Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

Gość activa42

Kiedyś był w sprzedaży polskie obrotnice, masywne. Miałem taką - był nie do zajechania, mocny silnik, grube profile, zero luzów a sterownik (czasy analoga w SAT - "czytał" EEPROM'a w tunerach - i o DiSEqC nikt nie marzył a tym bardzeij o USALS) realizował najazd zawsze z jednego kierunku (w druga stronę napęd przejeżdżał pozycję i cofał się by zrealizować najazd zawsze z jednego kierunku) aby wyeliminować błąd spowodowany minimalnym luzem na przekładni. Najsłabszym elementem był kontaktron. Sprawdzona nawet z antenami 110 cm.

W późniejszym okresie były już dostępny w sklepach tylko badziewne USALS'y zasilane przez kabel antenowy - całkowicie zniechęciły do używania obrotnicy. Przy antenie 85cm po kilku miesiącach szlag trafiał te delikatne plastikowe trybiki.

W 1989 roku ojciec mój ojciec zakupił epoksydową 120cm i siłownik - przy czym przy montażu wszystkie śuby ocynki wymienione na mosiężne (nierdzewka zapieka się a o specjalnej paście do gwintów INOX nie było co marzyć w tamtym czasie). Po kilkunastu latach z łatwością dało się ją rozmontować. Pozycjoner wbudowany w tuner Echostar SR-4500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.damixsat.pl/obrotnica-superjack-diseqc-motor-dg-320.html

 

Moteck ma często luzy tyczy się tych którzy mają anteny na 360 stopni otwarty teren dla wiatrów. Wtedy luzy mogą się pojawić  nawet po miesiącu.

 

 

Superjack to metal    są jeszcze wyższe modele ale do sprowadzenia na ebayu

 

Jak się komus nie widzi to są jeszcze inne    http://www.damixsat.pl/obrotnica-superjack-diseqc-motor-re-dmpro15.html

 

Ogóle obrotnic się nie sprzedają.Niszowy produkt

 

Należy wziąc pod uwage to że są klony  Motecka i nie wiadomo co sklep oferuje może to być właśnie klon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem w posiadaniu takowej obrotnicy Opticum i powiem że po kilku miesiącach przestałą jeździć na polaryzacji V. Jak ze chce zmienić satelitę muszę szukać kanału który jest na transponderze z pol. H. Tak swoją drogą mam delikatny problem. Po pierwszych instalacjach mojej satki odbierałem sygnał  z pozycji od 42E do 30W dziś mój dekoder nie widzi żadnego transpondera a satelity Turksat 42E... Najprawdopodobniej czeka mnie korekcja ustawienia czasy i obrotnicy  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z polaryzacją V były początkiem końca obrotnicy. Wiem, że V to zawsze robi problem, gdzieś czytałem o różnicy w V i H, gdzie ten pierwszy miał dużo słabsze napięcie(?), ale to nie była wolna jazda, tylko brak jakiegokolwiek ruchu. Od maja więc jestem bez obrotnicy :/ Składam na coś lepszego, a najlepiej na siłownik. Jak ktoś coś ma do FMV to zachęcam do zapoznania się z tematem tu: http://www.satclub.pl/silownik-akcesoria-do-obrotu-famaval-100cm-t12353.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzęt to :

Dekoder Ariva 250 combo

Antena 80 cm + obrotnica Opticum MH1

Konwerter Premium Opticum Quad

 

Sygnał do pewnego czasu był dobry.. Teraz kręcę obrotnicą na wschód i zachód reguluję kąt nachylenia czaszy oraz ustawiam skos konwertera i jest "0"

Sygnał na innych satelitach takich jak Amos,Thor,Sirius,Eurobird,Hotbird,Astra,Astra2 jest wyśmienity więc od razu wykluczyłem uszkodzenia dekodera jak i samego konwertera. Nic nie zasłania drogi sygnału satelity ponieważ talerz jest na dachu budynku. Jutro mam w planach jeszcze raz ustawić obrotnicę i spróbować ustawić obrotnicę na satelitę Turksat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tą obrotnicę Opticum MH-1 i padła mi po kilku miesiącach niezbyt intensywnego "jeżdżenia po orbicie". :(

Oczywiście zgłosiłem reklamację, odesłałem ją "na gwarancję" i przyszła z powrotem, jednak ostatnio coś ciągle nie mam czasu, aby zająć się jej montażem. :? Nawet jeszcze nie rozpakowałem jej z przesyłki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to już chyba nawet minęła mi w lipcu br. :roll:

Ale nie martwię się tym. Jak w końcu tę obrotnicę zamontuję i po jakimś czasie znowu mi padnie to trudno. Wtedy kupię nową, inną, np. tego wspominanego też w niniejszym wątku Moteck'a. Ponoć jest lepsza i trwalsza od tego Opticum'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie nazwe obrotnicy   w google      a potem dopisz  fake . Zobacz 3 link   będzie to parabola.cz      i zobaczysz  link   a w środku wyjaśnienia w fotkach .

