Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podobny problem z Polsatem HD na modelu S2X Plus, tyle, że ze starym modułem CAM. U mnie występowało klatkowanie właśnie na kanałach z częstotliwości 12,265 V, więc tej, z której jest nadawany Polsat HD. Klatkowanie występowało również na innych kanałach z tej częstotliwości jak Polsat Sport HD i AXN HD. Zmieniałem soft na starszą wersję a nawet wymieniłem moduł CAM. W końcu dałem sobie spokój. Wydaje mi się, że problem sam się rozwiązał po zmianie FEC na wspomnianej częstotliwości z 2/3 na 3/4. Prawdopodobnie tuner nie radził sobie z tym. U Ciebie musi być jednak problem na linii moduł - tuner. Warto byłoby Twój moduł włożyć do innego Technisata lub do Twojego tunera drugi moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wielu sposobów i moduł w innym tuneże [nie technisat] działa poprawnie więc awarie modułu można wykluczyć, jak i awarie sprzętu również również wykluczam, gdyż karta cyfry i TnK działa poprawnie. Samo siatkowanie czy stopklatka zaczyna się dopiero gdy przełanczasz między kanałami TVP1HD,TVP2HD,tvnHD, a jak już zaskoczy na jednym to działa. Jak technisat czy cyfrowy polsat umywają ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich użytkowników tego Forum. Po biernym uczestnictwie chciałem wtrącić tutaj również moje trzy grosze.

 

To nie Technisat jest winny temu całemu zamieszaniu, ale ten du***ty niby-standard CI+. Firma zaakceoptowała CI+ dość późno, wspierając dłuższy czas dosyć szeroki front "anty-CI-plusowy" w Niemczech. Poddała się z powodu wzrastającej popularności HD+ prywatnych stacji, które właśnie na tej niby normie bazują, zmuszając np na nagranych filmach do oglądania reklam, bez możliwości ich "przeskoczenia". Sam używam DigiCorder HD S2 Plus, jeszcze bez CI+ Hardware. Wszystkie moduły standaryzowane działają bez zarzutu, też trzy karty równocześnie (np TNK w CI onboard (Conax), Sky oraz ORF w AlphaCryptach). Głównym problemem modułów to najczęściej wg mnie Firmware.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda obecna sytuacja z modułami nc+ w dekoderach TechniSat DigiCorder HD S2 Plus? Nie rozumiem też sprawy z "obcymi" modułami współpracującymi z kartami NC+. Cały czas czytam, że karty z modułami polskich operatorów są żenione (albo parowane, to chyba poprawne określenie). W jaki sposób w takim razie zmusić kartę do zaakceptowania obcego modułu? Może mnie ktoś oświecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Monoblock to dwa konwentery w jednej obudowie. Taki konwenter umożliwia tylko oglądanie jeden satelity w danym czasie. Nagrywanie też tylko z jednej satelity.

Ponadto twoj tuner musi miec wejscie na podłączenie dwoch kabli z satelity.

Żeby niezależnie oglądac i nagrywac musisz miec twina dla jednej satelity lub monoblocka twina dla niezależnego nagrywania i oglądania z dwoch satelit.

Monoblock twin - http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... m-lmtp-04h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że masz podłączony sygnał do dwóch głowic ale to jeszcze nie wystarczy, musisz mieć wykupione dwie oferty np jedną z nc+ a drugą z CP. No chyba że masz włożoną samą kartę tnk do czytnika conax to wtedy powinieneś móc nagrywać jeden program np. tvn a oglądać drugi. Musisz jeszcze sprawdzić w ustawieniach anteny czy masz widoczny sygnał z dwóch głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten model Technisata i korzystałem zarówno z modułu Aston z kartą Cyfry+ i z modułu CP i żaden z tych modułów nie potrafił z tym odbiornikiem współpracować w trybie dwustrumieniowym. Zresztą jest gdzieś na tym forum w wątku o Technisacie to opisane. Jedyne co udało się osiągnąć to albo korzystanie z karty TNK w slocie conax albo z dwóch modułów. W przypadku korzystania z jednego modułu CI nie da się nagrywać jednego kanału a oglądać drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo można jedynie nagrywać jeden program a drugi oglądać ale musi byc nie mocowany.. sprawdze z kartą hmm i dam znać...pozdrawiam

 

Witam.Po włożeniu karty tnk do czytnika i modułu z kartą Polsatu będę mógł nagrywać jeden kanał a drugi nagrywac?Chodzi o kanały kodowane...poza tym jakie kanały są dostępne na karcie tnk ?Posiadam Technisata s2hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czasami podczas uruchamiania tunera (HDS2) kasuje mi się lista kanałów z wszystkimi ustawieniami i tuner wymaga przeprowadzenia odnowa całej instalacji. Oczywiście mam zapisaną listę na kompie, podłączam tuner i przez TechniPort Loader wgrywam listę. Czasami jest ok na dłużej tzn. miesiąc lub krócej na dzień lub przy następnym uruchomieniu tunera kasuje listę. Dzwoniłem do Technisata, ale nie umieją pomóc. Próbowałem zmieniać oprogramowanie na starsze, ale nic to nie zmienia. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Miałem kiedyś ten model Technisata i korzystałem zarówno z modułu Aston z kartą Cyfry+ i z modułu CP i żaden z tych modułów nie potrafił z tym odbiornikiem współpracować w trybie dwustrumieniowym. Zresztą jest gdzieś na tym forum w wątku o Technisacie to opisane. Jedyne co udało się osiągnąć to albo korzystanie z karty TNK w slocie conax albo z dwóch modułów. W przypadku korzystania z jednego modułu CI nie da się nagrywać jednego kanału a oglądać drugiego.

To już było wałkowane na wielu forach, pewnie tu też - te moduły są 1-systemowe i jedynce co można w porywach uzyskać dla tego samego systemu kodowania to np. dekodowanie z tego samego transpondera dwóch kanalów, ale trzeba mieć w glowie, jak są one poukładane (http://www.lyngsat.com/packages/NC-.html http://www.lyngsat.com/packages/Cyfrowy-Polsat.html)

Ja używam obu modułów i mam kanały tak poukładane, aby w miarę swobodnie coś tam nagrywać i oglądać, no ale to oznacza dwa abonamenty...

Edytowane przez vivapinata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy u Was na Technisacie DigiCorderze S2X Plus też kanał Active Family macie bez flagi WSS (w formacie 4:3). U mnie tak jest i nie wiem, czym to jest spowodowane. Wiem, że kanał ten nadaje w formacie 16:9, bo w drugim pomieszczeniu mam podłączonego Technisata Digita HD8-SX i na nim kanał ten jest z flagą WSS. Wersja softu jaką mam zainstalowaną to 2.35.13.2 (1388) z 2009 roku. Miałem najnowszą z 2010 roku, ale ją wyrzuciłem, bo na kanale Eurosport 2 HD miałem takie dziwne zjawisko jak szatkowanie obrazu co kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...