Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Kupiłem ostatnio tuner tv DVB-T do komputera na USB ( Leadtek Winfast DONGLE H) . Mieszkam w okolicach Jasła i chciałbym odbierać paczkę kanałów cyfrowych na tym tunerze z Suchej Góry koło Krosna. I tutaj pierwsze pytanie jaką antenę zastosować by odebrać te kanały. Dodam, że zależy mi by to była antena wewnętrzna (pokojowa) w ostateczności zewnętrzna. Do tunera była dołączona antenka jednak o odbiorze z niej mogę chyba zapomnieć (jak sądzicie?). I drugie pytanie czy do DVB-T można zastosować wzmacniacz i zasilacz antenowy? I czy podłączenie zasilacza do prądu nie spowoduje jakiegoś przeciążenia w moim komputerze. (moje obawy wiążą się z tym, że USB już posiada jakieś zasilanie) Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nadajnika masz około 20 km w linii prostej, więc nawet na tej antence powinienieś mieć jakiś odbiór :) Co do zasilacza, to zależy jakie wzmocnienie posiada. Najlepsze są z regulowanym napięciem. Po podłączeniu anteny ze wzmacniaczem do komputera nic się nie zespuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze nawet na tej dołączonej do zestawu powinienem coś złapać a tu nic nie łapie. Teraz podłączyłem jakąś kierunkową na zewnątrz na pasmo powyżej 21 kanału i też nic nie znajduje, nie wiem czy coś robie źle czy po prostu jest tak słaby sygnał u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz ustawić sygnał DVB-T z Suchej Góry to najpierw spróbuj złapać sygnał analogowy TVP 2 na kanale 29 tj 535,25 MHZ. Jak uda Ci się ustawić idealny obraz to wtedy możesz przełączyć antenę do karty USB.Na pewno nie będziesz potrzebował wzmacniacza przy antenie zewnętrznej bo ja mieszkając w Gorlicach odbieram bez problemu sygnał DVB-t na antenie ATX-55 z symetryzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nic nie znajduje, Ja już nie wiem co robić. TVP2 odbieram bardzo dobrze a DVB-T nawet nie znajduje.

chociaż teraz zauważyłem, że jak "analize" dla częstotliwości 642 MHz to coś znajduje (pokazuje jakies dane) a jak dam na każdy inny kanał to nic nie pokazuje więc jakiś przekaz łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrzysztof dzięki wielkie, ale screen nie będzie już potrzebny . Wiesz co okazało się problemem? Próbowałem łapać na antenie typu YAGI,ale z ciekawości podłączyłem antenę od tv z drugiego pokoju (zwykła siatkówka która ma już chyba z 10 lat) i sygnał jest 60 %. Więc coś było nie tak z anteną chyba. No ale na YAGI przecież TVP2 łapałem mogę powiedzieć z czystym sumieniem bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wTVP (nie pamiętam, które to były wiadomości - chyba Panorama o 21.45) podano, że od 30 września rusza naziemna cyfrowa. Wymieniono tereny gdzie wystartuje w pierwszym etapie w tym podano Rzeszów ! Czyżby kolejny zwrot w tym temacie, czy to tylko plotka dziennikarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdziłem dziś u kolegi w miejscowości Nowa Dęba nie ma możliwości odbioru DVB-T z Suchej Góry sygnał poziom 0. A z tego co wiem to Sucha Góra nadaje testowo w MPEG-2 z mocą 19 kW. A jak będzie już oficjalny start zmniejszą moc do 10 kW MUX-2 to nie mam szans na odbiór. Tym bardziej jak ruszy MUX-3 z Rzeszów/Baranówka z mocą mizerną bo 0,5 kW to szans na jego odbiór nie mam żadnych. Jak to się ma do pokrycia całego obszaru województwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie siły syg. z Suchej G. to sytuacja jest taka , że nawet w Dębicy / ok.40 km/ nie da sie złapać Mux 1 /3 progr. TVP/ , mimo ,iż wg. map symulacyjnych można by było być w zasiegu sygnału . Z Muxem 2 będzię jeszcze gorzej , bo to ma być 1/2 obecnej mocy...Dopiero za 3 lata / może/ gdy sila sygnału osiągnie 50 kW , będzie można mówić o pełnym pokryciu / chociaż położenie geograf.nie wszystkim da tą możliwość/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego rzeczywiście możesz mieć problem w Dębicy z odbiorem, w zależności w jakiej części miasta mieszkasz. Mi udało się w Pustkowie złapać sygnał z Suchej Góry na zwykłej antenie kierunkowej ze wzmacniaczem - sygnał bez problemu. Jak chcesz to sprawdź sobie na stronie http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html, i po prawej stronie wybierz Polska/mux1a/Podkarpacie/Sucha Góra i sprawdź czy nie masz białych plam (brak zasięgu). U mnie jest na żółto, a Dębicy różnie. Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/rumer/- Masz racje z tym sygnałem w Dębicy z Suchej, a co do mapki to znam ją od dawna , często sie nią posługuję do różnych celów ...

W Dębicy tzw.południowa część miasta / na południe od starej osi wsch.-zach.Ul.Rzeszowska - Krakowska/ praktycznie jest poza zasięgiem sygnalu, ponieważ jest położona blisko, pod pasmem części Pogórza Ciężkowickiego , a czym dalej na Północ / półn.cz.miasta/ np. Pustków , Bobrowa , Korzeniów itd. to sygnał o mniejszym natężeniu mocy jest dostępny . Ja mieszkam w okolicy Pana Tadeusza , mam bardzo dobry sprzęt / Ant.kier. Telmor, Digit 3 D, 17 dcB + 23 dcB wzmacn. rurkowy ,przy symetr./ ale brak u mnie całkiem sygnału, może kiedyś za pare lat , jak Sucha da moc 20-30 KW , to dostaniemy pokrycie. Tak ja mam na swojej obecnej antenie odbiór programów z nadajników w Krakowie ,Tarnowie i Szczawnicy , tak że sie nie obawiam o sygnały , będą w lipcu 2011 r.Dzęki za kontakt i info , że masz odbór w Pustkowie ... Mnie brakuje najbardziej TVP Rzeszów / z Suchej / niestety.Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...