 

Nie wiem czy moteck do plastik.    Jeśli nie widzisz problemu w sprowadzaniu  obrotnic z DE,UK,CZ   to możesz sprowadzić sobie lepsze obrotnice  np PowerTech  320 i wyższe modele  lub najdroższa obrotnica   SuperJack z DMtrada tam wszystko jest aluminiowe  a wiadomo aluminium doskonale daje rade na mróz czy upał  ale  moge się mylić  jednak to lepsze niż plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie problem po [beep]kim potraktowaniu wkleję tutaj:

 

 

Witam jako że sporo zmian zaszło w mojej instalacji satelitarnej.Padła propozycja zmiany ilości odbieranych satelit.Jako ze żona nie uznaje kabli itd wpadłem na pomysł zastosowania obrotnicy.Moja czasza to Corab 90tka.Obecnie działa z ledwo działającym konwerterem.

 

Plan jest taki by zakupić obrotnicę do tej 90tki ale czy ma to sens?Ogólnie teren mam dosyć czysty nie wiem ile pozycji spokojnie bym odebrał ale myśle że 5E 7E 10E 13E(ta juz jest)16E 23,5E są do odebrania myślę że 1W też tylko czy 90tka da rade?wszędzie piszą by używac minimi 120anteny.U mnie może za jakiś czas 100tka zawiśnie na dziś 90tka to maks;) Potrzebna porada jaką obrotnicę mogę zakupić by było w miarę przyzwoicie.Poproszę jakieś typy porady dotyczące tematu.Ja pomóc mogę z e2 i linuxem ale obrotnica to magia dla mnie;).( była niby zamowiona jedna ale sprzedający cos ma problemy wiec zrezygnowałem= miała dziś dotrzeć)

Ps lokalizacja to województwo Łodzkie

 

 

PS prosze tylko o odpowiedzi konkretne!! czyli co jest szansa uzyskać a czego mniej więcej nie.Czy sensowne to dla anteny 90 czy lepiej odpuscić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czysto to 90E-30W, realnie jednak to pewnie do 60 dojedziesz na E, a do 15 na W. Zależy co chcesz oglądać. Mocniejsze przekazy łykniesz.

 

Potrzebna ci obrotnica jak DG-380, Moteck SG-2100.

 

Nie gadaj o traktowaniu, bo nie jesteśmy dziećmi i tu się nie skarży pani w przedszkolu. Temat jest dobry, parę odpowiedzi znajdziesz także wcześniej, albo i znalazłeś. Dlaczego doradzam lepsze obrotnice zamiast Opticuma? Poczytaj. Choć sam próbuję załatwić sobie siłownik, bo to stabilniejsze na wiatry.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pytanie właśnie wiatry jak to sie ma do tego wszystkiego ogolnie mam sztycę tak zamontowaną ze no 4cybanty i trzyma ok.Mocowania poprawione od zera więc prędzej słabym punktem była by obrotnica.Nie chcę  brać byle czego myśle że do 300zł cena by była odpowiednia.Ogólnie chodzi o jakieś muzyczne programy głownie moze jakieś ciekawsze FTA * znany dobrze język Czeski Angielski niemiecki średnio.I Rosyjski.Co na danej pozycji to juz kwestia obcykania.Napewno nie chce byle czego kupować.Jak wspomniałem obrotnica ma być zamiast Zeza na 19,2;) Będzie 1 twin + obrotnica co się uda to złapię.Czasza nie powala zapewne ale te popularniejsze pozycje będą miały ok sygnał?typu 16E 23,5E ( tu coś mi sie obiło że Czesi są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listy  DG   czy Moteck   to ja już wiem że  DG    .

 

Zasięg  wszystko zależy od   rozmiaru anteny  no i jej wagi   . Większość  ma 100 i więcej ale ma do nich dostęp  ci co nie mają to max 90  gdzie teorytycznie 94   .  Wiatry są też problemem czyli regularne dokręcanie śrub.

 

Dla kogoś kto ma obrotnice to musi sie przywitać z regularną zmiana list bo transpondery sie zmieniają regularnie  najgorzej jest na 28 east.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...