemu

Pozdrowka Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 dniach testu:

-ehh generalnie dosc zabugowany ten tuner.. u mnie np.czasem dzwieku nie ma wogole - trzeba wylaczyc i wlaczyc

-czasem dzwiek jest rozjechany z obrazem

-czasem slysze dziwne trzaski i szumy

-wyswietlanie 16:9 za bardzo nie dziala tak jak pisalem wczesniej bez zabawy w menu

- do tego generalnie jest dosc wolny,samo wlaczenie i przelaczanie programow trwa dluzej niz moj stary mediasat za 1 zl kupiony

 

to chyba podstawowe mankamenty

mam nadzieje ze jakims firmware szybko poprawia co istotniejsze. jednak nawet mimo bledow mozliwosc ulozenia listy kanalow dowolnie oraz nagrywanie na pendrive (konieczny z zapisem min. 9mb/s - ja mialem kingston z zapisem do 6mb to bylo za malo) przewaza i jest to na prawde super sprawa.szkoda tylko jeszcze ze wyjscia na pendrive nie ma z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesić też się czasami lubi... ogólnie w związku z tym póki co nie ma testu w SK - czekamy na ustabilizowanie się oprogramowania. Nie planujemy też póki co ściągania tego modelu do sklepu Hollex.pl

W każdym razie występujące problemy to sprawa czysto software'owa, więc będą zapewne usuwane, na co wszyscy liczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kupiłem tego ferdka i mam ten sam problem z nagrywaniem nie można go zaprogramować na nagrywanie albo sie wyłancza ma zamiar oddac go w ramach reklamacji lub wysłac do serwisu

 

 

Właśnie napisałem o problemach do pomocy technicznej na stronie fergusona :) Zobaczymy co odpowiedzą....Oby stało to się szybko :?

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten Ferdek działa słabo żeby nie powiedzieć że w ogóle podczas nagrywania. Nagrywanie na wewnętrzną pamięć nawet idzie, ale po podłączeniu zewnętrznej i próbie nagrania wiesza się po czym sam rebootuje :-((((. A kupiłem go właśnie po to aby móc nagrywać.... Soft wgrałem najnowszy (1.0.016) i nic nie pomogło.

Dyski które próbowałem:

- Zawnętrzny HDD 2,5" USB 100GB jedna partycja systemowa FAT32

- Pendrive Kingston Elite 1GB (FAT32)

- Pendrive KingstonDataTraveller II 8GB (FAT32)

- Czytnik kart flash z kartą xD 512MB i 2GB (FAT32)

Na każdym to samo. Rozpoznaje urządzenie USB, wyświetla komunikat o znalezieniu urządzenia po czym przy próbie nagrania zwis i restart :-(((. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...