Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

w Katowicach można od listopada 2009r.odbierać 1mux z Ostrawy na 54k. w Dvb-T(MPEG-2)są na nim CT-1,CT2,CT24,CT4 Sport oraz radia CRO-1,CRO2,CRO3,CRORadio

Wawe,CRoD-dur,CROLeonardo,CRoRadioCesko u mnie w PIEKARACH Śl. to chodzi na Golden Interstar 8700tj.tuner combo no i oczywiście polski ze Skrzycznego k.38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux1 z Ostrawy odbieram na polskiej antenie ATV21-60/13 oraz zamontowanym do niej przedwzmacniaczem dosyć już starym z Polkatu na 3 pasma k.1-4,6-12,no i oczywiście 21-60.Antena zamontowana na balkonie na 2 piętrze.w tej chwili tuner(Gold.Interstar8700) pokazuje siła-82 jakość-73 :)

oczywiście to z Piekar Śląskich

app.można też odbierać przy dobrej propagacji na k.57 TV Barrandov z nadajnika Javorovy k. Trzyńca o mocy 100w(mpeg-2) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Za miesiąc (29.06) rusza nadajnik czeski DVBT z Łysej Góry który jest bardzo korzystnie położony (wysoko bo ponad 1000 npm) i myślę że pokryje całe województwo śląskie dobrym sygnałem 1-go MUXa czeskiego - cztery programy 1,2,3,CT24. Wiosną 2011 z tego ndajnika ruszy 2-gi MUX z kolejnymi kanałami. Polskie DVBT - zastój w województwie śląskim i nie tylko. Brak perspektyw. Nie ustalono nawet składu poszczególnych MUX-ów. Ciekawe jest kto i za co wziął pieniądze przy opracowywaniu pierwszej wersji strategi cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce która poszła do kosza. Teraz wybrano operatora, który nie ma czym operować ... wieć moim zdaniem sobie jeszcze poczekamy na prawdziwe polskie DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ten sygnal nadajnika w czechach od 26czerwca bedzie odbierany na slasku?

 

Bardzo ogólne pytanie, już w tym momencie spora część Śląska jest pokrywana przez MUX1 z Ostravy Hostalkovic. Nadajnik na Lyseh Horze jest znacznie wyżej, ok 1400 m.n.p.m więc szansa jest o wiele więszka jak w przypadku Hostalkovic. W której części Śląska mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można było by kierować sie odbiorem analogu to nadajnik z Lysej Hory pokryje cały dolny sląsk (razem z nadajnikiem z Ostravy to odbiór bedzie możliwy na antenie pokojowej )i zachód małopolski (ct1 k 37 u mnie odbiera krystalicznie wiec sznse na odbiór jakies sa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że jesteś z okolic Krakowa a skąd konkretnie jesli można wiedzieć? po prostu ciekawi mnie gdzie odbierasz CT1 z k37 z tak świetną jakością? Ja jestem z Krakowa i też odbieram CT1 z k37 choć teraz przy obniżonej mocy odbiór jest raczej słaby. Oczywiście też liczę na odbiór SIT1 od 30/06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam 17 km od krakowa w okolicach skały antena kierunkowa na dachu ct 1 odbiera tak jak programy z chorągwicy odbiór jest stały bez wzgledu na pogode mieszkam na górce ,łapałem tez ct1 z jabłonkowa ale odbiór był kiepski ,czesto sie złapać słowacka markize i stv 1 przy tropo stv 2 i joj przy esie trafiało sie rai uno i jakąs z wegier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, jak zmienię system z PAL D/K na B/G to przy antenie obróconej na Ziline na kanale TV4 odbieram fonię STV2. Zabawnie to wygląda swoją drogą:) Odbieram jeszcze JOJ TV z różną jakością w zalezności od warunków atmosferycznych ale cyfrówki niestety brak pomimo anteny profesjonalnej ATV21/38-69 w polaryzacji V ze wzmacniaczem LNA-177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że czeski MUX z Łysej Góry będzie nadawał z mocą 25 KW a nadajnik analogowy nadaje (nadawał) z mocą 100 KW. Nie należy się jednak tym przejmować gdyż do odbioru sygnału cyfrowego potrzebny jest zdecydowanie mniejszy stosunek sygnał szum niż do odbioru sygnału analogowego. Przy analogowym "idealny" obraz musi mieć S/N rzędu 46 dB a przy cyfrowym poprawny i "idealny" odbiór zapewnia już poziom 10 dB. Dobrym przykładem jest Wisła-Skrzyczne z nadajnikiem 0,5 KW. Tak słaby nadajnik zapewnia poprawny odbiór DVBT z odległości ponad 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko upraszczając mogę powiedzieć że odbieram aktualnie CT1 analogowy w Sosnowcu - odległość ok. 100 km w lini prostej na antenie emmesse (trzyramiennej zysk ok 13 dB, niestety pewnie ze 3 dB traci mi się w 15 m kablu ) lekko zaszumiony na poziomie S/N 30-40 dB (46 dB to jest jak dobrze pamiętam obraz idealny bez szumów w telewizji analogowej przy modulacji AM). Jeśli czeski nadajnik DVBT z Lysej Hory zmniejszy moc ze 170 kW do 25 kW (ok 8 razy mniej) to S/N pogorszy się u mnie o ok 9dB. Wychodzi więc że S/N czeskiego DVBT powinien być na pzoiomie conajmniej ok 20 dB co gwarantuje raczej poprawny odbiór. Chyba że się mylę w swoich założeniach ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio przeskanowałem i Ostravska DVB-T na k54 leci bez problemu (CT1, CT2, CT4, CT24), pomimo że antenę mam wycelowaną na Skrzyczne. Natomiast gorzej od ok. miesiąca jest własnie ze Skrzycznem. Rwie się obraz i fonia. Czy obcięli moc? Czy zmienili kierunkowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...