Skocz do zawartości

Anteny, konwertery, montaż i mocowanie anteny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

michalmichal napisz coś o antenie 100cm Umme Esse, którą nabyłęś chyba z rok temu :D , ale jestem zainteresowany tym modelem ewentualnie Corabem alu 90cm, którą zresztą tez posiadałeś. Potrzebuję porównania tych dwóch wspomnianych modeli. Którą wbrać pod HB?, obecnie mam triaxa 80 cm i chciałbym trochę wzmocnić sygnał. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam antenę cor-900, 3m od ziemi na ścianie ale w odległości 10m - 15m rośnie b. wysoka choinka sąsiada sięga ponad druty wysokiego napięcia. Mam monoblock i sygnał z astry 19,2e odbieram bardzo dobrze, a z Hot Birda b. słabo. Ścięcie raczej drzewka nie wchodzi w grę jest za wysokie. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odległości 10 m.drzewo wyższe od ok.9 metrów wyklucza odbiór,dla odległości 15 m.drzewo wyższe od ok.12 metrów.

Przy podanej wysokości mocowania anteny 3 m od poziomu ziemi.

Należy uciekać z anteną wyżej i na wschód (nie obracając anteny,lecz przenosząc uchwyt w górę i w poziomie w lewo,patrząc od strony ściany na drzewo).

Jeśli to możliwe.

P.S.

Pomocne byłyby dwie fotografie,jedna wykonana od anteny do drzewa,druga od drzewa do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Przede wszystkim gwarancja. Najlepiej kupić w sklepie bo w razie czego ponosi się spore koszta wysyłki.

 

Moze być coś takiego http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... red-rocket jeśli chodzi o quada, ten sprawdził się bardzo dobrze.

 

Odnośnie singla sprawdzałem działanie http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... imum-xo-r1 oraz http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... iseqc-v-11 i było również w porządku. Ten pierwszy ma lepszy poziom sygnału ale jest bardziej podatny na warunki atmosferyczne.

 

Moim zdaniem. Weź tego quada. Fajnie wygląda na grafitowej antenie :)

 

HD obsługuje dekoder a nie konwerter. Każdy konwerter działa z dekoderami HD. Czasami napis HD na konwerterze oznacza że wykonano go z plastiku o wysokiej gęstości HD PE. Pewnie o to chodzi sprzedawcy. Jeśli chodzi mu o to że jest to konwerter HDTV to lepiej unikać u niego zakupów. Nie zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin Opticum ci starczy. Używałem długo tej firmy. Oczywiście nie jest tak dobry jak Inverto Black ultra, ale przy dobrze ustawionej antenie jest w porządku. Napis HDTV to marketing. Każdy nowy konwerter działa z HDTV, o ile nie jest zepsuty, czy montowany w garażu. Stare konwertery z czasów SD też działają z HDTV o ile nie są zbyt zaszumione, choćby ze starości bądź gorszych technologii wykonania. Te najstarsze dodatkowo nie używały pełnego pasma, co ogranicza liczbę odbieranych kanałów. Taka jest prawda o naklejkach HDTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko posiadam trzy tunery ariva te same modele , talerz 90 cm i konwerter Televes z czterema wyjsciami , stawione wszystko przez instalatora i otóż przy skanowaniu w poszukiwaniu kanałów na HotBird na jednej arivie znajduje mi 386 kanałów a na dwoch arivach 376 , dlaczego może sie tak dziać czy coś nie tak z konwerterem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod czwarte wejście podpięty jest kabel czy jest nieobciążone? Jak nic tam nie ma to spróbuj podłączyć jeszcze ostatni przewód do tego konwertera. Tylko zwarcia nie zrób.

 

Może być ten problem długości kabla. Antena na słabszym transponderze nie została ustawiona precyzyjnie i na najdłuższym kablu tłumi się sygnał. Stąd brak częsci kanałów na jednym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co podłączyć to podłącz tylko kabel i zaizoluj końcówkę kabla, tylko pamiętaj że nie wolno połączyć rdzenia kabla z ekranem. Przeważnie przygotowuje się to tak, że usuwasz ekran z ostatnich dwóch centymetrów kabla a rdzeń pozostawiasz w tej białej piance. Wszystko zabezpieczasz taśma izolacyjną i/lub koszulką termokurczliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...