Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moc mux-1 bez zmian, natomiast TVPinfo Rzeszów w tym mux-ie zostało podmienione na TVPinfo Kraków. TVPinfo Kraków nadawane jest zapewne tymczasowo dla odbiorców Wschodniej Małopolski na czas do włączenia nadajników w Gorlicach i Tarnowie. Aby go odbierać musiałem ponownie przeskanować k.42, bo na dotychczasowym TVPinfp Rzeszów miałem czarny ekran i info "brak usług".

TVPinfo Rzeszów na razie tylko w mux-3. No chyba, ze tak zostanie do czasu kiedy TVP dostanie miejsce na mux-1, gdzie będzie nadawane ogólnokrajowe TVPinfo, a w mux-3 znajdzie się TVP Regiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam dobrze podłaczone

To coś możesz mieć nie tak, bo siła sygnału to o ile się nie mylę połączenie elektryczne tv -> antena (przynajmniej w sat tak jest na 100%). Powinieneś mieć co najmniej 70% U mnie ten sam problem występował i skakała jakość. Zmiana przewodu, brak złączek, przejściówek i sztukowania, wyczyszczony zaśniedział symetryzator i siła momentalnie skoczyła na 93% Od tej pory żadnych problemów choćby lało, wiało i walił grad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Prace modernizacyjne w obiekcie RTCN Rzeszów / Sucha Góra

 

W dniu 6 czerwca, w związku z rozpoczęciem prac modernizacyjnych przy szczytowym systemie antenowym w obiekcie RTCN Rzeszów/Sucha Góra, wszystkie trzy emisje DVB-T: MUX-1 k. 52 (722 MHz), MUX-2 k. 32 (562 MHz) oraz MUX-3 k. 29 (538 MHz) realizowane z tego obiektu zostaną tymczasowo przełączone na rezerwowy system antenowy.

 

Prowadzenie prac zaplanowane jest do 27 czerwca.

 

W związku z niższym zawieszeniem systemu antenowego mogą występować okresowe utrudnienia w odbiorze emisji naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z tego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chodzi o zbyt "dobry" sygnał. Jednak idąc tym tropem, to moi znajomi (8 osóB), nie mówiąc już o całej masie mieszkańców Krosna, mamy za dobre telewizory.

 

O tym problemie (po przełączeniu RTCN) huczy całe miasto. Niby coś poprawiali, zmieniali, ale problem nie do końca został jednak rozwiązany - widać to teraz, kiedy na "awaryjnym sprzeęcie" odbiór jest lepszy niż na "docelowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - piszę z punktu widzenia krośnianina - tylko i wyłącznie, dlatego napisałem kilka postów wyżej:

 

Jaka ironia losu - niżej - jest lepiej blisko, dalej gorzej i dokładnie na odwrót. :crazy:

 

Jak wyżej, to powinno być wszystkim lepiej - nie? :roll:

 

Chociaż od razu śpieszę donieść, iż kilku spośród moich znajomych mają jeszcze kilka dodatkowych kilometrów do nadajnika. W prostej linii, mieszkają około 5-7 kilometrów dalej na południe od Suchej Góry niż Krosno. Wiem, że to niewiele, ale jednak.

 

Suma sumarum, tak jak napisałem wcześniej - jak wyżej, to powinno być lepiej wszystkim. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie z niższego, tymczasowego systemu antenowego będzie miało raczej niewielki wpływ na poziom sygnału u lokalnego odbiorcy. Prawdziwymi problemami które mogą się pojawić są:

- zaniki sygnału na większym dystansie (tam gdzie jeszcze dobrze odbierało przy poprzednich parametrach)

- inna wielodrogowość, która może popsuć odbiór nawet lokalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...