Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy był już temat o nowych Fergusonach (nie znalazłem) ale już od kilku dni dostępne są w sprzedaży nowe modele tunerów marki Ferguson:

 

FX 6600 CR 1CR cena: 259,00zł,

FX 6600 CR 2CR cena: 279,00zł

5974.jpg

 

 

FX 7600 UCI 1CR cena: 329,00zł

FX 7600 UCI 2CR cena: 349,00zł

5975.jpg

 

fot. Sat Kurier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie do posiadaczy modelu FX6600 lub FX7600.

 

W instrukcji opisana jest funkcja timera, ale nieco zbyt lakonicznie. Zastanawiają mnie dwie opcje przy ustawianiu timera.

 

1. Przełącz - czy ta opcja dokonuje przełączenia na wybrany kanał w trakcie normalnego funkcjonowania odbiornika? Jeśli tak, to czy odbiornik pozostaje na przełączonym kanale po zakończeniu zdarzenia?

 

2. Nagrywanie programu - Czy ta opcja działa tylko przy wyłączonym tunerze, czy też działa podobnie jak opcja Przełącz?

 

Bardzo proszę posiadaczy o opisanie, jak się sprawuje Timer w praktyce. Jest to dla mnie istotne, gdyż do nagrywania wykorzystuję nagrywarkę DVD z HDD.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już testował FX 7600 UCI z modułem CP :?:

 

nie mam tych odbiorników osobiście ale po rozmowie z technikami z serwisu telstara chodzą bezproblemowa/FX 7600/ z modułem polsatu i kartą cyfry /nawet przy pakiecie mini / nie trzeba wyciskać i wciskać moduł jak w modelach 7018 czy 7318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

generalnie jesli chodzi o ten model są kłopoty z kanałami które są nadawane w simulcrypcie /czyli wspolnie cyfra , polsat np. superstacja, eurosporty TVN 24 Cinemax itp./ poprostu moduł polsatu blokuje te kanły które masz wykupione na cyfrze a nie na polsacie np. TVN 24 przy pakiecie mini wygląda to najgorzej.

Według informacji od techników z telstara wgranie nowych softów do modeli 7018, 7318 nic nie da jeśli chodzi o poprawne działanie cyfra&polsat /pakiet mini/. Technicznie odbiornik te są nie przygotowane

jeśli chodzi o kanały w nadawane simulcrypcie. Pozostaje tylko wyciskanie modułu lub zmiana na model FX 7600 UCI ponoć w tych modelach ten problem juz nie wystepuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dotyczy to wszystkich kanałów cyfry tylko kanały nadawane w simulcrypcie.

mając wykupiony pakiet w cyfrze np. gdzie są takie kanały jak TVN 24 superstacja, eurosport a nie masz ich wykupionych w polsacie np. pakiet mini to moduł polsatu je przyblokuje i żeby je ogądać trzeba wyciskać moduł tak to prostymi słowami można wytłumaczyć. Na dłuższą metę jest to bardzo nie wygodne, znam to z własnego przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z nowym ferdkiem fx 6600 cr 2. Działa z kartą C+. Jak nie chodzi kilkadziesiąt minut, czy kilka godzin, to po włączeniu pojawia się info: brak sygnału. Sprawdzam i wychodzi że siła jest 30% a jakość 0%. To mija gdzieś po półtorej - dwóch minutach i wszystko działa. Jak wyłączę na chwilę - po kilku minutach włączę to ta sama sytuacja trwa tylko jakieś 15 sekund.

Czy to jest normalne jego zachowanie ?

Dodam że sprzęt chodzi na zezie Astra i Hotbird. i jest fabrycznie nowy. Podłączona do tego samego N-ka działa bez zarzutu.

Proszę o wyjaśnienie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia po 15 dniach użytkowania Fergusona FX 7600 UCI 1CR z kartą C+.

 

Ferdek sprawuje się ogólnie dobrze tylko raz zdarzyła się sytuacja, że był słyszalny tylko dźwięk natomiast nie było obrazu ale wyłączenie i włączenie tunera za pomocą pilota spowodowało, że problem zniknął.

 

Trochę długo trwa przełączanie miedzy kanałami w pakiecie Canal+ i HBO reszta programów przełącza się dosyć szybko . Najsłabszą stroną tego Ferdka jest niestety pilot. Nie dość, że musi być skierowany bezpośrednio w stronę tunera to jeszcze trzeba nieco mocniej wciskać przyciski, które wydaja dziwne odgłosy (najbardziej CH-) tak jakby się miały rozlecieć (być może pilot się dociera ;) ).

 

P.S. Nie wgrywajcie nieoryginalnych softów tzw. edukacyjnych. Nie dość, że można przez to stracić gwarancję to jeszcze nie jest możliwe wgranie później softu oryginalnego :( (może ktoś wiej jak powrócić do org. softu to niech pisze na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...