Skocz do zawartości

Nowa antena, nowy kabel. Brak jakości :[


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do tej pory korzystałem z anteny 80cm NoName i zawsze wszystko fajnie działało, nie miałem problemu z ustawieniem anteny. W ubiegłym tygodniu skończyła mi się umowa z Cyfry i musiałem powymieniać dekodery (korzystam z 3). Dostałem Multiboxa i 2 Nboxy(nboxy już 4 razy wymieniane ale nie o tym :]) . Wczoraj przez Sosnowiec przeszła olbrzymia nawałnica i po tej nawałnicy na 2 dekoderach jakość spadła do 0. Wiedziałem, że kabel był popękany, bo miałem taki najańszy z Eltrox 100m za 33zł i pomyślałem, że może go zalało i stąd problemy :] . Postanowiłem, że wymienie sprzęt, bo ten służył mi już z 6 lat bez większych problem, było kilka korekt wiadomo. Kupiłem odrobinę większą antenę CORAB 90 CM GRAFITOWA i kabelek już lepszy KABEL KONCENTRYCZNY NS113 SAT I DVB-T 100M http://www.eltrox.pl/kabel-koncentryczn ... -p-21.html kupiłem sobie też taki tani miernik. Z pomocą miernika i SKYPA w telefonie i w domu poszedłem dokonać formalności. Dla Sosnowca standardowa 32stopnie i 5stopni konwenter, miernik od razu znalazł sygnał, ale przez skype patrze ze jakość 0 hehe :D i tak walczyłem dziś z 8H i się poddałem :D Jutro dzwonię po fachowca.

 

Udało mi się uzyskać jakoś tylko w takim ustawieniu konwertera :D

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52b ... 4c4ab.html

 

tyle udało mi się wyciągnąć na mierniku

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac7 ... f7921.html

 

 

Macie jakieś sugestie ? Bo na prawdę kręciłem dziś dobre 8 H i 3 razy ładowałem telefon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydaje mi się,że byłeś blisko na samym początku.

Tyle,że złapałeś innego,niż H/B satelitę,gdyby to była np.Astra,to należało przekręcić antenę odrobinę (o 6 stopni,czyli na 13 stopni) w kierunku "na zachód".

Piszę o tym dlatego,że zdarza się to często przy kierowaniu się poprzednimi ustawieniami;Astra ma zbliżony (większy) sygnał i z grubsza

kąt azymutu,łatwo o pomyłkę.

Wróć do pierwotnego ustawienia (również skrętu konwertera,teraz masz najgorszy z możliwych,powinien być prawie pionowo) i próbuj,kręcąc powoli w prawo (stojąc za anteną,od strony masztu).

Powodzenia. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszedłem dziś na dach ustawiłem konwerter pionowo i od razu jakość 60% szok i niedowierzaniem , pokrecilem konwentem i udało mi się osiągnąć 80%, antena już mi się nie chciało kręcić (ogólnie szok, bo wczoraj nie działało :/ ) najlepszy temat jest że na każdym dekoderze jest inny sygnał. Mam mediaboxa, nboxa 5800s i nboxa małego 2851s. W małym większość kanałów s100 j100 :) w nboxie 5800 średnia jakości 80 ale ber skacze. W mediaboksie nie działa hbo 1 i cinemax 1 hehehe wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sygnał,aby się nie zniechęcać i nie do końca dyskryminować mydelniczki.

A Ty,Kol.@k0su ustaw teraz porządnie antenę,wszystkie ustawienia nie poluźniając zanadto nakrętek, tylko odkręcając

po ok. 1/4 obrotu jedne i dociskając drugie z przeciwnej strony.

Nie zapomnij o kącie elewacji (odchylenie w pionie).

BER czasem skacze,na wszelki wypadek sprawdź,czy aby jakieś drzewo nie zamierza wtargnąć przed antenę.

Prawie każdy z różnych dekoderów wskazuje inne wartości "jakość " dla tego samego ustawienia czaszy.

Und fertig...

Zaoszczędziłeś szalony szmal. :brawo:

Nie wydaj go na głupoty. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problemem okazał się konwerter, który zaraz wymieniłem i wszystko zaczęło sprawnie działać :]

 

Pożyczyłem porządny miernik i okazało się, że pierwsze wejście w konwerterze nie działa. Nie będę się więcej rozpisywał, wymieniłem konwerter i wszystko zaczęło pięknie działać. Szkoda, że burza całkiem go nie spaliła, nie miałbym tyle kłopotów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...