Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PS: Ten nowy Ferdek 8900 HD z USB będzie w drugim tygodniu listopada i jest to info 100% pewne. Trochę się nim już bawiłem i jeśli masz tylko dysk USB, to warto poczekać - podobno cenowo nie ma mieć dużego przebicia nad 8800 (ale będzie oczywiście nieco droższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, bo nie możliwe, żeby tak się pomylili. No może trochę głupio dawać następną nazwę skoro różni się tylko USB, ale Ferguson tak czasami ma... na satkurier.pl napisali HF-8900 HD więc to nie może być jakaś pomyłka :arrow:Fotorelacja z wystawy SAT Krak 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy wiadomo juz czy pozbyl sie chorob wieku dziecinnego 8800 ? Bo ostatnie modele i softy 8800 juz calkiem dobre byly nawet do tego stopnia ze wreszcie chcialem kupic ;) A jesli 8900 zaczyna od zera to znowu bedzie z 3-4 meisiace poczekac az sie uporaja z bugami :)

 

Aha i czy lista kanalow z 8800 bedzie pasowala do 8900 ? :) PawelU1981 robi taka fajna ze az szkoda by bylo nie wykrozystac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferek miło mi, że doceniłeś moją listę:) Jesteś jedną z wielu zadowolonych osób. Jednak mam też takich użytkowników, którzy sami nie wiedzą czego by chcieli:)

 

Co do listy to myślę, że spokojnie będzie pasowała do obu modeli. Nawet wydaje mi się, że będzie ten sam soft, jednak dla 8900 będzie miał dodatkowe funkcje dla obsługi HDD no i portów USB! (czyli będzie posiadał więcej dodatków).

 

Ja jednak sceptycznie przyglądam się temu 8900USB, bo wiem co przeżyłem zanim mój 8800HD zaczął sprawnie pracować.

Poczekam aż ludzie będą się wypowiadać na temat tego tunera i zobaczę, może wymienię 8800 na 8900 :wink: Chociaż narazie i tak nie mam potrzeby nagrywania programów. Jak miałem 9000PVR to połowy tego co nagrałem, nie miałem czasu oglądać :lol: Jednak oglądanie filmów w czasie rzeczywistej emisji bardziej mi pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft w 8900 jest identyczny jak w 8800 - ma te same możliwości, tylko dodany nowy punkt menu: PVR. Zapewne będzie więc na równi z aktualnym softem 8800 ;)

 

Lista będzie pasować.

 

Co do nagrywania - nie wiem czy o tym pisałem - HF8900 nagrywa bezpośrednio TS (czyli tak jak leci z satelity), więc zajmowanie może być różne - zależy od bitrate kanału, bo Ferdek tego nie obrabia i nie robi rekompresji etc. Przykładowo 1 klip z VH-1 Polska zajął mi jakieś 50MB, natomiast 5 minut z dzisiejszego meczyku Korona - Górnik z dosyłu dla Canal+ Sport HD z 23.5E (nadawali niekodowany :D ) zajął mi 1 GB (5 minut tylko! ). Więc różnie bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobra wiadomość. Właśnie postanowiłem poprawić moją listę i przewidywałem, że poprawki zajmą mi około 2 tygodni, ale lista już jest prawie gotowa. Myślę, że jutro pojawi się na uploadach. Użytkownicy 8800HD i 8900USB będą mieli trochę zabawy :lol:

 

A co do 8900, to @Mr.Orbita napisz jak możesz jaki ma radiator na procku, czy ten większy (11 żeberek), czy ten malutki czarny? Czy wiesza się, lub restartuje? Czy w ogóle są z nim jakieś problemy? Jak działa w nim karta C+ (nie ma problemów z czytnikiem)? No i najważniejsze, czy tak jak 8800 bez problemu współpracuje jednocześnie z modułem CP i kartą C+ w czytniku.

Może go kupię 8) hmmmmmmmm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiator nie wiem jaki, bo nie możeby go rozbierać - później mamy go odesłać do Fergusona i się wkurzą pewne, jak coś podłubiemy :P

 

Współpraca z kartami jest taka sama jak w 8800.

 

Cena prawdopodobnie zejdzie jednak poniżej 1200, ale nie mam jeszcze 100% pewności - okaże się w drugim tygodniu listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak zajrzysz przez obudowę po prawej stronie od góry powinno być widać radiator. Jeśli go nie zauważysz to pewnie jest ten mały. U mnie przez obudowę widać duży srebrny i przy tym radiatorku tuner jest dużo wydajniejszy i szybszy. Nie testowałem go nigdy z softami mającymi "dodatki", więc ciężko mi powiedzieć, czy praca jest wtedy inna, ale na fabrycznym sofcie z większym radiatorem tuner pracuje dużo stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Dekdoer PHILIPS HD od cyfry+ pakiet prestiżowy i kanały HD.

 

Czy w nadchodzącym modelu nie będzie występował problem z czytnikiem(zanik obrazu spowodowany rezystorem R620 - trzeba go usunąć).

 

Ps. Czy aby oglądać kanały Hd trzeba dokupićd odatkowy czytnik?

Jeśli korzystam z karty cyfry to trzeba wgrywać listę kanałów z neta?

 

POZDRAWIAM i Z góry wielkie dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8800HD nie trzeba mieć żadnego dodatkowego czytnika dla kanałów HD. Wszystko pięknie działa w czytniku Ferdka. To samo będzie w 8900USB!

 

Listę możesz ściągnąć z neta, ale fabrycznie powinna być wgrana lista dla Cyfry+ i FTA. Poza tym jak chcesz możesz zrobić własną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTV są czarne, na zdjęciach na satkurier.pl widać:

6341.jpg

tutaj jest pokazana lewa strona od TV, a Ty dałeś linka do zdjęcia, które jest zrobione prosto na Ferdka po prawej stronie od TV a na satkurier.pl poprostu nie objęło, ale widać kawałek tego dekodera.

 

Wg. mnie i tak lepiej wygląda czarny niż ten srebrny, jakoś bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...