Skocz do zawartości

Miernik Satlink WS-6933


jezyk403
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego po podłączeniu do miernika samego konwentera siła wyskakuje na 90%. Powinno pojawić się dopiero gdy z talerza złapie satelitę a tu pokazuje gdy mam tylko podłączony sam konwenter. Nadmieniam iż jakoś wtedy =0. Czy te mierniki tak mają czy jakieś złe ustawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podlaczylem Satlink WS-6909 do anteny, szybko ustawilem sila/jakosc na okolo 90/50 na mierniku moglem ogladac kanaly z Hotbird 6 a po podlaczeniu dekodera NC+ sila 90, jakos 0 i oczywiscie brak kanalow. Nie wiem o co chodzi. Pozniej ustawilem antene uzywajac miernika w dekoderze na 95/35 (wystarczy aby ogladac HD przy dobrej pogodzie), wpialem miernik a ten wykazal 45/2... Nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jezyk403 - te mierniki tak mają, jest dobrze, polujesz na jakość. Podobnie zachowuje się wiele tunerów satelitarnych (tj. też pokazuje jakąś siłę niezależnie od ustawienia anteny, a nawet tego, czy konwerter jest skierowany do anteny, czy też trzymasz go sobie podłączonego w dłoni ;) ).

 

@drjak - dziwne, przy pierwszym ustawieniu na mierniku jakie kanały widziałeś? Bo bywa że transpondery między satelitami się pokrywają. Nie wiem jaki dekoder, ale jeśli jakości jest 35% to ze wszystkich modeli jakie znam, to jest to wartość bardzo słaba, skręcenie konwertera zrobione? Miernik może mieć inną czułość oraz jeśli patrzysz inną częstotliwość, to może faktycznie nie wskazać nic, ale za mało szczegółów - tylko strzelam. Generalnie przy dobrze ustawionej antenie sygnał musi być i na odbiorniku i na mierniku.

 

PS: Dodatkowa ważna podpowiedź, o czym nie wszyscy pamiętają - korzystając z miernika nie podłączajcie go krótkimi przewodami (a już szczególnie ), ale przy obecnych konwerterach z dużym podbiciem sygnału jest bardzo łatwo przesterować wejście miernika (zwłaszcza mam tu na myśli te robione na elektronice jak w odbiornikach cyfrowych) i to może później generować problemy czy też jakieś abstrakcyjne sytuacje przy pomiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...