Skocz do zawartości

Dekoder HD Echostar HDS-400E, a odbieranie kanałów z Astry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Na wstępie chciałbym prosić o wyrozumiałość albowiem jestem totalnie zielony w kwestiach które dominują w tym dziale :oops:

 

Mam taki problem. Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu, mam dekoder HD Echostar HDS-400E i chciałbym móc odbierać na nim kanały z Astry (19,2°E). Jakiś czas temu był u mnie tzw. fachowiec i utwierdził mnie w przekonaniu, że na tym dekoderze się nie da :(

 

Z drugiej strony wielokrotnie obijało mi się o uszy, że jednak jest to możliwe. "Kilkadziesiąt złotych, pięć minut roboty i zez gotowy" cytując klasyka z SK.

 

Postanowiłem więc raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. Stąd też ten temat. Da się? Czy się nie da? A jeśli się da to do kogo mam się zgłosić (ile taka usługa może kosztować?), bo sam zainstalować konwertera nie będę potrafił :oops: Ile taki konwerter kosztuje? Jaki polecacie? Będzie potrzebna jakaś obrotnica? Zmiana talerza?

 

Strasznie się napaliłem. W przeszłości odbierałem już Astrę przez dłuższy czas, ale to było w analogu.

 

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbyś sam nie zainstalować konwertera? Podaj wielkość czaszy a ja powiem Ci jak daleko ma być środek konwertera od konwertera już założonego na antenę. Wystarczy że kupisz uchwyt zeza, konwerter i diseqc. Dosłownie 5 minut roboty a jak masz czasze 80-90cm to kupując monoblock jeszcze mniej czasu zejdzie.

 

A Astrę 1 i Astrę 2 (inna pozycja 28.2) polecam bardzo. Na pierwszej Astrze bardzo dużo niemieckich kanałów HD, na brytyjskiej bardzo dobry wybór kanałów FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbyś sam nie zainstalować konwertera?

Bo jestem z tym wybitnie na bakier. Mam dwie lewe ręce. Umiem co najwyżej włożyć żarówkę :oops: Ogółem: nie znam się więc się nawet za to nie biorę.

 

Podaj wielkość czaszy

Standardowa wielkość czaszy od Cyfrowego Polsatu. Taka malutka koloru czarnego. Na pewno wiesz.

 

Wystarczy że kupisz uchwyt zeza, konwerter i diseqc.

Tak "na oko" ile to będzie wszystko kosztować?

 

A Astrę 1 i Astrę 2 (inna pozycja 28.2) polecam bardzo. Na pierwszej Astrze bardzo dużo niemieckich kanałów HD, na brytyjskiej bardzo dobry wybór kanałów FTA.

Po prostu bajka. Co zrobić żeby oglądać kanały z Astry 1 i Astry 2? Można jednocześnie czy potrzebna jest jakaś obrotnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcenie żarówki jest trudniejsze niż instalacja konwertera, może kopnąć prąd, można spaść ze stołka. To jest antena z plastikowym ramieniem i pojedynczym konwerterem?

 

Cały zestaw satelitów niestety wymagałby przestawienia twojej czaszy na pozycję 19.2 środkową lub wymiany czaszy.

 

Potrzebujesz uniwersalny uchwyt do zeza (lub dwa jeśli bierzesz trzy pozycje).

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... -konwerter

 

Drugiego konwertera w zależności od tego jaki jest pierwszy konwerter. Musi być długi żeby go złapać tym zezem powyżej. Ale najlepiej się upewnić i wziąć taki który na pewno się przyda, jeśli bierzesz dwie pozycje to oczywiście dwa takie konwertery.

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... red-rocket

 

Do tego trzeba też mieć przełącznik!

http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... vefrontier

 

Chyba że na poważnie myślisz o tych dwóch satelitach to:

http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... -digiality

 

oraz cztery złączki F na kabel (w przypadku trzech pozycji - sześć)

http://www.hollex.pl/akcesoria/zlaczki/ ... a-1-sztuka

 

Zakładam że kabla masz dużo jak nie to dodatkowe 2 lub 3 metry kabla, najlepiej miedziany rdzeń 1.13mm i czarny, pod kolor anteny.

 

Moja rada, skoro i tak chcesz to robić.

