Skocz do zawartości

Konwerter Twin i kabel satelitarny- co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam satelitę od Cyfrowego Polsatu z nadrukiem HD (średnica w pionie 80 cm, w poziomie 72 cm), chcę zmienić konwerter na twin (do jednoczesnego odbioru CP i NC+ na dwóch dekoderach ale jednym TV).

 

Pytanie, który konwerter twin wybrać?

Jakiej firmy?(Czy warto zainwestować w Inverto Black Ultra za 70- 80 zł?

Czy wystarczy Opticum za 30zł, Maximum za 40 zł albo Golden Interstar za 50zł?)

Jak mam rozumieć parametr podawany przy każdym chyba modelu Inverto- redukcja szumów od 0,2 db/ 0,3 db do max 0,7 db? To ile ten współczynnik w końcu wynosi? I jak ma się to do konkurencji?

Ile powinna wynosić siła wzmocnienia sygnału, bo wyczytałem, że można z tym przedobrzyć i np. lepiej wziąć 55 db niż 60 db czy więcej?

 

Obecnie posiadam jeden kabel, ten który był dołączony do anteny,

do tego potrzebuje dokupić drugi kabel 10 m- Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Jakiej firmy?Jakie parametry?

Czy mój stary kabel od anteny wystarczy i będzie pracował dobrze obok nowego kabla? Czy lepiej jednak założyć dwa nowe kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinna wynosić siła wzmocnienia sygnału, bo wyczytałem, że można z tym przedobrzyć i np. lepiej wziąć 55 db niż 60 db czy więcej?

To fakt, za duże wzmocnienie może zaszkodzić, zalecane wzmocnienie to 55~58dB więc jeśli chcesz Inverto to spokojnie wystarczy seria Inverto Red Extend, bardzo dobry będzie również Televes, Opticum.

Co do kabla jeśli jest bardzo stary to wymień na nowy, może to być Triset-113 lub jeszcze lepszej jakości Televes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a potrafi ktoś wyjaśnić jak należy rozumieć oznaczenie przy inverto "szumy własne- od 0,2 db do 0,7 db"? Skoro nowoczesne konwertery, jak wyczytałem, dla poprawnego odbioru HD wymagają max 0,3 db szumów własnych a inni producenci, w tym tańsi, podają tylko wartości stałe- tj. 0,1 db, 0,2db, 0,3db. Czyżby Inverto był gorszy od wszystkich pozostałych? Nie wydaje mi się, skoro to Inverto właśnie jest najdroższy i dość szeroko polecany. Przyznam, że nie rozumiem o co tu chodzi.

Jeśli w tym momencie nie masz problemów z sygnału, to pewnie najtańszy kabel by wystarczył.

Pojawiają się problemy z jakością obrazu- małe przezroczyste fale przy ruchu, nawet delikatnym, narazie sporadycznie i tylko wieczorem- obstawiam dekoder (nagrzewa się), dla bezpieczeństwa wymienię jednak i 5- letni kabe, skoro tak muszę nowy dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak należy rozumieć oznaczenie przy inverto "szumy własne- od 0,2 db do 0,7 db"?

Tutaj masz to opisane :arrow:Współczynnik szumów konwertera

a inni producenci, w tym tańsi, podają tylko wartości stałe- tj. 0,1 db,

Takich konwerterów należy unikać, bo to jest tylko fantazja producentów na nalepce i chwyt marketingowy, szczególnie jak jest dopisane jeszcze polecany dla HD, 3D, 4K itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- kabel: Triset 113/Televes

- konwerter: szumy własne- bez znaczenia, wzmocnienie- 50 db (jak wynika z lektury linkowanego artykułu), marka: inverto, televes, ew. opticum, maximum (jeszcze spotkałem), odrzuciłem: golden interstar (też często polecane, ale posiadam takowy i po 5 latach pękła osłonka plastikowa na czubku nadajnika), sharp (opinie podzielone, a tzw. "znawcy" podchodzą sceptycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel to Televis jest lepszy,ale Ci wystarczy Triset ,który można kupić za 2,20 zł/metr np. tu http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_triset-113_pe_zelowany_klasa_a_75_om_1m__E1017_1.htm i masz pewność ,że to oryginał bo cena kabla Televisa ze strony którą podałeś jest mi podejrzana tym bardziej,że np. tu http://www.hollex.pl/kabel/kabel-satelitarny/1314-kabel-televes-t-100-cu-hd-1m cena jest 4 zł i to biały (miedziane całe czarne są od Televisa ? ).Co do konwertera to wystarczy budżetowy np. taki http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny_quad_globo_lqp-04h_premium_0_1db_A9844.htm. Na allegro są też po 30 zł. U moich starych jest jakiś konwerter quad od brytyjskiej SKY .Kupiłem go w PL za właśnie 30 złotych i działa od ponad 5-ciu lat do dzisiaj bez zarzutu(Oczywiście mówimy o odbiorze HODBIRT i ASTRY 19 :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Co do kabla Televes- z tego co zauważyłem to kolor biały jest dla kabli wewnętrznych a kolor czarny do kabli zewnętrznych, przy czym ten na zewnątrz jest oczywiście droższy, ale i mniej spotykany.

Może po prostu Hollex ma wyższą marżę- np. bez problemu można znaleźć w sieci konwertery, które oni oferują w niższych cenach, w Hollexie jak widzę jest najdrożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, podepne sie pod temat Czy taki zestaw z allegro tj. antena Corab 90 + konwerter Twin Inverto Red wystarczy do normalnego odbioru kanałow hd z nc+ ?

Obecnie mam jakaś antene 60cm ze starej cyfry i jakis no name konwerter. Siła jest na 90 jakość na 50 % i wszystko sie zacina przy lekkim wietrze czy deszczu.

Instalator który to ustawiał powiedział ze na tym zestawie lepiej nie bedzie. Czy może polecacie coś innego? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej taki zestaw zapewni bezproblemowy odbiór kanałów HD podczas opadów deszczu, warunkiem jest tylko precyzyjne ustawienie. Przy wyborze tej anteny, warto wziąć model z stalowym wysięgnikiem o oznaczeniu COR-900 SAE-J.

Edytowane przez Electrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...