Skocz do zawartości

DVB-T Czestochowa


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wiem o co chodzi - odłączyłem wzmacniacz i mam 15-30% jakości sygnału - coś tam odbiera ale zakłócenia są. MUX 1 i 2 bez zastrzeżeń. Antena bokiem do Wręczycy, skierowana wprost na Pradziad (CZ). Jak odłączę wzmacniacz Czechów nie ma, jak włączę, MUX-a 3 nie ma. Co radzicie bo nie ogarniam już tematu?

Update. Powyższe było rano. Teraz sprawdziłem i na wszystkich włączonych wzmacniaczach gra i buczy. :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei na staaaaaaarej antenie siatkowej ze wzmacniaczem (oraz łączeniem równie starego kabla antenowego czarnego z kawałkiem nowozakupionego tzw. beczką) działają wszystkie MUXy z Częstochowy. Odległość od nadajnika wg. DVB-T finder ok. 43, 3 km. Zasilanie anteny realizowane z tunera WIWA HD-80Mini, po jej wyłączeniu MUX 3 niewidoczny, pozostałe dwa jakość skacze jak oszalała. Po włączeniu 100% - wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Podobno dziś u nas w częstochowie , na błesznie włączyli jakiś lokalny mux.

Ja mam na dachu 1 antenę skierowaną na wręczycę , na 36 kanale nic nie wychwytuję .

A jak inni :cry:

U mnie działa, ok. 2 km od nadajnika, antena kierunkowa uatawiona na Lysa Hora. NTL chyba z odbicia bo nadajnik na Błesznie zasłania mi mój wieżowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dzisiaj zamontowałem antenę Dvb-t. Mam pewien problem ponieważ nie odbieram kanałów z Mux3 (TVP polonia, historia, kultura itp.). Pozostałe 2 Muxy działają bez zarzutu. Próbowałem kręcić anteną na kilka sposobów, jednak wówczas sygnał zanikał całkowicie na wszystkich kanałach. Czym to może być spowodowane ? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego nadajnika chcesz odbierać kanały? Pewnie z Błeszna ci nie chce odebrać Mux-3. Klepaczkę masz najbliżej z dobrą mocą i powinno wszystko działać.

Mux-y z Klepaczki: MUX-1(35), MUX-2(39),MUX-3(41). Z Błeszna MUX-3 oraz MUX-L3 to kanał 36, podobny jak Czesi z Pradziada i stąd mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie spróbuj odwrócić antenę. Też kiedyś miałem podobny problem, po prostu sygnał był za mocny(w linii prostej ok.12km do Klepaczki) Nie wiem też, czy korzystasz ze wzmacniacza bądź jakiegoś LNA, czy zwykłego symetryzarora. Mało napisałeś o swojej instalacji. Ciężko pomóc nie wiedząc podstawowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam problem, który powtarzał się już na forum mianowicie z brakiem odbioru MUX-3 w Częstochowie (sygnał niestabilny, skacze w całym zakresie) z tym , że moja instalacja jest nieco inna niż standardowe, gdyż oglądam telewizję na komputerze PC. Sygnał odbieram za pomocą anteny Opticum AX-800, która wpięta jest do dekodera usb Cabletech URZ0184, a ten wpięty do PC. Antena ustawiona na Wręczyce - odległość 24km. Do obsługi dostałem program TotalMedia 3.5 w którym nie ma ustawień anteny i nie wiem jak mam sobie poradzić z tym problemem. Co w ogóle muszę zrobić żeby złapać stabilny odbiór MUX-3. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ciekawe kto w tym mux-ie ogląda taką słabą jakość kanałów.Na 32 calach max można to jeszcze strawić, ale na 50-65 calach nie da się tego mux-a oglądać.

Nie lepiej dać Polsat i TVN w HD ? I do tego NTL i TVR też w HD ? I byłby mux na miarę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...