1. Kup dwa takie zezy jak podałem i co najmniej 1 konwertery jak podałem. Kup lepszego diseqca (pod. ew. dodatkową pozycję).

2. Wymień konwerter i wsadź na nim zezy jeden w stronę lewą drugi w prawą. Ten w stronę zachodnią ma mieć 5,5cm między środkami oczek a ten ze wschodniej 7cm.

3. Zamontuj stary konwerter na ramieniu z jednej strony. Zrób kabel podepnij HB - Ipnut 1, Astra - Input 2 do przełacznika.

4. Sprawdź co masz za sygnał. Powinieneś mieć Astra i HB, jeśli będziesz miał Syrius i HB, znaczy że Astra ma być z drugiej strony, tam gdzie 5,5cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeza nie da sie zrobić na tunerach made in cpt. Próbowałem i po podpieciu Astry 19.2 tuner szalał , o ginacym co kilka sekund epg nie wspominając :D

Ze swojej strony dodam - ja mam centralnie HB, astra 19.2 jest po prawej patrząc od strony anteny, po lewej patrząc na antenę. U mnie konwertery są bardzo blisko siebie, niemal sie stykają . HB jest minimalnie wyżej :) a te uchwyty - ja swój musialem stuningowac :D i faktycznie jak przygotujesz kable to jest do 30 minut roboty bez żadnych specjalnych miernikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeza nie da sie zrobić na tunerach made in cpt. Próbowałem i po podpieciu Astry 19.2 tuner szalał , o ginacym co kilka sekund epg nie wspominając :D

Na każdym tunerze ,,made in cpt,, można zainstalować zeza na Astrę 19.2 , a jeszcze łatwiej i szybciej wychodzi założenie monoblocka . Mam trzy tunery CP na własność i na każdym jest Astra . Przerabiałem już chyba wszystkie tunery od CP i każdy dobrze współpracował z Astrą , nigdy nie miałem kłopotów z Epg na Astrze.Tu jest kwestia dobrze ustawionej anteny i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie wiem jak czasza Polsatu, ale ja na 60cm bez problemu miałem monoblocka i bez żadnych klatkowań. Jak był większy deszcz, to i owszem się zdarzało, ale teraz na 80cm też przy większych opadach sygnał zanika. Tego już nie przeskoczysz przy tych rozmiarach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując.

 

Powiadacie, że na tym moim dekoderze od CP, dysponując anteną o średnicy 65-70 cm oraz sprzętem (monoblocki, konwertery itp.) które mi podsunęliście (za co wam z tego miejsca serdecznie dziękuję :) ) mogę bez żadnej obrotnicy oglądać naraz programy z Hot Birda (13E), Astry 1 (19,2E) i Astry 2 (28,2E) ?

 

Seryjnie? :shock: Brzmi to tak pięknie, że aż mam ochotę zapytać, gdzie jest w tym wszystkim jakiś haczyk? I czemu ja biedny założyłem ten temat o 7 lat za późno :cry:

 

Uszczypnijcie mnie raz jeszcze utwierdzając mnie, że to nie sen. Plisss...

 

PS. Mój dekoder wytrzyma takie natężenie kanałów? :lol: Nic tam się nie spali? To cacko od Cyfrowego Polsatu więc wolę dmuchać na zimne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w menu dajesz konfiguracja (literka T, trzecia pozycja), potem instalacja kanałow (ikonka satelita) potem ustawiasz sobie

 

1. Nieruchoma

2. Prosta

3. LNB - 2

4. Diseqc 1.0

5. LNB 1 - Hotbird

6. LNB 2 - Astra

 

Sprawdź sygnał i szukanie kanałów i powinno już być.

 

Dodanie trzeciego satelity to raptem trzecia pozycja i większy przełącznik DISEQC, oraz dodatkowy zez i konwerter, do Astry 2 czasza 60cm, w Polsce może być za mała, chyba że mieszkasz gdzieś na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na takim echosiu odbieram hotbirda, syriusza, astrę 1 i slabo, bo słabo ale leci bez klatkowania niektóre kanały z astry 2, najbardziej chodziło mi kiedys o kanał Bliss jak od 2 listopada zaczynał nadawać jako Blissmas, oczywiście głowny lnb ustawiony na astrę 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...