Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak się aktualnie ma zawartość mux-ów z Czech i Słowacji odbieranych w GOP ?

W Katowicach Ligocie odbieram:

Czechy:

Jeseník, Praděd MUX1, MUX2, MUX3

Opava, Hlubočec MUX4

Słowacja:

Žilina, Krížava MUX1, MUX2, MUX3, MUX4 (kodowany)

Stacje telewizyjne na poszczególnych MUX-ach do zobaczenia na:

http://www.dvbtmap.eu, Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkiego i nie mogę złapać w Sulikowie - woj. dolnośląskie stacji publicznej CT w HD :( Muszę się zadowolić właśnie MUX-em nr 3. :P

 

No niestety Jablonec nad Nisou – Černá studnice z MUX RS7 nadaje z kierunkową charakterystyką, z mocnym wycięciem północnym. Ale za to masz jeszcze niemieckie MUX.

 

W Katowicach Ligocie odbieram:

Czechy:

Jeseník, Praděd MUX1, MUX2, MUX3

Opava, Hlubočec MUX4

Na jakiś częstotliwościach odbierasz MUX 1, MUX 2 oraz MUX 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak chcą upchnąć 9 kanał do tego multipleksu. LINK do czeskiego źródła.

 

studiolitek

Napisałem, że z Pradziada

MUX1 - k36

MUX2 - k53

MUX3 - k51

Ostrava pomimo, że leży zdecydowanie bliżej ma nisko położone nadajniki.

 

Owszem, ale z Łysej Góry powinieneś mieć również bezproblemowy odbiór MUX 1 na K54 oraz MUX 2 na K37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybnik:

MUX 1 (K.36/54) CT 1 SM, CT 2, CT 24, CT Sport, CRO RadioZurnal, CRO Dvojka, CRO Vltava, CRO Radio Wave, CRO D-Dur, CRO Radio Junior

 

MUX 2 (K.37/53) Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov TV

 

MUX 3 (K.48/51) CT:D/CT ART, Prima Love, Prima Zoom, Kino Barrandov, Ocko, Ocko Gold, Slagr TV, Polar, Radio Proglas

 

MUX 4 (K.45) Active TV, Fanda, Smichov, Telka, Relax-Pohoda, Rebel, TV Pisnicka-Country No.1, Nova Cinema, Radio CAS.

 

MUX S7 (K.38) CT 1 HD, CT 2 HD, CT Sport HD, CT:D/CT ART, Kino Svet, Retro Music TV, Radio CAS, Radio CAS Rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku to macie fajnie :) Ja nie mam niestety MUX4 i MUX S7, a co do zawartości programowej to tak kanał TV Pisnicka-Country No.1 albo już go nie ma, albo mają go wyłączyć coś czytałem ostatnio o tym na parabola.cz, no i Active TV działa w MUX 4? Przecież niby go wyłączyli z czeskiego DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie im bliżej czeskiej granicy i im antena wyżej tym lepiej. W śródmieściu Bytomia (bardzo gęsta zabudowa) niestety na wysokości drugiego piętra nie odbiera mi żadnego z czeskich multipleksów. Może kiedyś w ramach hobby pokuszę się o instalację jakieś większej anteny kierunkowej na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku to macie fajnie :) Ja nie mam niestety MUX4 i MUX S7, a co do zawartości programowej to tak kanał TV Pisnicka-Country No.1 albo już go nie ma, albo mają go wyłączyć coś czytałem ostatnio o tym na parabola.cz, no i Active TV działa w MUX 4? Przecież niby go wyłączyli z czeskiego DVB-T.

Owszem Active TV wyłączyli 11 marca w MUX 3 ale wrócili 1 kwietnia na MUX 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.

Mam zrobionego ręcznie biquad i lapie mi tylko muxy z frydka mux 1 i mux 2.

Latanie z tym tworem po dachu nie łapie pradziada niestety. Mam takie pytanko czy jest jakis sposób na wpisywanie kodu pin, którego nie znam(mam philipsa z tunerem dvbt) , by odebrac m in. prima zoom ?

Pozdrawiam.

 

Jak to pomoże mieszkam w Rudzie Śl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Zoom nadaje w trzecim multipleksie czeskim, być może Twój biquad jest za słabą anteną żeby go odebrać. Ponadto Mux-3 nie nadaje z nadajnika Frydek-Mistek z tego co kojarzę. Spróbuj antenę obrócić nieco w prawo w kierunku Ostrawy http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/ostrava.html. Co do kodu do Philipsa to powinien on być podany w instrukcji obsługi (zakładam oczywiście, że nikt go nie zmienił). Znajomy miał podobny problem kiedyś i po prostu zadzwonił na jakąś infolinię/serwis do Philipsa i mu go podali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, miałem na mysli prima cool z mux 2, a nie zoom. Co do tego kodu pojawia się monit głównie wieczorami (np dziś jak leciał Dexter). Problem, że nikt z domowników nie ustalał ani pin, ani kontroli rodzicielskiej. Poszukam jeszcze w papierach i być może to gdzieś będzie podane.

Myślałem, że ten pin to takie zabezpieczenie czechów, że gdzies podają ten kod i go się wpisuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...