Skocz do zawartości

DVB-T WROCŁAW


paweł68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MUX 3 ma najsłabszy sygnał, a poza tym nadaje z Żórawiny, która jest trochę w innym kierunku (bardziej na wschód) i być może ściana zasłania nadajnik. W przyszłym roku po wyłączeniu analogu MUX 3 ma być przeniesiony na Ślężę i stamtąd będzie nadawać z taką samą mocą jak pozostałe muxy. Najlepiej więc pokojnie poczekać do przyszłego roku. Ewentualnie spróbować teraz na dłużym drucie albo na jakiejś małej, taniej antenie.

 

Witam all,doradźcie mi czy jak mieszkam we wrocławiu na marszowicach(z tyłu leśnicy) i mam mały lasek to ze zwykłej siatki będę odbierał wszyskie kanały tzn k.33,k.58,k.64??

Bo na dzień dzisiejszy to odbieram 33,58 a 64 nie mogę odebrać

Proszę o doradzenie

Pozdrawiam

 

Ta siatka pewnie ma zakres tylko do 60 kanału i niczego powyżej nie odbiera. Prawdopodobnie potrzeba innej anteny. Można ewentualnie na tej starej siatce próbować łapać kanał 48 ze Śnieżnych Kotłów. Tyle że to trochę daleko jest i sygnał we Wrocławiu raczej słaby. Ale złapać się da:

 

SniezneKotly1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej,

 

Mam pewien, wydaje mi się dosyć nietypowy problem z odbiorem NTC.

Mianowicie przeniosłem się ostatnio na stałe do Wrocławia i wziąłem ze sobą starą jednopiętrową antenę siatkową z symetryzatorem. Wiem, że nie jest to porządna antena, która mogłaby mi cokolwiek zagwarantować, więc proszę abyście się na tym nie skupiali w chwili obecnej. W poprzednim miejscu zamieszkania miałem Televesa DAT45 skierowanego na Śnieżne Kotły, co dawało mi prawidłowy odbiór, jednak zostawiłem go "w spadku" na ścianie. ;-)

 

Obecnie nie mam możliwości odebrania NTC ze Śnieżnych Kotłów. Widok przesłaniają inne budynki oraz wysokie drzewa, co skutecznie uniemożliwia odebranie sygnału (przynajmniej na tej antenie). Natomiast jeżeli chodzi o odbiór ze Ślęży, to z powodzeniem udaje mi się ustawić tą antene tak, aby mieć stabilne 97% na MUX1 (746MHz) i MUX3 (506MHz). Nawet trzymając antene w ręce na balkonie jestem w stanie uzyskać ok 80%. Udało mi się nawet złapać MUX4 trzymając antene w ręce.

Nie udaje mi się natomiast złapać MUX2 (770MHz). Jakkolwiek nie ustawiłbym anteny, tuner zawsze wskazuje 0 (zero). Tak, jakby na tym kanale nie było nic nadawane.

 

Rozumiem, że antena jest krótko mówiąc beznadziejna. Ale żebym łapał MUX1 i MUX3 z 97% jakością sygnału a na MUX2 zupełnie nic? Ani 1%? Docelowo chciałbym na maszcie powiesić antenę kierunkową z symetryzatorem. Mimo to, wydaje mi się, że nawet na antenie siatkowej powinienem być w stanie złapać cokolwiek? Co jest nie tak z MUX2 na Ślęży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej antenie w Legnicy odbieralem wszystkie multipleksy ze Ślęży oraz ze Śnieżnych Kotłów.

We Wrocławiu, mimo że odległość jest mniejsza - mam tylko MUX1 i MUX3 ze Ślęży.

Co prawda w Legnicy była spora pikseloza, wiec wymienilem na Televesa, ale tutaj odbiór MUX1 i MUX3 mam w pełni stabilny.

MUX2 natomiast brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brak wzmacniacza.

Po 2 godzinach kręcenia anteną udało mi się złapać MUX-2 - wyszukałem kanały, jednak oglądać się nie da przez ciągłą pikselozę.

Co ciekawe, kiedy antenę ustawie na wprost na Ślężę lub Żurawinę to bez problemu łapię MUX-1 i MUX-3. Antene mogę nawet trzymać w ręce a i tak będzie odbierać i ruszanie nią na boki nie robi żadnej różnicy.

Żeby odebrać MUX-2 muszę antenę przekręcić o ok. 45* w prawo i skierować ją bardzo precyzyjnie pomiędzy 2 wierzowce. Łapię też wtedy wszystkie 3 multipleksy ze Śnieżnych Kotłów, chociaż ich także nie da się oglądać.

 

Niebywałe jest to, że MUX-1 i MUX-2 nadawane są z tego samego obiektu, z taką samą mocą i z odległości ~35km nie jestem w stanie odebrać poprawnie jednego z nich.

Na prawdę sygnał może rozchodzić się w taki sposób w zależności od częstotliwości? :roll:

 

Czy lepsza okazała by się antena kierunkowa z 3 direktorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Nie wiem za bardzo czy w dobrym temacie napisałem - ale nie znalazłem nic bardziej odpowiedniego :(

Czy ktoś/coś kombinuje z sygnałem DVB-T?

Bo dzisiaj zauważyłem w naziemnej,że mam brak sygnału: Polsat,TVN,TVN4 i kilka innych

TVP1 i TVP2 odbierają bez problemów

Mieszkam na południu Wrocławia(9 piętro) - więc raczej nic mi nie przysłania sygnału.

Zrobiłem ponowne wyszukiwanie programów i TVP1 i TVP2 odbierają bez problemów - ale od groma pojawiło mi się czarnych ekranów i "test"-ów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...